Sayfa 388/410 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon
Arama sonucu : 3276 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Vestel in ödenmiş sermayesi hem çok düşük , hem de 2024 yılı sonu itibarıyla bilançoda yazacağı karlar oldukça yüksek olacağından ve ödenmiş sermayesinin en az 13-15 misline denk geleceğinden hissenin fiyatını yukarı seviyelere çekmek zorunda kalacaklarını tahmin ediyorum, aynısı Zoren için de geçerli....Hepimiz eskiyi unutmalıyız artık, eski olaylar yıllarca devam edemez, bence bu yıl Zorlu grubunda bir dönüşüm noktası...3-4 aya kadar bunu herkes anlayacak kanaatimce...

(Büyük bir aracı kuruma ait 2024 yılı sonu yani 9 ay sonrasına ait, VESTEL analiz raporudur.)
    Vestel'in , yukarıdaki gibi bir 2024 yılı sonu beklentisiyle borsa işlem fiyatı 100 TL nin üzerine atıp, yoluna devam edecekken, Zoren in fiyatı da bu seviyelerde tabiiki kalmaz...Belli bir korelasyonu mutlaka devam ettirirler...bazen gecikmeli de olsa...

Peki hocam Vestelin 25 milyara yakın borcu ne olacak? Bu borç hissenin önünde bir engel değil mi?

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Peki hocam Vestelin 25 milyara yakın borcu ne olacak? Bu borç hissenin önünde bir engel değil mi?
    Borsada şirketlerin geleceğini satın alırlar bazen 1 yıl sonrası, bazen de 10 yıl sonrası fiyatlanır...Şu an 150-200-300 TL fiyata ulaşmış bir çok hissede önümüzdeki yıllarını fiyatlıyorlar, çoğu bu fiyatları asla etmez...Bir çoğunun da bilançosu Vestel den çok daha kötü
    ******.....Herkese bol şanslar...****

Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Borsada şirketlerin geleceğini satın alırlar bazen 1 yıl sonrası, bazen de 10 yıl sonrası fiyatlanır...Şu an 150-200-300 TL fiyata ulaşmış bir çok hissede önümüzdeki yıllarını fiyatlıyorlar, çoğu bu fiyatları asla etmez...Bir çoğunun da bilançosu Vestel den çok daha kötü
    Teşekkür ediyorum hocam dediğiniz gibi 2024 oldukça ilginç olacak zorlu grubu için

4. Akenerji dün tavandı bugünde tavan açtı özkaynakalr bilançoda acayip arttı değerlemelerde sanırım kar tarafına yazılınca fk 1 in altına inmişti bilançoda bizim bilanço nasıl gelir acaba

Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Akenerji dün tavandı bugünde tavan açtı özkaynakalr bilançoda acayip arttı değerlemelerde sanırım kar tarafına yazılınca fk 1 in altına inmişti bilançoda bizim bilanço nasıl gelir acaba
    Zoren in FAVÖK'üyle ilgili yazılıp çizilenlerine bakınca, '' Umarım 2023/12 aylık karlılığı, ödenmiş sermayesine yaklaşır da süper bir harekete tanıklık ederiz'' diye iyimser bir yaklaşım oluşuyor benim tarafta....

******.....Herkese bol şanslar...****

6. Enflasyon muhasebesi

Bu muhasebe uygulaması, Türkiye’de vergi kanunları ile zorunlu hale getirilmiştir. Bu uygulamayı yapmak zorunda olan mükellefler, bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleridir. Ancak, banka ve finans kurumları, 2024 ve 2025 yıllarında bu uygulamadan muaf tutulmuştur. Enflasyon düzeltmesi yapmak zorunda olan mükellefler, 2023 yılı sonu bilançolarını enflasyon düzeltmesine tabi tutacaklardır. Düzeltme şartlarının devam etmesi halinde, izleyen geçici vergi dönem sonu bilançoları da düzeltme işlemine tabi tutulacaktır. Enflasyon muhasebesi yapmanın vergi matrahına etkisi olmayacaktır. Düzeltme yapmayan mükellefler(işletme ve serbest meslek kazanç defteri tutan mükellefler) sadece amortismana tabi iktisadi kıymetlerini, düzeltilmiş tutarları üzerinden amortismana tabi tutabileceklerdir. *
    Yatırım tavsiyesi asla ve katiyen olamaz

7. Akenerji enflasyon muhasebesi yaptı ve deli bilanço açıkladı

2023 yılı son diyor kanun ..

Acep zoren CEO'su rasyoları düzelteceğiz dedi

Bu muhasebe olayından bizde çok iyi bilanço açıklar mıyız.?

8. Türkiye’nin ilk jeotermal santrali olan 15 MW’lık Kızıldere 1 Jeotermal Santrali’ne ilave olarak, 2013 yılında 250 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen 80 MW kurulu güce sahip Kızıldere 2 Jeotermal Santrali’nin devreye alınmasıyla Zorlu Enerji’nin bu sahadaki toplam kurulu gücü 95 MW’a ulaşmıştır. Kızıldere 3 projesinin 99,5 MW kurulu güce sahip ilk ünitesini 320 Milyon dolar yatırımla tamamlayan Zorlu Enerji, projenin 65,5 MW kurulu güce sahip ikinci ünitesini 2018 yılı Mart ayında devreye aldı. Toplam 165 MW kurulu güce ulaşan Kızıldere 3 jeotermal enerji santrali, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı jeotermal enerji santrallerinden biri oldu. Zorlu Enerji’nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Zorlu Jeotermal, 2040 yılına kadar geçerli üretim lisansı kapsamında Manisa, Alaşehir jeotermal sahasında 45 MW’lık Alaşehir 1 Jeotermal Enerji Santrali’ni kısa sürede başarıyla tamamlayarak devreye almıştır. Jeotermal enerji santrallerinde yerli üretim ejektör kullanan Zorlu Enerji, jeotermal enerjide yerli üretim teşviki almaya hak kazanan ilk firma olmuştur.

Denizli Kızıldere 1 Santrali
    Türü: Jeotermal Enerji Santrali
    Kapasite: 15 MW Elektrik

Denizli Kızıldere 2 Santrali
    Kapasite: 80 MW Elektrik

Denizli Kızıldere 3 Santrali
    Kapasite: 165 MW Elektrik

Manisa Alaşehir 1 Santrali
    Kapasite: 45 MW Elektrik

570 milyon dolar sadece jeotermal yatırımı yaptığını yazıyor ben mi yanlış okudum ?
    Diğer yatırımları hariç ?
    Daha çok su kaldırır

Sayfa 388/410 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •