Sayfa 708/749 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718 ... SonSon
Arama sonucu : 5987 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1.  Alıntı Originally Posted by sokullu Yazıyı Oku
    Hocanın dediği gibi; bu kediyse et nerede? Nerede Meta Nikel Kobalt(250 milyon dolara %50 si alınmıştı. Vestel Elektronik hiç mi değeri yok. Vestel Lantatek, Yazılım, bu kadar arge, Togg'un %23'ü Ben de anlayamadım. Buna anlam verebilen var mı? Anlayan lütfen tüm samimiyetiyle cevaplasın lütfen. Burası borsa kim kime dum duma demeden cevaplayabilen varsa teşekkürlerimi şimdiden borç bilirim.
    Hocam makina, arsa, demirbaş yenilir içilir şeyler değildir. Yenilir içilir şey elde edilen nakit akımlarıdır. O o kadar da bu niye bu kadar diyemezsiniz. Bu tir hesaplar pek çok firma için yapilabilirvama hicbir için tutmaz. Mesela iş bankası şişeye sahip. Banka +şişenin yarısı diyemezsiniz. Bir şirkete niye ortak olursun. Temettü geliri elde edip makul bir surede yatırımı geri kazanmak için. Sirket yatirim yapar temettü vermeyebilir ama yatırımı sonuçlandırıp bugün vermediğini 10 sene sonra da verebilir. Işin özüne dönelim. Şirket faaliyetten nakit uretip grup şirketine borç veriyor. Tamam karşılığında faiz aliyor ama ortağa ne faydası var. Olayın ne zaman sonuçlanacağı da belli değil. Ucuz diye bir hisse aldın. Ucuz olmasının sebepleri vardı. Sen alınca ucuzluk srbepleri ortadan kalktı mi. Şu sorunun cevabını biliyormusun. Alacağını ne zaman tahsil edecek. Şirketi isleyisini ne zaman basitlrstirip öngörülebilir hale getirecek. Bu soruların cevabını biliyorsan beklentin makuldur. Kusura bakma senli benli yazdim. Saygısızlıktan degil. Belki bilinen şeyleri yazdim. Ama işin özü burada düğümleniyor nakit akışı. İşlevsiz olsa nakit akış tablosu yayımlamazdı degil mi. Saygılar. Y.t.d

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Hocam makina, arsa, demirbaş yenilir içilir şeyler değildir. Yenilir içilir şey elde edilen nakit akımlarıdır. O o kadar da bu niye bu kadar diyemezsiniz. Bu tir hesaplar pek çok firma için yapilabilirvama hicbir için tutmaz. Mesela iş bankası şişeye sahip. Banka +şişenin yarısı diyemezsiniz. Bir şirkete niye ortak olursun. Temettü geliri elde edip makul bir surede yatırımı geri kazanmak için. Sirket yatirim yapar temettü vermeyebilir ama yatırımı sonuçlandırıp bugün vermediğini 10 sene sonra da verebilir. Işin özüne dönelim. Şirket faaliyetten nakit uretip grup şirketine borç veriyor. Tamam karşılığında faiz aliyor ama ortağa ne faydası var. Olayın ne zaman sonuçlanacağı da belli değil. Ucuz diye bir hisse aldın. Ucuz olmasının sebepleri vardı. Sen alınca ucuzluk srbepleri ortadan kalktı mi. Şu sorunun cevabını biliyormusun. Alacağını ne zaman tahsil edecek. Şirketi isleyisini ne zaman basitlrstirip öngörülebilir hale getirecek. Bu soruların cevabını biliyorsan beklentin makuldur. Kusura bakma senli benli yazdim. Saygısızlıktan degil. Belki bilinen şeyleri yazdim. Ama işin özü burada düğümleniyor nakit akışı. İşlevsiz olsa nakit akış tablosu yayımlamazdı degil mi. Saygılar. Y.t.d

Farklı bir bakış açısı. Açıklamalarınız için teşekkür ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by sokullu Yazıyı Oku
    Farklı bir bakış açısı. Açıklamalarınız için teşekkür ederim.
    Farklı bir bakış açısı degil, piyasanın bakış acısıydı soylediklerim. Sizin görüşünüz haklı olabilir ama piyasa sizin görüşünüz üzerinde konsensüs sağlamadıkça bir önemi yok.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Grup şirketlerine borç verme durursa Vestel uçar ,ama bu kararı da tek bir kişi verebilir malum kişi veya malumun ilamı

5. Malüm travmatik şekilde kurduğu plan ve ve krgunun krbanı vaziyetinde..Hipernflasyon başlangıcında emtiaya saldıran piyasa kokusu alanların..Otomotiv..Arsa..Konut vb.emtianın nereye geleceğini gördü.Malümün dar görüşlü anlayışı kimseyi korkutmasın.Kasaba arsa spakilatörü ondan zeki çıktı.Zamanı daraldı..Peruk altında inci inci terliyor.Zavallı halleriyle bu seferki inatcı yatırımcıdan kurtulamaz.Bilmediği şey..Ölmüş Yatırımcı kursundan kirkmama safhasında.Naçizane..Herkese hayırlı olsun.Şahsi düşüncemdir.

6. Portfoyümün artık %10'u vestel. Son 1 aydır alıyorum. Hedefim %15 olmak.

Yil 2023 olunca satışlar, ciro patlayacak. Bunun etkisini yakında hissetmeye başlayacağız. Ben vaziyetimi aliyorum. 4-7 dolar arasından satarım. Ne zaman oraya gelir bilemem ama ben bu şirkete güveniyorum.

7. Tog un tum sarj cihazlari vestel den

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by kenblock Yazıyı Oku
    vestlin piyasa değerine bakınca vestl deki ky vestli almak istese alır sanırım
    sanırım yazdıklarımı okuyor, forumdaki ky vestli almasın diye hemen yukarı çektiler

Sayfa 708/749 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •