Sayfa 567/747 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon
Arama sonucu : 5975 madde; 4,529 - 4,536 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Forestinvest Forestinvest şu an forumda
    Yeni Üye

Duhul
    Dec 2020
    Gönderi
    23
    Arkadaslar sirketin doviz fazlasi olmasina ragmen, doviz ciktigi zaman sigortalamadan dolayi kur nedeniyle eksi yaziyor diye hatirliyorim.
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-484029
    3 aylikta yine bir supriz olur mu diye sorgulamakta fayda var diye dusunuyorum.
    Bol kazanclar. YTD

Ben bu konuyu dile getirmistim, ancak kimseden tepki alamamistim. Hayirlisi diyelim

2.  Alıntı Originally Posted by Forestinvest Yazıyı Oku
    Forestinvest Forestinvest şu an forumda
    Yeni Üye

Duhul
    Dec 2020
    Gönderi
    23
    Arkadaslar sirketin doviz fazlasi olmasina ragmen, doviz ciktigi zaman sigortalamadan dolayi kur nedeniyle eksi yaziyor diye hatirliyorim.
    Bol kazanclar. YTD

Ben bu konuyu dile getirmistim, ancak kimseden tepki alamamistim. Hayirlisi diyelim
    Eur/Usd paritesi önemli
    İlk çeyrek 1.24 den 1.17 ye düştü, bunu hedge ediyorlar diye biliyorum.
    Hammadde usd alıp, ürünler Eur satıyor olmalılar.

Dolar/TL nin yükselmesi vestelin işine gelir, ama eur/usd biraz karışık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Matriks'ten baktığım kadarıyla özsermayesi 7.630,7 Milyon TL.
    İlk 3 aylık net karı 220,3 Milyon TL.
    Eğer seneliğe vurursak 880 Milyon TL.

Özsermayesinin %10'u kadar kar edebilecek bir şirket.
    Faizin %19 olduğu yerde %10 kar eden şirkete millet münasip yeriyle güler.
    %10 özsermaye karlılığı demek kapına kilidi vur git parayı faize yatır abi demektir.
    Şirketin yönetiminin faso fiso olduğu demektir.
    Zaten %50 ciro arttırıp da karı azaltan, döviz için hiçbir hedge yapmayan aile şirketinden de bu beklenir.

Hayaller dünya markası, gerçekler patron ve Birol kankası
    Vestel çok iyi kar ediyor abi yaaaaa diyenlere duyrulur.
    Senelik kârın 2020’nin altında kalacağını sanmıyorum. İlk çeyrek gep düşük gelir, stoklar hep artar çünkü sezonsal talebe(yaz ayları) başka türlü yetişemez hem vestl hem de vesbe

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Forestinvest Yazıyı Oku
    Forestinvest Forestinvest şu an forumda
    Yeni Üye

Duhul
    Dec 2020
    Gönderi
    23
    Bol kazanclar. YTD

Vestel in bilançosunu tahmin edemedik hatırlıyorum mesajınızi,ama firma zarar açıklamadı karlılıği devam ediyor, bizim yatırımcımiz ne yazık ki muhteşem trader yüzde 20 temettü yu de yatay devam eden kârı da beğenmiyor, her gün kazanacak tahta istiyorlar,vesbe fk dibe indi satan da hiç nizam yok ne diyelim buda geçer

5. Dikkat ediyor musunuz bilmem tahtayı izleyenler görüyordur.
    Aynı anda en az 5 farklı kurumdan 80 - 50 -104 -120 - 38 gibi aynı saniyede satış oluyor.
    Ne güzel.
    Bana SPK'nın sistemlerini sadece bir haftalığına açsalar bu tahtada en az 3 kişiyi enselemezsem adam değilim.
    Son düzenleme : cow_boz; 28-04-2021 saat: 18:00.

6. O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

7. Uzun vadeli hedefini bilen hiç bir yatırımcı boyle bilançolarda dökülmez,benim tek dokuldugum bilanço enjsa 2020/12 bilançosu idi orda da baskının uzun süreceğini on görmüştüm 9,65 den yerine koydum sattiklarimi, Vestel zaten satış bazında güçlüğünu devam ettiriyor,vesbe tahtasıni da etkilemişti son saatte -4 den yeşil kapadı

8. Vestel'in ilk çeyrekte 237 milyon net kâr yazması bekleniyordu. Gelen rakam bunun bir tık altında. Çok sorun değil. Nakit akışında falan da bir problem gözükmüyor. Zaten bilançoda genel olarak bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. 3.5 milyar kadar banka kredisi kullanmış ilk çeyrek. Bu kısa vadeli borçları arttırmış.
    Kârı esas baskılayan unsur net şekilde kurlardaki yükseliş. Kur riskinden korunmaya yönelik şirketin nasıl bir politikası var bilmiyorum ama pek başarılı oldukları söylenemez. Hedging işlemlerinde etkinlik sağlarlarsa şirket daha yüksek kâr rakamlarına ulaşabilir diye düşünüyorum.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

Sayfa 567/747 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •