Sayfa 658/747 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708 ... SonSon
Arama sonucu : 5970 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. heralde bilanço beklentisi sebebiyle bu seviyelerde , son çeyrekte kur farkından zarar olabilir deniyordu. hayırlısı

2. Resmen , tahtanın sahipleri kim ise , küçük yatırımcı olan bizler ile , kedinin fare ile oynadığı gibi oynuyorlar. Hisse ucuzmuş , pahalı imiş , umurlarında bile değil , çünkü birileri satıp , birileri aldığı sürece adamların sistemi çalışıyor. Satandan alıyor , hop biraz yukarı , alana satıyor , yine tekrar aşağı. Maalesef bu şartlar altında biz küçük yatırımcıların yapacağı hiç bir şey yok , sabretmekten başka. Acizane benim düşüncem , hisse alan arkadaşlar üç beş gün için alıyorlar ise , bu şekil yaparak insanları süründüren bu sistemi hem güçlendiriyorlar , hem de küçük yatırımcıların kısa zamanda para kazanma zaaflarını kullanan , bu kişileri iyice palazlanlandırıyorlar. Hisseyi aşağı salmak için bahane mi yok. İstedikleri an aşağıda salabilirler , yukarıda çıkarabilirler. Bizler maalesef kendi silahımız ile kendimize ateş ediyoruz. Ya arkadaş , bu hisseyi veya başka bir hisseyi alacaksan , iyice araştır , sor , soruştur , bir karar ver , ona göre al. Arkadaşlar bir bakıyorsun hisseyi almış , daha beş on gün geçmeden başlıyor karıncalanmaya , yok bu hisseden bir cacık olmaz , falan , filan. Çok geçmeden bunu satıyor , yerine başka hisse alıyor , yine aynı terane dönüyor. Böyle yapan arkadaşlar , bu şekil yaparak , hem kendilerine , hem de o hissede olan diğer küçük yatırımcılara zarar veriyorlar. Geleceği olduğuna inandığınız herhangi bir hisse veya hisseleri aldıktan sonra , şartlar olgunlaşana kadar , küçük yatırımcı olan bizler satmaz , sabreder isek , hem kazanırız , hem de diğer hisse sahiplerine zarar vermemiş oluruz. Velhasıl böylece , büyük canavar balıklara yem olmamış oluruz. Evet büyük balıklar küçük balıkları yutuyor ise , senin ne işin var büyük balıkların muhitinde. Sabretmesini bilmez isen , büyük balıklara yem olman mukadderdir. Resmen adamlar bizim silahımız ile bizi vuruyorlar. Bizim paramız ile şiştikce şişiyor , semirdikce semiriyorlar. Lakin bizler aynı yanlışta ısrar ediyoruz. Misal , atıyorum , iki ay hiçbir surette bir lot bile hisse satmayacağım diye içinizden bir karar alın ve bunu uygulayın bakalım , iki ay sonra görün bakın neler oluyor. Hani derler ya ' Bedava yiyecek ancak balık oltasında olur.' Neyse sözü fazla uzattım , yine de kimse benim yazdıklarımdan etkilenmeden kendi kararı ile hareket etsin. Benim aklım ancak bana yetiyor. Kalın sağlıcakla.

3. Merhaba
    Bilanço'nun ne zaman açıklanacağı konusunda bilgisi olan varmı?
    saygılar

4. 11 mart diye açıklandı sanırım

5. Forum çok sakin olduğuna göre herkes bezmiş anlaşılan. EUR/USD yönünü yukarıya çevirdi, euro bazında da güzel seviyelere gelmiş artık buraya gelirler bence
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Forum çok sakin olduğuna göre herkes bezmiş anlaşılan. EUR/USD yönünü yukarıya çevirdi, euro bazında da güzel seviyelere gelmiş artık buraya gelirler bence
    Boşuna mı bekliyoruz

7. Bir hisseyi alırken sadece bilançoya ve gelecek hedeflerine bakmamak lazım. Patronu çok önemli.Yıllarca bu şirketin hisselerine bulaşmadım ve bulaştırmadım ama yine dayanamayıp aldım büyük hata yapmışım.
    saygılar

8. Yatırımda timming çok önemlidir. Bu hissede de timmşng i yanlış yaptım. Tekrar 30 u görürse satar kaçarım. 2 sene sonra tekrar görüşürüz

Sayfa 658/747 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •