Sayfa 570/747 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon
Arama sonucu : 5974 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Sosyal mecralarda bu hissede dönen fırıldakları anlatıp, patronun ve Birol'un nasıl adamlar olduğunu açıklayıp, bu hisseyi hiç almamış kişilere almama yönünde tavsiye vermek ve bunu yatırım tavsiyesi olarak belirtmek suç mudur arkadaşlar?

Eğer suç değilse bundan sonra böyle bir yol izleyeceğim.
    Benim artık hisseden hiçbir umudum kalmadı. Bari başka insanlar da bu tuzağa düşmesinler istiyorum.
    Kendimi bu yola adayacağım.

Elinde olana değil, hiç almamış insanlara bu hissede şöyle şöyle şeyler var, sakın almayın ve yatırım tavsiyesidir diyeceğim.
    Hem SPK yönünden hem de hukuki yönden.

Var mı yorumu olan?
    Teşekkürler...

Not : yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kendi düşüncelerimdir.

2.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Sosyal mecralarda bu hissede dönen fırıldakları anlatıp, patronun ve Birol'un nasıl adamlar olduğunu açıklayıp, bu hisseyi hiç almamış kişilere almama yönünde tavsiye vermek ve bunu yatırım tavsiyesi olarak belirtmek suç mudur arkadaşlar?

Eğer suç değilse bundan sonra böyle bir yol izleyeceğim.
    Benim artık hisseden hiçbir umudum kalmadı. Bari başka insanlar da bu tuzağa düşmesinler istiyorum.
    Kendimi bu yola adayacağım.

Elinde olana değil, hiç almamış insanlara bu hissede şöyle şöyle şeyler var, sakın almayın ve yatırım tavsiyesidir diyeceğim.
    Hem SPK yönünden hem de hukuki yönden.

Var mı yorumu olan?
    Teşekkürler...

Not : yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kendi düşüncelerimdir.
    Olanı biteni söylemenin bir zararı olmaz.

Temettü artı sermaye tavanının 2 milyara çıkarılması vs gibi haberler ile malı elimize aldık. Bu konuda herkes mutabıktır sanırım.

Yalnız bu fiyatlardan ben elimdekileri vermem.

Net yüzde 18,56 verim ile temettüyü yerim. Kaldı ki daha 30 temmuza çok. Dustukce ufak ufak ekliyorum. Olası bedelsizi de beklerim. Sermaye tavanı 2 milyara çıktı sermayesi şuan 335 milyon.

Zaten temettü artı bedelsiz ihtimali için almıştım. Hikaye de bir değişiklik yok.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3. Olumsuz bir şey yazmak istemiyorum ama bugünkü bilançolara bakınca iyi beklediğim ancak, en vasat gelen bilanço Vestel oldu.39 kardan başlayan düşüş beni korkutmuştu ve bilanço kaynaklı olabileceğini belirtmiştim.Korktuğum da oldu.Bir daha bu sayfada paylaşım ım olmayacaktır.Herkese bol şanslar dilerim.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

4. Temettü ödenince fiyat yine düşmeyecek mı? O tarihe hangi fiyat aralığında girer hisse? Takip ettiğim kadarıyla 28 altına düşmeyi çok istemiyor gibi.

5. Zoren bedellisi yüzde 25 oranında geldi ve kullanım hakkı 0,01 kuruş,zorlu nun zoren için yüksek temettü dağıtacak düşüncesi boş çıktı görünüyor, inşallah seneye de benzer kârlılık ve yüksek temettü ile karşılarız

6.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Zoren bedellisi yüzde 25 oranında geldi ve kullanım hakkı 0,01 kuruş,zorlu nun zoren için yüksek temettü dağıtacak düşüncesi boş çıktı görünüyor, inşallah seneye de benzer kârlılık ve yüksek temettü ile karşılarız
    @alikkkk kardeş ben daha önce hiç bedeliye katılmış biri değilim ama az biraz araştırdım.

Şimdi ben 2000 bin lot zoren alsam.
    0,25 bedellisi var.
    Yani bedelliden 500 lot gelecek.
    Yanlış almadı isem rüçhan pazarında satmaz isem ben bu 500 lot için ödemem gereken para 5 lira mı oluyor? Öyleyse bedavaya yakın hisse dağıtmış olacak.

Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7. Yanlış biliyormuşum.

Bedelliden gelecek 0,25 lota 1 lira ödemek gerekiyormuş Zoren'de.

Sayfa 570/747 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •