Sayfa 687/749 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737 ... SonSon
Arama sonucu : 5988 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Vesbe o kadar esss faaliyet karı yazmış bu uğursuz nasıl zarar açıklamış
    Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler 1 milyar 746 milyon TL zarardan dolayı.

Esas Faaliyetlerden Diğer Giderleri Geçen yıla göre yaklaşık 750 milyon fazladan zarar yazmış.

Yine de 3 aylık 472 milyon kar gelmiş

2. Esas faaliyetlerden diğer giderlerde yazdığı kur farkı giderlerinin hepsini değil ama bir kısmını Finansal giderlerdeki kur farkıyla geri almış. Esas faaliyet karı yok, finansman gelirleriyle kar yazmış diye bişey demek doğru olmaz. Bilanço dipnotlarına bakıldığında görünüyor. Yanıldığım, atladığım bişey varsa lütfen uyarınız.

Sıkıntı nerede o vakit frqn21 hocam

4.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Sıkıntı nerede o vakit frqn21 hocam
    Sorunun büyüğünü ilişkili taraf işlemleri ve borçluluk/alacaklılık yapısında görüyorum. Kısa vadede çözümü kolay olmayan, şirketin de iskontolu fiyatlanmasını sağlayan ana konu bu bence. Herkes bakınca başka bişey görür. Benim vadem Vestlde yıllar, genelde orta vade yatırımcısıyım ama Vestlde zamana yayılı alımlarla uzuncuyum.

Peki bu ilişikli taraf ve borç işlemleri böyle bir yönetim mantığı ile biz küçük ortakların lehine dönmesini beklemek ne kadar gerçekçi olur?

6.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Peki bu ilişikli taraf ve borç işlemleri böyle bir yönetim mantığı ile biz küçük ortakların lehine dönmesini beklemek ne kadar gerçekçi olur?
    Hocam benim öyle 3-4 yıl işin o tarafında Vestl lehine çok bir değişiklik olmasını beklemiyorum. Ha döviz düşer karlılık iyi seviyelerde gelirse belki temettülerle mahsuplaşmalar olabilir, sallıyorum tamamen.

7. VESTL/USDTRY uzun vadeli grafiğine trend çizgileri ile bir bakış (Kişisel çalışmadır, yatırım tavsiyesi değildir):

8. niçin özellikle bu grubun hisselerinde sorun var, borcu olan nice kağıt beklentisiyle gidiyor, ne yapıyor abi bunlar? nasıl insanlar bunlar?

Sayfa 687/749 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •