Sayfa 729/749 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739 ... SonSon
Arama sonucu : 5987 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Zorlu Holding"den Vestel"de hisse satış açıklaması

Zorlu Holding A.Ş. tarafından 13 Nisan 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu"na (KAP) yapılan bildirimde hisse satış işlemine ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada 12 Nisan tarihinde kurumsal yatırımcılara özel emir yoluyla e 47,4-48,2 TL fiyat aralığından toplam 2.900.000 adet hisse satıldığı ve şirket sermayesindeki payın %60,08"e gerilediği belirtildi.

2. Yatırımcısını koruyan gözeten, malına sahip çıkan şirketler geri alım yapıyor, bu şirkette ise mal satılıyor.
    Borsaya yeni açılmış, trafo üreten bir firma yakın zamanda 65 milyar piyasa değerine ulaştı, yılların şirketi bu şirket ise 16 milyar piyasa değerlerinde geziniyor. Sadece iştirakleri 20 milyar civarı değere sahip. Olacak iş değil. Ben, perukalı olsam utanır, yerin dibine girerdim.

Son zamanlarda, takip ettiğim, kurumsala satış yapmış iki şirket var.
    Önce, iyi örnek; Pegasus : 315 lerden satış yaptı. Hisse fiyatı 400 lerden 330 lara kadar düştü. Satış işlem ve fiyatı açıklandıktan sonra fiyat boşluğu bırakarak yükselmeye devam etti, 560 lara kadar geldi. Hissenin yaklaşık % 7'si satıldı.
    Bu da kötü örnek; Kront : (Şahsi görüşüm; yatırımcının kafasını karıştırmaya yönelik, tepe fiyattan yapılmış olan satışların yerine konulması amaçlı satış işleminin alavere-dalavere satış olma ihtimali çok yüksek) Satışı şirket değil, şirket sahibi geçmişte topladığı hisseleri kendi hesabından, hesap kitap bilmeyen bir kurumsala yaptı. Satış fiyatı 36,56 TL., satılan miktar %4 civarı. Şimdiki hisse fiyatı : 19,41 TL.

Birde tesadüf ki, Kront adlı şirketin sahibi, geçmiş yıllarda bu Vestel'de çalışmış. Bu adamın bir şekilde yolu düşmüş 3 şirket de şu anda sürünüyor. Diğeri ise Alcatel.

Şimdi Vestel deki bu kurumsala satıştan sonra, hisse, Pegasus hareketi mi yoksa Kront hareketi mi yapar merakla bekleyeceğiz. Perukalı çok düşündürüyor beni.
    Al, Sat yada Tut Tavsiyesi Değildir.

Perukalı kim son mohikan mı?

Alıntı Originally Posted by Tamsel Yazıyı Oku
    Yatırımcısını koruyan gözeten, malına sahip çıkan şirketler geri alım yapıyor, bu şirkette ise mal satılıyor.
    Borsaya yeni açılmış, trafo üreten bir firma yakın zamanda 65 milyar piyasa değerine ulaştı, yılların şirketi bu şirket ise 16 milyar piyasa değerlerinde geziniyor. Sadece iştirakleri 20 milyar civarı değere sahip. Olacak iş değil. Ben, perukalı olsam utanır, yerin dibine girerdim.

Son zamanlarda, takip ettiğim, kurumsala satış yapmış iki şirket var.
    Önce, iyi örnek; Pegasus : 315 lerden satış yaptı. Hisse fiyatı 400 lerden 330 lara kadar düştü. Satış işlem ve fiyatı açıklandıktan sonra fiyat boşluğu bırakarak yükselmeye devam etti, 560 lara kadar geldi. Hissenin yaklaşık % 7'si satıldı.
    Bu da kötü örnek; Kront : (Şahsi görüşüm; yatırımcının kafasını karıştırmaya yönelik, tepe fiyattan yapılmış olan satışların yerine konulması amaçlı satış işleminin alavere-dalavere satış olma ihtimali çok yüksek) Satışı şirket değil, şirket sahibi geçmişte topladığı hisseleri kendi hesabından, hesap kitap bilmeyen bir kurumsala yaptı. Satış fiyatı 36,56 TL., satılan miktar %4 civarı. Şimdiki hisse fiyatı : 19,41 TL.

Birde tesadüf ki, Kront adlı şirketin sahibi, geçmiş yıllarda bu Vestel'de çalışmış. Bu adamın bir şekilde yolu düşmüş 3 şirket de şu anda sürünüyor. Diğeri ise Alcatel.

Şimdi Vestel deki bu kurumsala satıştan sonra, hisse, Pegasus hareketi mi yoksa Kront hareketi mi yapar merakla bekleyeceğiz. Perukalı çok düşündürüyor beni.
    Şunu da dikkate almak gerekiyor, hisse ödenmiş sermayesinin 2,5 katı bir karlılıkla fiyatı hala 45/55 TL arasında oynuyor, bu da enteresan bir durumda, karlılık 15-20 katına çıktığında acaba borsadaki fiyat hareketleri nasıl olacak ??
    ******.....Herkese bol şanslar...****

5.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Şunu da dikkate almak gerekiyor, hisse ödenmiş sermayesinin 2,5 katı bir karlılıkla fiyatı hala 45/55 TL arasında oynuyor, bu da enteresan bir durumda, karlılık 15-20 katına çıktığında acaba borsadaki fiyat hareketleri nasıl olacak ??
    Ödenmiş sermayesinin 2,5 katı kâr ile fiyatının 45/55 arasında olması, sizce, iyi mi, kötü mü anlayamadım. Yani bu fiyatlarda tutunabilmesini başarı olarak mı algılamalıyız.
    Geçen yılın 32 milyar cirosunu bu sene 58 milyara çıkarmış ama kârını yarıya indirmiş, bu hiper enflasyon döneminde. Mutlaka bir yerlerden kaçak var. Testi bir türlü dolmuyor.
    Al, Sat yada Tut Tavsiyesi Değildir.

Yine berbat bir bilanço YAZIK

Bilanço fena değil. Adet bazlı üretim ve satış artmış.
     Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Yine berbat bir bilanço YAZIK
    M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bilanço fiyasko o kadar üret üret üret sonra zarar et saçma 3 küsür karın 2 sini pazarlama gideri diye yemiş aksırmış gene yemiş tıksırmış yine yemiş semizlendikçe semizlenmiş sonra finansman gelirinden 800 lük Bi düşüş olmuş bu nasıl oluyorsa oradanda yemiş içmiş birde iger ufak tefek şeyler araya girmiş bu şirketlerden Bi poh olmaz bunlar muhasebe oyunlarıyla götürüyorlar işi anlaşılan
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

Sayfa 729/749 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •