Sayfa 154/410 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon
Arama sonucu : 3279 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by fastdragon Yazıyı Oku
    Bilanço beklentimiz nedir? Pazartesi sabah mı açıklanır acaba?

Ytd
    Sayın CEO'nun ekranlarda canlı olarak yaptığı "KARLILIK VE EBİTDA'LARIMIZDA ARTIŞ VAR" açıklamalarına bakarsak olumlu yönde bir sürpriz ihtimali yüksek gibi görünüyor üstadım. Şayet açıklamadaki gibi 380 milyon dolar yani 2 küsur milyarlık bir FAVÖK gerçekleşirse şahane olur. Bu aşamada net kâra fazla odaklanmamak lazım, önemli olan borçluluk yapısında bahsedilen iyileştirmelerin gerçekleşip gerçekleşmediği ve halka arz öncesi bilançoda yapılacak iyileştirmeler. Bu açıdan bakıldığında 05 Şubat'ta açıklaması yapılan 105 milyon dolarlık satışın rakamlara yansımasını ilk çeyrek bilançosunda göreceğiz diye düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Sayın CEO'nun ekranlarda canlı olarak yaptığı "KARLILIK VE EBİTDA'LARIMIZDA ARTIŞ VAR" açıklamalarına bakarsak olumlu yönde bir sürpriz ihtimali yüksek gibi görünüyor üstadım. Şayet açıklamadaki gibi 380 milyon dolar yani 2 küsur milyarlık bir FAVÖK gerçekleşirse şahane olur. Bu aşamada net kâra fazla odaklanmamak lazım, önemli olan borçluluk yapısında bahsedilen iyileştirmelerin gerçekleşip gerçekleşmediği ve halka arz öncesi bilançoda yapılacak iyileştirmeler. Bu açıdan bakıldığında 05 Şubat'ta açıklaması yapılan 105 milyon dolarlık satışın rakamlara yansımasını ilk çeyrek bilançosunda göreceğiz diye düşünüyorum.
    Teşekkür ederim şu dönemde güzel bilgilere ihtiyacımız vardı👏

3. Şirketlerin FAVÖK rakamlarına çok dikkat ederim. Borçlar benim için her zaman 2 nci plandadır. Yapılan borç şirket cirosunda ve faaliyet kârında kayda değer bir artışa neden olmuşsa borçtan sayılmaz. Borç yiğidin kamçısıdır denir, illaki ödenir. Yönetimin borçluluğu azaltma adına -üstelik global bir yavaşlamanın hemen öncesinde- bazı varlıklarını satma kararı alması ve uhdesindeki iştirakinin halka arzına yönelik çalışmalar başlatmış olması önemli bir gelişmedir. Bilançolarla da desteklenirse uzun yıllardır içerisinde bulunduğu anlamsız grafiğin bir trende dönüşmesi gayet mümkün. Aradan geçmiş 20 yıl neredeyse halka arz fiyatında. Artık yatırımcılarının yüzünü güldürme vakti geldi diye düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Şirketlerin FAVÖK rakamlarına çok dikkat ederim. Borçlar benim için her zaman 2 nci plandadır. Yapılan borç şirket cirosunda ve faaliyet kârında kayda değer bir artışa neden olmuşsa borçtan sayılmaz. Borç yiğidin kamçısıdır denir, illaki ödenir. Yönetimin borçluluğu azaltma adına -üstelik global bir yavaşlamanın hemen öncesinde- bazı varlıklarını satma kararı alması ve uhdesindeki iştirakinin halka arzına yönelik çalışmalar başlatmış olması önemli bir gelişmedir. Bilançolarla da desteklenirse uzun yıllardır içerisinde bulunduğu anlamsız grafiğin bir trende dönüşmesi gayet mümkün. Aradan geçmiş 20 yıl neredeyse halka arz fiyatında. Artık yatırımcılarının yüzünü güldürme vakti geldi diye düşünüyorum.
    2009 dan bu yana sadece bedelliye ödenenleri enflasyon ya da dolar bazlı bugüne taşırsak şimdiki piyasa değerini katlıyor,güvenip halka arzdan(2000) alan yatırımcıların ana hisseleri ve de 2009a kadar bedellilere ödedikleri sıfırlandığı gibi,2009dan bu yana bedelliye ödedikleri de yarılanmış..
    Artık mızrak çuvala sığmayacak..

5.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    2009 dan bu yana sadece bedelliye ödenenleri enflasyon ya da dolar bazlı bugüne taşırsak şimdiki piyasa değerini katlıyor,güvenip halka arzdan(2000) alan yatırımcıların ana hisseleri ve de 2009a kadar bedellilere ödedikleri sıfırlandığı gibi,2009dan bu yana bedelliye ödedikleri de yarılanmış..
    Artık mızrak çuvala sığmayacak..
    ÇiftçiDede ne zaman “mızrak çuvala sığmıyor” desen, o kağıt uçuşa geçiyor misal rysas, misal mndrs, ve daha nicesi.. kemerleri bağlayalım o zaman

6. Geçen yıl konsolide bilançoyu 06 Mart'ta göndermiş. Tam yabancı hesaplardan yerli hesaplara virman işini başlatmışken ortaya çıkan virüs meselesi tüm planlarını bozdu. Muhtemelen o nedenle geciktirmekteler.

Mızrağın çuvala sığmama konusuna ben de katılıyorum. En son 2016 yılı sonunda bedelli artırımı yapılmış ve FAVÖK tarafındaki rakamlar her şeyi anlatmakta.

7.  Alıntı Originally Posted by borubukucu Yazıyı Oku
    ÇiftçiDede ne zaman “mızrak çuvala sığmıyor” desen, o kağıt uçuşa geçiyor misal rysas, misal mndrs, ve daha nicesi.. kemerleri bağlayalım o zaman
    Bende neyden korkarım biliyormusunuz,ne zaman uçacak kaçacak yorumları yapılsa birileri mal çakar hep burdaki arkadaşları tanımıyorum tanıyan yorumlarsa mutlu olurum...

Ytd

8. Gayet rasyonel; açıklanmış bilanço ve şirketin en üst düzey yetkilileri tarafından yapılmış açıklamalara istinaden yorumlar yapmak uçacak kaçacak anlamı taşımaz dostlarım. Halka açık bir şirketin hedefleri, geleceğe yönelik projeksiyonları ve bütün bunların bilançodaki rakamlara ne derece yansıdığı yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilmesi gereken hususlardır. AKSEN ve AYEN başlıklarında da zaman zaman yazmıştım; 2019 ortalarından itibaren özellikle yabancı fonların TR'deki enerji şirketlerine yönelik giderek artmakta olan bir ilgisi var. Ve bu fonlar için kârlılık + temettü son derece önemli kriterler. Bunu sadece ben değil bu şirketi yönetenler de illaki görüyor ve buna göre bir planlama yapıyordur diye düşünüyorum.

Sayfa 154/410 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •