Sayfa 278/415 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon
Arama sonucu : 3315 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. Özet Bilgi
    Yurt dışında borçlanma aracı ihracına ilişkin Yönetim Kurulu Kararı
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
    Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
    Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
    Hayır
    Yetkili Organ Karar Tarihi
    12.03.2021
    İhraç Tavanı Tutarı
    350.000.000
    Para Birimi
    USD
    İhraç Tavanı Kıymet Türü
    Borçlanma Aracı
    Satış Türü
    Yurtdışı Satış
    Yurt İçi / Yurt Dışı
    Yurt Dışı
    Ek Açıklamalar
    Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi'nin Yönetim Kurulu, yurt içinde satışa sunulmaksızın yurt dışında satılmak üzere, bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek çeşitli tertip ve vadelerde, sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, toplamda 350.000.000,00 ABD doları (üç yüz elli milyon Amerikan Doları) veya muadili yabancı para veya Türk Lirası tutarına kadar tahvil ihracı yapılmasına ve bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. ve sair kurum ve kuruluşlara her türlü başvurunun ve işlemin yapılmasına karar vermiştir.

2. elez888 kardeş
    1 tahvil ihracı nedir
    2 ne işimize yarayacak
    Teşekkürler

3. Kardeş ben de çok bilgili değilim bu konularda, sadece haberi paylaştım belki konuda bilgi sahibi bir arkadaş yorum yapar diye.

Ama ben yaklaşık 2.5 milyar TL değerindeki ihraç, borç dengesini olumlu etkiler bu da hisse değerine olumlu yansır diye anladım veya anlamak istiyorum
     Alıntı Originally Posted by Artur Yazıyı Oku
    elez888 kardeş
    1 tahvil ihracı nedir
    2 ne işimize yarayacak
    Teşekkürler
    MRD-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. bedelliye katılım için yeterli bir rakkam.

gerçi halka arz şeklinde bedelli olacaksa ya da sadece halka arz, oradan gelecek paralarda var.
    ayrıca 50 milyon tl devir oldu yine 19 tl milyon satışa konu oldu. ky'a değil tabi.

ihraç için ilgili onaylar alındıktan sonra bedelli açıklar heralde.
    İnsan borsaya kızarak fazla yol alamaz.
    Edvin Lefevre

5. Az borcu varmış gibi yeniden dövizle borçlanmasi hoş değil, bedelli yapıyorsun borcunu azaltmak için ama arka taraftan yine borç çekiyorsun hemde dövizle ne âlâ memleket

6. Bu kadar büyük finans borcu nasıl ödeyecek?

7. Borçlanmaların kap bildirimi surekli geldigi halde bu borclarin ne sebeple hangi yatirim icin yapıldığı hiç aciklanmiyor???

8.  Alıntı Originally Posted by elez888 Yazıyı Oku
    Kardeş ben de çok bilgili değilim bu konularda, sadece haberi paylaştım belki konuda bilgi sahibi bir arkadaş yorum yapar diye.

Ama ben yaklaşık 2.5 milyar TL değerindeki ihraç, borç dengesini olumlu etkiler bu da hisse değerine olumlu yansır diye anladım veya anlamak istiyorum

borçlanmak anlamıma geliyormuş tahvil ihracı ama banka kredileriden daha uygun oluyormuş, ben zoryenin satışı şeklinde anlamıştım
    Borç üstüne borç
    bu kadar yüklü borcu niye yapıyor anlamış değilim
    Bu gidişle biz borç ödemekten kurtulamayacağız
    Ya da başka birşey planlıyor

Sayfa 278/415 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •