Sayfa 62/410 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 3274 madde; 489 - 496 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. 30 Ekim Salı 12:50 ZORLU ENERJİ/SİNAN AK: 2 GAZ DAĞITIM İŞTİRAKİMİZLE 12 YERLİ, YABANCI FİRMA İLGİLENİYOR

2. 30 Ekim Salı 16:01 ZORLU ENERJİ; BAZI RÜZGAR ENERJİSİ VARLIKLARININ SATIŞINDA GARANTİ YATIRIM'I YETKİLENDİRDİ

30 Ekim Salı 15:59 ZORLU ENERJİ; TRAKYAGAZ, GAZDAŞ SATIŞI İŞ YATIRIMI YETKİLENDİRDİ

3. temettü veren bir şirket mi? değilse kime ne faydası var ki

4. Zorlu Enerji portföyündeki varlıkların en verimli şekilde değerlendirilmesine yönelik olarak Trakya Gaz ve Gazdaş hisselerinin satışı için İş Yatırım'ı yetkilendirdi.

Şirketten KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

Şirketimiz, portföyündeki varlıkların en verimli şekilde değerlendirilmesine yönelik olarak, stratejik ve/veya finansal ortaklık, hisse ve/veya varlık satışı gibi farklı stratejik opsiyonları değerlendirmek amacıyla,

1- Dolaylı bağlı ortaklıklarından Trakya Gaz Dağıtım AŞ ve Gazdaş Gaziantep Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin paylarının ve/veya varlıklarının bir kısmının veya tamamının satış imkanlarını araştırmak ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak üzere İş Yatırım Menkul Değerler AŞ'yi,

2- Bağlı ortaklıklarından Rotor Elektrik Üretim AŞ ve Zorlu Rüzgar Enerjisi Üretimi AŞ'de sahip olduğu payların veya bu şirketlerin altında bulunan 135 MW kurulu güce sahip Gökçedağ RES, 57 MW kurulu güce sahip Sarıtepe RES ve 23,3 MW kurulu güce sahip Demirciler RES santrallerinin satışına yönelik satış imkanlarını araştırmak ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak üzere Garanti Yatırım Menkul Kıymetler AŞ'yi

yetkilendirilmiştir.

Bu açıklamada bahsi geçen satış görüşmelerine ilişkin olarak kamuya açıklama yapılması, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında işlemlerin niteliklerinin kesinleşerek bağlayıcı bir niyet mektubunun ve/veya anlaşmanın imzalanmasına kadar Yönetim Kurulu kararı ile ertelenmiştir. Özel durum açıklaması erteleme kararı, söz konusu satış işlemlerinin yetkilendirme aşamasında belirsizlik taşıması ve süreç içinde Şirketimizin pazarlık gücü ve faaliyetlerini olumsuz etkilememesi için alınmıştır. Konu hakkında basın-yayın organlarında çıkan haber nedeniyle erteleme sebebi ortadan kalktığı için işbu açıklama yapılmaktadır.

5. Bilinen bir haber. Arti olarak zaten degerinde gösterilen yatirimlardi bunlar diye biliyyorum. Benim gözümde bunun aciklamasi; borç ödemek için nakit lazim.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Alanya
    Gönderi
    2,957
    Blog Entries
    4
    Sabır Taşı...
    Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.

Enka santrallerinin sozlesmesi 26 ekimde bitiyordu fakat hala (30-31ekim) tam kapasite calisiyorlar.*

Bu nasil oluyor bilen var mi? Sozlesmeyi mi uzattilar?

8.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    30 Ekim Salı 12:50 ZORLU ENERJİ/SİNAN AK: 2 GAZ DAĞITIM İŞTİRAKİMİZLE 12 YERLİ, YABANCI FİRMA İLGİLENİYOR
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    30 Ekim Salı 16:01 ZORLU ENERJİ; BAZI RÜZGAR ENERJİSİ VARLIKLARININ SATIŞINDA GARANTİ YATIRIM'I YETKİLENDİRDİ

30 Ekim Salı 15:59 ZORLU ENERJİ; TRAKYAGAZ, GAZDAŞ SATIŞI İŞ YATIRIMI YETKİLENDİRDİ
    Faydalanabildiniz mi ? Önemli olan o...

Sayfa 62/410 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •