Sayfa 441/746 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 5968 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    hocam teknik geçmişi gösterir, temel geleceği saygılar.
    teknik analizin temelini oluşturan grafikler fiyat hareketlerinin dününü ve bugününü açık ve anlaşılır biçimde yansıtırlar. kısaca borsada oluşan her türlü verinin incelenmesidir.
    teknik analizin temel felsefesine göre arz ve talep arasında oluşan fiyatları yalnızca bilanço değerlerine göre ölçmek anlamsızdır.
    çünkü bilançolar daha açıklandıkları gün eskimişlerdir. temel analiz geleceği derken bilanço değerlerini söylüyorsan yüzde 100 yanlıştır.
    "BİLANÇO GEÇMİŞ DÖNEMİN DEĞERLERİNİ YANSITIR" yakın gelecekte vestelin bilançosu açıklanacak bu bilanço dikiz aynası
    gibi olacak ve geriyi gösterecektir.( ekim,kasım, aralık 2020 ayları) bilanço açıklandığında yeni fiyat oluşumunu beklemek yanlış
    olacaktır. çünkü bu bilançodan mutlaka haberdar olanlar vardır ve fiyatları zaten etkilemişlerdir.( beklentiyi önceden satın almışlardır)
    eğer hisse seçim kararlarını yalnızca temel analiz yaparak alırsan borsada hüsran yakındır. ya da işin şansa kalır ve çoğunlukla
    yapılan yatırım verimli olmaz.
    temel analiz, teknik analiz gibi bir ayrım olmaz.
    dünyada profesyonel borsacıların, fonların v.s. uyguladığı yöntem şudur.
    ( ben de bu yöntemi uyguluyorum)
    hem temel analizi hem de teknik analizi birlikte uygularlar. temel analizle gelecek için yükselme potansiyeli taşıyan hisseleri
    seçerler. bu hisselerin ise " alım zamanını" teknik analiz ile belirlerler. borsada alım zamanlaması(TEKNİK ANALİZ) yapamayanları tekrar söylüyorum
    "hüsranları yakındır"
    bugünlerde örnektir. temel verieri iyi olan bir çok hisse senedi aşırı primli ve tepe yaptılar. hadi al da kazan bakalım. mümkün değil. ya da düşük
    kazançlara razı olup verim alamazsın. burada geleceği teknik analiz söyler. eğer yeterli teknik bilgin varsa dönüşü görürsün ve alım
    için beklemeye geçersin..
    bende de saygılar..
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,010
    sayın tokkan, haklısınız, yazdıklarınıza katılıyorum, ancak bana birtek şeyi açıklayın:
    vesbe'de çok iyi gelen 9 aylık bilanço sonrası hissedeki taban hareketlerinin teknik analizle bir açıklaması var mıdır? teknik analizle stop olmayan kalmışmıdır?
    ama ben o dönem tavandan almayı hesaba katmışken çok daha düşük değerlerden mallanmış oldum ) gerçi sorun yok, alan razı, veren razı herkesin hesabı da kendine..
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    sayın tokkan, haklısınız, yazdıklarınıza katılıyorum, ancak bana birtek şeyi açıklayın:
    vesbe'de çok iyi gelen 9 aylık bilanço sonrası hissedeki taban hareketlerinin teknik analizle bir açıklaması var mıdır? teknik analizle stop olmayan kalmışmıdır?
    ama ben o dönem tavandan almayı hesaba katmışken çok daha düşük değerlerden mallanmış oldum ) gerçi sorun yok, alan razı, veren razı herkesin hesabı da kendine..
    neden stop olunsun ki. ben varım. maliyetim çok aşağılarda. teknik olarak satışı gerektiren bir neden yok. " ana trend kırılmadan satış yapılmaz" bu teknik analizin en temel kuralıdır..
    o günlerde ne olduğunu çok iyi biliyorum ve bu hareketi defalarca yaşadığım için fiyatın gevşemesini göz ardı ettim
    ne oldu?
    açıklanan bilanço olumluydu.
    fiyat neden yükselme di?
    çünkü bilanço beklentileri çoğunlukla önceden satın alınır. ( piyasa uzmanları bunu çok iyi bilir.) bu bilgiyi önceden değerlendirenlerin kar amaçlı satışları yükselmeyi engeller. bunu kimler yaptı? spek.. ya da hissede pozisyon alan grup..
    satışlar bittikten sonra ise yükseliş kaldığı yerden devam etti. bu, sürpriz bilançolar hariç hep böyle olur. bilançoyu ilk kez görüp
    olumlu değerlendirenleri avlarlar..
    BİLANÇO YA DA HERHANGİ BİR HESAPTA OLMAYAN GELİŞME FARKETMEZ. BURADA BİR TEK ŞEYE BAKILIR." TREND ÇİZGİSİ"
    çizgi aşağı kırılmaz ise satış yapılmaz. ( kırılmanın da kurallar vardır) not: çizgi yerine zik zakları düzelten hareketli ortalamalar
    da kullanılabilir.
    şimdi grafiğe ve çizgiye bak. satışı gerektiren bir durum var mı? ben çizgiye baktığım için satış yapmadım ve para kazandım. çizgi kırılmadığı sürece para kazanmaya
    devam edeceğim.

https://hizliresim.com/JelJdg
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    AYNI DURUM VESTELDE VAR. ÇİZGİYİ İZLE PARA KAZAN(kural basittir ama çok etkilidir. )
    https://hizliresim.com/2ST5P3
    Grafik Yorumcusu

5. Arçelik mükemmel bir son çeyrek kârı açıkladı darısı vestelin başına.

Redmi Note 4X cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. şubat sonu mart başı buralar şenlenir. teknikte temelde sağlam kağıtta. düzeltmede her 1 lira düşüşü altın değerinde :D YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by ayyıldıx Yazıyı Oku
    Vestel çok uyudun.

Satış ve karların iyi gelecek

Biraz hareket

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
     Alıntı Originally Posted by ayyıldıx Yazıyı Oku
    Vestel ıssız (0 takipte olan) elbet buralarda şenlenir.

Satışların güzel geleceği bilinen birşey

satışlar kara da yansır inşallah

Yatırım tavsiyesi değildir.
    3 hafta önce hisse 22.00 lerde

satışların iyi olduğunu yazmıştım.

Şuanda 26.60 gördü. Daha da gidebilir.

Şimdilik hisseleri sattım. Allah Bereket versin.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 441/746 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •