Sayfa 163/406 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon
Arama sonucu : 3246 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

Olumlu olumsuz yorum yapmak için elimizde hiç bir veri yok ..
    Detaylar geldikçe analiz yapılabilir

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tolstoyforever Yazıyı Oku
    Ben olumlu görüyorum en azından zorenin gerçek değerine yakın bir yere getirmeleri gerekebilir. 3 liralık mal içinden 5 liralık mal cikarmalari mantıksız olacağından bizim malimiz da belli orandan degerlenmeli sanki. Ytd.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Halka arz ve varlık satış gelirlerinin şirketin borçlarının kapatılması ve yatırımlar için kullanılacağı daha önce açıklanmıştı,borçların ana şirket üstünde bırakılarak içinin boşaltılması söz konusu olamaz,yatırımcı o kadar da sahipsiz değil..varsayalım o bile oldu yine de Yenilenebilir Enerjinin %100 sahibi Zoren.Bugün güçlü talep bekliyordum olmadı,demek ki yatırımcılar güvenmiyor,kafaları karışık.

3. Ciftcidede açıklama yapmış ek olarak bu bilinen bir haber. Daha önce kamuya yenilenebilir enerjinin halka arzı söylenmişti. Bazen değerleme işleri zamana yayılabiliyor.
     Alıntı Originally Posted by Lazmaniaq Yazıyı Oku
    Bilmiyorum da bana da olumsuz gibi geldi. Olumlu olsaydı şu an tavan olmazmıydı?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Halka arz ve varlık satış gelirlerinin şirketin borçlarının kapatılması ve yatırımlar için kullanılacağı daha önce açıklanmıştı,borçların ana şirket üstünde bırakılarak içinin boşaltılması söz konusu olamaz,yatırımcı o kadar da sahipsiz değil..varsayalım o bile oldu yine de Yenilenebilir Enerjinin %100 sahibi Zoren.Bugün güçlü talep bekliyordum olmadı,demek ki yatırımcılar güvenmiyor,kafaları karışık.
    Sinan AK 17 Şubat 2020 de Blomberg teki röportajında Yenilenebilir Enerji ile ilgili şirket kuracaklarını, bu şirketi belki halka arz düşündüklerini, şirkete %100 zorlu enerjinin sahip olacağını elde edilecek gelirle de borç ödemede ve yeni projelerde büyümek için kullanacaklarını atlatmıştı.
    https://www.youtube.com/watch?v=zt8geje2NL0
    8 ve 11 dk arası
    Sinan Akının aynı röportajda Ebitda konusunda bizi yanılttığı malum. Bu karışık ortamda acilen Yenilenebilir Enerji ile ilgili şirket kurmak için faaliyete geçmelerinin nedeni dünyadaki para bolluğundan faydalanmak için olsa gerek diye düşünüyorum. Yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmak isteyecek yabancı fonların iştahlarını kabartmak için bilançonun halka arza kadar parlatılacağı düşüncesinde olduğum içinde kendi adıma 12 aylık bilançoyu görmeden satmam.
    YTD

5. 1.15 ten müşteri gelse de verelim 1.10 dan toplarız modunda hareketler bunlar ******uuu çoçuğuuuu

6. Zorlu enerji borclanarak buyumus bir sirket. Kar etmesine ragmen tum kar faiz odemelerine gidiyor. Bu yuzden ruzgarin bir kismi 105 milyon dolara satildi. Bu kurulacak sirket zaten zoren in olacak ve halka arz edilerek kaynak yaratilacak. Bu para da sirketin kasasina girecek. Bir kismi ile borclar kapatilacak bir kismi ile yeni yatirimlar finanse edilecek. Para girisi ile sirketin finansman yapisi da gucleneceginden borcunu cevirmesi kolaylasacak ve ucuzlayacak. Sonucta bu cok olumlu bir surec olacak. Ben uzun vadede bu hissede kalmayi dusunuyorum. Borclardan kurtulursa cok yuksek karlar gelmeye baslar. Yenilenebilir enerjide devlet alim garantileri oldugu icin iyi bir fiyata halka arz edilecektir. Bu da hissede beklentileri guclendirebilir diye dusunuyorum.

7. Kesinlikle yanında geçmem kağıdın hareketsiz hantal kağıt

8. Robotunu .kiyim senin. Omur törpüsü

Sayfa 163/406 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •