Sayfa 180/419 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon
Arama sonucu : 3345 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

Bilanço güzel de fiyata yansır mı? güzelleme yapacaklarsa en azından 1.8 gelmesi lazım , gelirmi yoksa yarın tavandan millete mal mı çakarlar ? kafamda deli sorular

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bilanço güzel de fiyata yansır mı? güzelleme yapacaklarsa en azından 1.8 gelmesi lazım , gelirmi yoksa yarın tavandan millete mal mı çakarlar ? kafamda deli sorular
    adamlar uzun vadeli konuşuyor siz günlük

3.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    bize yok mu
    Piyasaya da az bir miktar verirler belki. Benim senaryom şu; Zorlu Yenilenebilir'in holdinge olan borçlarına karşılık holding halka arzdan minimum yarısını alır, böylece bir çeşit mahsuplaşma olur, kalan yarısı da kurumsal (Kuveyt taraflarından) bazı fonlara verilir. Herkes kazanır. Bölünmeden sonra asıl hareketi ZOREN'de beklemekteyim, ki tahminim odur asıl işi doğalgaz (belki de petrol ?) üretim dağıtım olacak. Belki de Libya'dan iş alırlar kimbilir ? Bu bölünmenin başka türlü bir mantığını bulamadım ben.

matruşka gibi.
    birisi aşırı borçlandı mı
    parayı transfer için yeni bir şirket çıkarıyor.
    bunun sicili bozuk
    bence yenisinde şansımızı denemeliyiz.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by Evinborsa Yazıyı Oku
    adamlar uzun vadeli konuşuyor siz günlük
    Gidecekse piyasaya mal vermezler....1.51 tavan açıp mal çakarsa o malı almak için en az 3 ay tahta aşağıda bekler....

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    1.Zoren nin holding alacağı var
    2.Zoren nin iştirak satış geliri var
    3.Zoren nin iştirak halka arz geliri olacak
    4.Zoren nin borcu TL ye çevrildi bildiğim kadarıyla usd riskini azalttı diye biliyorum.yanlışsa duzeltin
    5. Öyleyse eğer bu şirket devamlı artık kâr yazar mı sizce ? Bence artık daha olası..
    Öyleyse handikap nedir ?
    Peki bu hisse nin ederi neresi?
    Bugün kısa vade tahmin kolay peki 6 aylık kâr ne gelebilir? O zaman fiyat hedefi ne olur? eee 9 aylık da zaten halka arz hikayesi gündemde ..vaaay satsan bi türlü satmasan bi.. ben beklemece..

Bu arada Günaydın

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : EFT; 28-05-2020 saat: 09:16. Sebep: Günaydın demeyi unuttum

Merhaba ustalar,çıraklar ve benim gibi birşey bilmezler.

Kafamız neden karışık anlamadım pek.

İşin özü şu; zoren kendi bünyesinden yeni bir şirket çıkarıyor ve onu halka arz edecek.

Halka arzdan gelen paralar ile borçlarını ödeyecek,yeni yatırımlar yapacak.

ZOREN'de günlükçüler hep zarar eder.

Benim vadem 4 yıl gitti 6 yıl kaldı.

SAYGILARIMLA.

8. Uzun vadecilerin ne olduğu da 20 yıllık grafikte belli. Neyse, herkese günaydın. Önemli olan sayın patronun artık ZOREN'i diğer şirketlerini sübvanse etmek için kullanmaya devam edip etmeyeceğidir dostlarım. Umarım bu bölünme işi ile birlikte yıllardır tek bir kuruş temettü almadığı gibi her istediğinde cebindeki paranın bir kısmını "çok sevdiği patronuna" veren yatırımcıları bir nebze olsun ferahlatma planları vardır. 2020/I çeyrekten itibaren gelecek bilançolarla bu niyetini anlamış olacağız.

Sayfa 180/419 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •