Sayfa 551/749 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 5988 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Arkadaşlar
    1.bende 33.79 fiyat ile bu hisseyi aldım bu hissenin 64 kuruşa düştüğü zaman elimde vardı şimdi aldığım fiyata bakın borsa iste öyle birşey 19 TL.dan almadım 33.79 dan aldım.
    2.aldigim hisse ile ilgili kimseyi suçlama hakkını kendimde bulmam.benim aldığımı bir baskasi satmış o kazanmış bende şu an için kaybetmiş bulunmaktayım.
    3.temettu tarihinin açıklanmasını bile sorun yapanlar var koskaca şirket kabul edilmiş bir karar üzerinde küçük hesaplar içinde olmaz kanaatindeyim.
    4.birol mutlu yabancının gelmesine engel oluyormus satış yaparak bu kişi tahtaya hakimse satış yapıyorsa karşıdaki güçlü ise ki yabancı yatırımcılar öyledir duman eder tahtayı birolun gücü yetmez.
    5.farkli aracı kurumlar kullanılarak işlem yaparlar vede biz bireyseller bunun içinden çıkamayız herturlu alavere yaparlar.
    6.zorlu grubu patronu yatırım delisi memleketine hizmet eden takdir ettiğim bir isadamidir.borsada dinamikler ve ülkemizin jeo politik ve siyasi konjektur nedeniyle çalkantılı bir borsası mevcuttur düzgün şirkete yatırım yapan herzaman kazanır 2001 krizinde 64 kuruş Vestel şimdiki fiyatla kiyaslayinca durum ortada.temettu ve bedelsiz verilmişse o fiyat daha aşağıda olacaktır.
    7.patrona ve birol mutluyu yenimi öğrendiniz yoksa yüzde 10 haberi gelince mi öğrendiniz kapta devamlı takip ediyorum ortaklık oranını 9.13 ile 10 arasında gidip geliyor belkide başka bir hesapla karşılıklı işlemle tahtayı yapıyor.
    Birol mutlu kazanmak isteyecek bu onun hakkı degilmi kaybetmelimidir onunki para degilmidir.
    8.ben bugüne kadar hep temeli nedeniyle şirket hissesine yatırım yaparım vestelde buna uygun bir şirkettir diye düşünüyorum.
    9.herkesin kazandığı bir borsa olmayacağına göre kimseyi suclamaya hakkımız yok temel bilgisi olan teknikle destekle alım yapmak sağlıklı olur.
    10.bunlar yatırım tavsiyesi değildir kar zarar kardeştir
    Sagliklar

2.  Alıntı Originally Posted by KMO Yazıyı Oku
    Biraz alakasiz olacak ama bilenler varsa yardimci olursa sevinirim

Kapanis zamaninda fazladan 30 liradan yanlislikla 300bin liralik vestel aldim. Karanlik odaya girdiginde hatami farkettim ama elden cikartamadim.

Kredili islem olarak aldigim hisseyi pazartesi gun icerisinde satsam 600 liralik faiz oderim diye hesapladim ama kredili islemlere cok uzagim. Sizce ne olur bana faiz maliyeti? Pazartesi illaki yatirim danismanindan nihai tutari ogrenicem ama yaklasik degerini soyleyebilirseniz en azindan geceleri rahat uyurum. Araci kurum isyatirim
    Net olarak 1 günlük faiz ödeyeceksiniz.

Çünkü krediniz t+2 de size tanımlanacak. Yani Perşembe günü yaptığınız alımı Salı günü ödemeniz gerekir normalde. Fakat siz Pazartesi satış yaparsanız bu para ancak t+2 de hesabınıza geçer. Yani Çarşamba günü hesabınıza geçer. Dolayisiyla Salı günü ödemeniz gereken parayı ancak Çarşamba ödemiş olacağınız için 1 günlük faiz isleyecektir. Bu da 300 bin TL için kabaca 200-300 TL olur. Temerrute düştüyseniz ise 500-700 civarı tahmin ediyorum. Ekstra olarak 3 ay içinde 3 kez temerrute düşerseniz 6 ay kredili işlem yapamazsınız.

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    1.bende 33.79 fiyat ile bu hisseyi aldım bu hissenin 64 kuruşa düştüğü zaman elimde vardı şimdi aldığım fiyata bakın borsa iste öyle birşey 19 TL.dan almadım 33.79 dan aldım.
    2.aldigim hisse ile ilgili kimseyi suçlama hakkını kendimde bulmam.benim aldığımı bir baskasi satmış o kazanmış bende şu an için kaybetmiş bulunmaktayım.
    3.temettu tarihinin açıklanmasını bile sorun yapanlar var koskaca şirket kabul edilmiş bir karar üzerinde küçük hesaplar içinde olmaz kanaatindeyim.
    4.birol mutlu yabancının gelmesine engel oluyormus satış yaparak bu kişi tahtaya hakimse satış yapıyorsa karşıdaki güçlü ise ki yabancı yatırımcılar öyledir duman eder tahtayı birolun gücü yetmez.
    5.farkli aracı kurumlar kullanılarak işlem yaparlar vede biz bireyseller bunun içinden çıkamayız herturlu alavere yaparlar.
    6.zorlu grubu patronu yatırım delisi memleketine hizmet eden takdir ettiğim bir isadamidir.borsada dinamikler ve ülkemizin jeo politik ve siyasi konjektur nedeniyle çalkantılı bir borsası mevcuttur düzgün şirkete yatırım yapan herzaman kazanır 2001 krizinde 64 kuruş Vestel şimdiki fiyatla kiyaslayinca durum ortada.temettu ve bedelsiz verilmişse o fiyat daha aşağıda olacaktır.
    7.patrona ve birol mutluyu yenimi öğrendiniz yoksa yüzde 10 haberi gelince mi öğrendiniz kapta devamlı takip ediyorum ortaklık oranını 9.13 ile 10 arasında gidip geliyor belkide başka bir hesapla karşılıklı işlemle tahtayı yapıyor.
    Birol mutlu kazanmak isteyecek bu onun hakkı degilmi kaybetmelimidir onunki para degilmidir.
    8.ben bugüne kadar hep temeli nedeniyle şirket hissesine yatırım yaparım vestelde buna uygun bir şirkettir diye düşünüyorum.
    9.herkesin kazandığı bir borsa olmayacağına göre kimseyi suclamaya hakkımız yok temel bilgisi olan teknikle destekle alım yapmak sağlıklı olur.
    10.bunlar yatırım tavsiyesi değildir kar zarar kardeştir
    Sagliklar
    Güzelim işbir dururken Vestel dikkatmi çekti

4.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Net olarak 1 günlük faiz ödeyeceksiniz.

Çünkü krediniz t+2 de size tanımlanacak. Yani Perşembe günü yaptığınız alımı Salı günü ödemeniz gerekir normalde. Fakat siz Pazartesi satış yaparsanız bu para ancak t+2 de hesabınıza geçer. Yani Çarşamba günü hesabınıza geçer. Dolayisiyla Salı günü ödemeniz gereken parayı ancak Çarşamba ödemiş olacağınız için 1 günlük faiz isleyecektir. Bu da 300 bin TL için kabaca 200-300 TL olur. Temerrute düştüyseniz ise 500-700 civarı tahmin ediyorum. Ekstra olarak 3 ay içinde 3 kez temerrute düşerseniz 6 ay kredili işlem yapamazsınız.
    Tesekkurler bilgilendirmeniz icin. Anlasilan o ki faizden ziyade hissenin pazartesi gunki hareketi benim icin cok daha yol gosterici olacak maliyeti acisindan.

Umarim temettu tarihleri yil sonuna dogru yigilmis olsa da en azindan tarihlerin netlesmis olmasi bahar esintisi yasatir herkese

Bana da ders olsun, kredili islem opsiyonunu kapattirayim

Sn.shiva
    Egerki hesabınıza kredi tanimlanmissa faiz 1 günlük
    Ama tanımlanmamış ise temerrüt faizi ödersiniz temerrüt faizi yüksektir.
    Siz hesabınıza pazartesi kredi tanımlayıp normal faiz ödersiniz bunu yapmak daha iyidir.
    Bundan sonrada bu duruma düşerseniz lehinize olur.

6.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    kusura bakmayın. gereksiz tartışmalar. kaş yaparken göz çıkıyor ve seviye düşüyor. bulaşmaz olsaydım. insan cevap vermeye
    mecbur kalıyor. coletta arkadaşımız beni suçlayan kişiye ne güzel söylemiş." 6 ay içinde 100 tl diye bağırıyor yazmıştınız"
    o da bana dönüyor aynı şeyi söylüyor.
    borsa böyle bir yer. insan davranışları çok karmaşık oluyor. alınan hisse senedinin düşerek zarar yol açması üzüntü ve korku duygularını arttırıyor. bazen bu duygular bastırılır fazla hissedilmez. bekleyiş ve öfke kişilerde gerginlik uyandıran duygular. geleceğinden aşırı korkan kişilerin tepkisi
    aynıdır. elindeki hisse senedini her ne fiyatta olursa olsun mutlaka satmak ister. bir kaç gün beklemesi halinde belki daha iyi fiyata
    alıcı bulunma ihtimalini düşünmüyor. hatta bir kaç gün sonra satmaktan bile vazgeçecekken..
    psikolojik faktörlerin fiyatlar üzerindeki etkisi ender hallerde bir kaç hafta olabilir. orta vadede trendlerin psikolojik etkileri
    çok daha azdır. uzun vadede borsanın veya bir hisse senedinin gitmekte olduğu yön hakkında hiç etkili değildir.
    uzun trendler ekonomik gelişmeler(temel veriler) gibi etkenlerdeki değişikliğe göre şekillenir.
    vestelde yaklaşık on lirada uzun vadeli yükselen trend başladı. gördüğü en yüksek zirveden yirmidokuz liralara geri çekilmesi
    bir trend düzeltmesidir. bu geri çekilmede psikolojik satışlarda etkili olmuştur. yükselen ana trend çizgi aşağılardan geçmekte
    dir(22 - 23 liralar) "TREND KIRILMADAN HİSSE SENEDİ SATILMAZ" panik satışların sona ermesinden sonra piyasa sakinleyecektir.
    işlemler azalacaktır. belki bir dinlenme süreci olabilecektir. gereğinden kısa sürede aşırı gerileyen fiyatlar alım fırsatı olarak değerlendirilecektir. bakın burada çok önemli bir şey olacaktır. satıcılar azalmış olacaktır. satıcıların azalmış olması yükselişin
    çok hızlı gelişmesini sağlayacaktır.
    bu nedenle eski ustalarca düzeltmelerin yeni yükseliş dalgaları için gerekli olduğu her fırsatta dile getirilmektedir..
    Sayın ToKKan biz seni tanıyoruz biliyoruz o yüzden hiç şüphemiz yok Allah razı olsun sizden sizi kısa vadeli değerlendiren arkadaşlar kıymetinizi bilemez hiç unutmuyorum 2017 çok darda olduğum
    Dönemde egeen 274 liradan uzun vade sabrederseniz kazanacaksınız demiştiniz dün gibi aklımda keZa Vesbe de yorumlarınız sayenizde isim oldunuz uzun vadede ileriyi gören ender insanlardansınız teknik analizle isteyen istediği yerden alır satar canınızı sıkmayın bizler her zaman sizin kıymetinizi değerinizi bilip dualarimizdasiniz.Selamlarla @tokkan

7. Vestelde herkes olumsuz düşünmüş ama ben tam tersini düşünmekteyim. Temettü konusunda patron çok suçlanıyor ama ben açıklandığı zaman kimse böyle bir şey beklemiyordu. Gün sonu açıklandı ve hisse eksi kapatıyordu. Yani her hangi bir haber sızması olmadı. Bence bu konuda gayet dürüsttüler.

Firma bir çok hikayeyi barındırıyor. Eğer bazı algıları yenerse ki bu 2 sene içinde gerçekleşeceği kanaatindeyim. Ortaklık yapısındaki benim dikkat çeken firmalar:

Vestel Batarya Sistemleri AŞ: bisiklet bataryası üretmeye başladılar. Şarj istasyonu üretimi buna ait olabilir tam emin değilim. Ev tipi şarj istasyonları üretip satmaya başladılar.

Vestel Ventures Ar-ge Aş: Bu da melek yatırımcı tarzı bir yapılanma kendi sitelerinde ortaklık yaptıkları projeler mevcut. Burada benim dikkatimi çeken arabalar için kullanılacak CYvision artırılmış gerçeklik uygulaması dikkat çekiyor.

metal nikel kobalt madencilik: Maden fiyatlarındaki artış pozitif etkileyecektir.

TOGG: Burda %19 ortaklık mevcut ve 2023 yılına kadar muhtemelen banttan araba çıkacak.

Vestel Savunma: IHA üretimi ve yurt dışına satış yapmaya başladılar.

Vestel Beyaz Eşya: 160 milyon Euro'luk %50 kapasite artırımı açıkladılar ki %85 vestel'e ait.

bunlar sadece benim dikkatimi çekenler. Bu 2 sene içinde büyük bir hikaye gelişini bekliyorum. Tabi fiyat düşer azalır onu bilemem. Vestl'in Arçelik ve Vesbe'den farklı değerlendirilmesi düşüncesindeyim.

8. Manisa ilinde yüksek Elektrik-Elektronik satışları gördüğümüz ayları paylaşmak istiyorum.
    2020/Ekim = 233.385 USD
    2020/Kasım=232.625 USD
    2020/Aralık =263.538 USD
    2021/Mart = 257.591 USD
    2021/Nisan = Rekor ?
    Twitter'den alıntıdır.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 551/749 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •