Sayfa 178/408 ÝlkÝlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 3263 madde; 1,417 - 1,424 arasý.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1.  Alýntý Originally Posted by Muhammedsaid Yazýyý Oku
    42 milyon usd net iþtirak satýþý yapýldý. Bunu 2020/3 bilançosunda görülecek dendi. Bu gelen tahminen o. Yinede ben acemiyim üstadlar bilir.
    O kadar çok para gelecek yer var ki, hangisi olduðunu bilmek gerçekten zor, haklý da olabilirsiniz. Bu bilanço tam bir bilmece bilançosu olacak. Hadi hayýrlýsý.

2. Þu þirketin yakasýný bir býraksalar, bu fiyatlar nereye gider kestirmek gerçekten zor. Ödenmiþ sermayesi kadar FAVÖK üreten þirket halâ 1.3x lerde geziyor, inanýlýr gibi deðil.

Haftaya konsolide gelecek....O zaman iþtiraklerden zarar yazmassa 300 kaðýt kar var...Oralardan kar gelirse bu 300 daha fazla olacaktýr...Kaplumbaða olan kaðýt belki yarýndan sonra tavþan olur kimbilir.....belkide kaplumbaða olmaya devam der....

1.40 geçilirse mallanýrým....

4. Yarýnki bültende Ayrýlma iþlemi ile ilgili SPK onayý da geldim mi tamam bu iþ.

Alýntý Originally Posted by Muhammedsaid Yazýyý Oku
    Bende bu alacak kýsmýný uzun süre araþtýrdým, þirkete sordum týnlamadýlar, spk â€ËÅ“ dan sordum kýsa süre önce, þirkette açýklamayý yolladý spk ya, spk da bana. Uzun zamandýr zorendeyim , aþagýda ki açýklama alacaklarýnýn nasýl olacagýný anlatmýþlar. Sevgili ortaklarým umarým biraz olsun yardýmcý olurum. Saygýlarýmla....

lgi:16.04.2020 Tarihli Baþvurunuz

Bilgi talep ettiðniz konu hakkýnda Þirket'ten gelen açýklamada; 06.08.2014 tarihinde yapýlmýþ KAP açýklamasý sonrasýnda Holding’in grup þirketlerinden olan bir kýsým alacaklarýnýn Þirket'e devrinin yapýldýðý, kýsmen nakit olarak alacaðýn bir kýsmýnýn tahsil edildiði, Holding’in finansal gerekçeleri gözetilerek alacaðýn kalan kýsmýnýn ise, Kasým 2018 tarihli Yönetim Kurulu kararýyla bir kýsmý 1 yýllýk kýsa vadeye (31.12.2019) ve bakiyesi 2025 yýlý olarak uzun vadeye yayýlmak suretiyle yeniden yapýlandýrýldýðý ve ilgili hesap dönemlerine ait finansal tablo dipnotlarýnda detaylý olarak yer verildiði, söz konusu tutar önemlilik eþikleri içinde deðerlendirilmediðinden ayrýca KAP açýklamasý yapýlmadýðý ifade edilmiþtir. Þirket ayrýca, 2019 yýlýnda yaþanan ekonomik yavaþlama ve döviz kurlarýndaki artýþa baðlý finansal gerekçelerle Holding'in baþvurusu üzerine, Ekim 2019 tarihli Yönetim Kurulu kararý ile kýsa vadede tahsil edilmesi planlanan kýsmýn vadesinin bir yýl uzatýldýðýný, uzun vadede tahsil edilecek kýsmýn ise 2025 olarak öngörülen vadesinin aynen korunduðunu belirtmiþtir.

Þirket'in 31 Aralýk 2019 tarihi itibarýyla Holding’ten toplam 1.846.951.000 TL tutarýnda alacaðý bulunmaktadýr. Söz konusu alacak 2019 yýlý hesap dönemi finansal tablolarýnda tüm koþullarýyla 29 nolu dipnotta detaylandýrýlarak açýklanmýþtýr.

Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Çocuk oyuncaðý gibi 2015 finansal tabloda 2020 31 aralýkta tüm verilenlerin tahsilatý olacak yazýyor.
    Sonra 2018'de hop kýsa vadeli kýsmý 2019 uzun vadeli kýsým 2025 yapýlýyor. (Ben bu kýsmýda okudum da tam anlayamamýþtým)
    Sonra o da olmuyor efenim 2019 kötü bir yýl oldu, kýsa vadeli alacaklarýn kýsmý 1 yýl daha uzatýldý. Bekle babam bekle. 2014'te ver vestele parayý ... Vestel etsin karlarý, yatýrýmcýlar yesin temettüleri ...
    Zoren üvey evlat gibi holdingte ...

2018 tarihli Yönetim Kurulu kararýyla bir kýsmý 1 yýllýk kýsa vadeye (31.12.2019) ve bakiyesi 2025 yýlý olarak uzun vadeye yayýlmak suretiyle yeniden yapýlandýrýldýðý ve ilgili hesap dönemlerine ait finansal tablo dipnotlarýnda detaylý olarak yer verildiði, söz konusu tutar önemlilik eþikleri içinde deðerlendirilmediðinden ayrýca KAP açýklamasý yapýlmadýðý ifade edilmiþtir.

Neden önemlilik eþikleri içinde deðirlendirilirsin ki ? Topu paslayýn aranýzda ...

En azýndan yine ERTELEMEZLERSE !!! Bu yýl sonunda 1 milyar tl lik alacaðýmýzý almýþ olacaðýz. Kalan 900 milyon tl ise 2014 - 2025 te tamamý ödense 10 yýl vay be

Zorenin finansal raporlar o kadar karýþýk ki benim boyumu fazlasýyla aþýyor.
    Bu iþi öðrenmek için çok yerden eðitim vs araþtýrdým ama ilerleyemedim. Ah biraz bilsem virgülüne kadar bütün kalemleri araþtýracaðým da bilmiyorum

7. Bölünme sonrasý ZOREN sermayesi 955 milyon olacak ve tahsil edilecek para buna bakarak gayet güzel bir para. Ki bu alacaðýn -muhtemelen- nasýl mahsuplaþtýrýlacaðýný gerilerde yazmýþtým dostlarým; Zorlu Yenilenebilir halka arzý üzerinden. Bekleyelim görelim, sonuçta rakamlar giderek güzelleþmeye baþladý ve bunu burada ilk yazan ve benim de hisseye ilgi duymama sebep olan sayýn Çiftçidede üstadýmý da saygýyla anýyorum.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...72#post4157772

Duhul
    Mar 2017
    Ýkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Herþey bir yana, bu yýl iþtirak halka arz edilecek ve yüksek deðerde görünmeli ki halka arz fiyatý yüksek gelir iyi olsun.. mecburen Bilanço düzelecek bence. Ha ne kadar düzelir bilmem. 2 lira 1 lira bandý artýk deðiþmeli derim..

Redmi Note 4 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 178/408 ÝlkÝlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •