Sayfa 539/749 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon
Arama sonucu : 5988 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by fabrica Yazıyı Oku
    tokkan üstad hoşgeldin bıraktın diye üzülmüştüm
    uzun yıllar içinde irili ufaklı onlarca kriz yaşadım. hisse senetleri yükselişleri kadar düşüşleri de yaşarlar. eğer borsa genelde
    düşme eğiliminde ise finansal verileri en iyi şirketler bile diğerleri gibi düşer. toplumda korku hakim olduğu zaman
    beklenti hisse senedine hiç bir şekilde yansımaz. korku duygusununhakim olduğu dönemlerde piyasaya satıcılar hakimdir.
    her alanın zarar ettiğini görmek korkuyu daha da arttırır. hisse senedi çok düşük seviyelere inmiş olmasına rağmen
    elinde tutmak istemez ve mutlaka satmak ister.
    bir süre sonra paniği oluşturan neden ortadan kalkar piyasa tersine döner. aşırı gerileyeN fiyatlar fırsat olarak değerlendirilir.
    uzun vadeli yatırımcı için korkulacak bir şey olmaz. bu durum yıllar içinde defalarca yaşanacaktır.
    EĞER BORSA GENELDE DÜŞME EĞİLİMİNDE İSE, SİZ DE FİNANSAL VERİLERİ İYİ OLAN BİR HİSSE SENEDİ
    TAŞIYORSANIZ. GELECEKTEN KORKMAK İÇİN BİR NEDEN YOKTUR. ÇÜNKÜ HİSSENİN İÇİ DİNAMİKLERİNİ ETKİLEYEN
    GERÇEK BİR SATIŞ BASKISI DEĞİLDİR..
    KRİZLER MUTLAKA UNUTULAR. HİSSE SENEDİ TEKRAR GİTMEKTE OLDUĞU YUKARI YÖNE DÖNER..
    Grafik Yorumcusu

2.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    uzun yıllar içinde irili ufaklı onlarca kriz yaşadım. hisse senetleri yükselişleri kadar düşüşleri de yaşarlar. eğer borsa genelde
    düşme eğiliminde ise finansal verileri en iyi şirketler bile diğerleri gibi düşer. toplumda korku hakim olduğu zaman
    beklenti hisse senedine hiç bir şekilde yansımaz. korku duygusununhakim olduğu dönemlerde piyasaya satıcılar hakimdir.
    her alanın zarar ettiğini görmek korkuyu daha da arttırır. hisse senedi çok düşük seviyelere inmiş olmasına rağmen
    elinde tutmak istemez ve mutlaka satmak ister.
    bir süre sonra paniği oluşturan neden ortadan kalkar piyasa tersine döner. aşırı gerileyeN fiyatlar fırsat olarak değerlendirilir.
    uzun vadeli yatırımcı için korkulacak bir şey olmaz. bu durum yıllar içinde defalarca yaşanacaktır.
    EĞER BORSA GENELDE DÜŞME EĞİLİMİNDE İSE, SİZ DE FİNANSAL VERİLERİ İYİ OLAN BİR HİSSE SENEDİ
    TAŞIYORSANIZ. GELECEKTEN KORKMAK İÇİN BİR NEDEN YOKTUR. ÇÜNKÜ HİSSENİN İÇİ DİNAMİKLERİNİ ETKİLEYEN
    GERÇEK BİR SATIŞ BASKISI DEĞİLDİR..
    KRİZLER MUTLAKA UNUTULAR. HİSSE SENEDİ TEKRAR GİTMEKTE OLDUĞU YUKARI YÖNE DÖNER..
    30'dan da aldım ama 38'den de bir parça aldım.
    Patronun o gün 36'dan satacağını tahmin edemedim.
    38'den aldığım parça için sene sonuna kadar beklersem üzerine enflasyonu da katarak zararsız çıkar mıyım?

Şöyle sorayım, 38'den alan adam sene sonu ana para + faizi katarak zararsız çıkar mı?
    Karı bir kenara bıraktım artık...

3. Önceden haftada 1 sayfa ilerlemezdi sayfa, şimdi her gün bikaç sayfa atıyor. Baktığımda da aynı kişiler aynı şeyleri yazıp duruyorlar. Boş muhabbetler başlamış yine.
    Güzel bilgi paylaşımı vardı önceden, yazık olmuş konuya.
    Şunu hiç anlamıyorum, insan küfür kıyamet ettiği bir şirketi neden portföyünde tutar, neden küfür ede ede hisseyi elinde tutar. Zorun ne?
    Sat kurtul kardeşim, bu kadar kötü hisseyse neden duruyorsun?

Sırf temettü için gelen kısa vadeci "kuşlar" yolunup çıkarlar yakında.

Bizim gibi değer yatırımcıları beklemeye devam, bilanço gelsin inceleyelim bakalım.

4. Üstadım tahtacı malı geri alabilmek icin herşeyi yapıyor.

İşini iyi yapıyor ama her seferinde tepeden devretmeyi başarıyor. Bizler de her seferinde tekneye tepeden binmeyi başarıyoruz.

16 dan 19 a zıpladıgında atladım ben de sonra süründürdü düşürdü simdiki gibi bekletti yine. 25 e aniden fırladı ordan da atladık. En son 30 a cıktıgında atlamıstım. Ortalamam 24 oldu. Ordan da verip 25 e yapıstırdı. Biz yükselince atladıkca o da tepeden veriyor.
     Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    30'dan da aldım ama 38'den de bir parça aldım.
    Patronun o gün 36'dan satacağını tahmin edemedim.
    38'den aldığım parça için sene sonuna kadar beklersem üzerine enflasyonu da katarak zararsız çıkar mıyım?

Şöyle sorayım, 38'den alan adam sene sonu ana para + faizi katarak zararsız çıkar mı?
    Karı bir kenara bıraktım artık...
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Dün BofA hiç satış yapmamıştı.
    Global ve HSBC ile yabancı hisseye yüklü giriş yapmıştı ve hissemiz 32 TL'yi görmüştü.
    Şeker yatırımdan işlem yapan şahıs meydana çıkana kadar.
    Dün HSBC'yi aldığını satmaya zorladı.
    Bugün de hem Global aldığını zararla sattı hem de BofA da tekrar satışlara başladı.

Şeker yatırımdan işlem yapan kişi.
    Hissede istediğin kadar çok lot elinde bulundurabilirsin.
    Şunu öğren artık : Ramazan günü bir çok yatırımcının bedduasını alıyorsun. Umarım covid olup sürüne sürüne geberirsin.
    Senin yüzünden hisseye yabancı da gelmez oldu artık.
    Defol git hisseden.
    Kesinlikle buraları okuyorsun.
    O kazandığın paraları yemek nasip olmasın!!!

6.  Alıntı Originally Posted by aunsalg82 Yazıyı Oku
    Önceden haftada 1 sayfa ilerlemezdi sayfa, şimdi her gün bikaç sayfa atıyor. Baktığımda da aynı kişiler aynı şeyleri yazıp duruyorlar. Boş muhabbetler başlamış yine.
    Güzel bilgi paylaşımı vardı önceden, yazık olmuş konuya.
    Şunu hiç anlamıyorum, insan küfür kıyamet ettiği bir şirketi neden portföyünde tutar, neden küfür ede ede hisseyi elinde tutar. Zorun ne?
    Sat kurtul kardeşim, bu kadar kötü hisseyse neden duruyorsun?

Sırf temettü için gelen kısa vadeci "kuşlar" yolunup çıkarlar yakında.

Bizim gibi değer yatırımcıları beklemeye devam, bilanço gelsin inceleyelim bakalım.
    Klişelerle örülü bomboş bir yazı .
    Eskiden buralar dutluktu..
    Beğenmiyorsan satarsın..
    Kısacılar şöyle dayak yer ama biz değer yatırımcıları şöyle sabreder böyle kazanırız falan fişmekan. Hisse. Net in tüm başlıklarında şu an bu yazı dönüyor..

7. Azdan az çoktan çok gider.
    Bizden günlük 1000-2000 TL eksiliyorken Birol bey'den günlük 100-200 bin TL eksiliyordur.
    Allah daha da çok arttırsın zararını.
    Amin...

8. Teknoloji ürünlerine çok yüksek bir talep var, sadece tablet satışları geçen sene ilk çeyrek 90 bin iken bu sene ilk çeyrek 700 bine çıkmış. İlerleyen günlerde çip sıkıntısı yüzünden eğer bir kapanma olmayacaksa, vestel için buralar muazzam alim fırsatıdır bence.

Sayfa 539/749 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •