Sayfa 664/749 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714 ... SonSon
Arama sonucu : 5987 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1.  Alıntı Originally Posted by DİŞÇİ Yazıyı Oku
    Siz iyisisin galiba 2021 net kar açıklandı uyuyirmusuniz 2milyar 600 milyon kar o biçim yani

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yok ben gayet iyiyim. ama siz bu işleri fazlaca bilmiyorsunuz galiba.. açıklanan geçici vergi beyannamesi (bir nevi solo bilanço).. yani tek bir şirketin.. ufrs'ye uyumlu konsolide bilançoda şirketin tüm iştiraklerinin bilanço değerleri işin içine girecek.. orada vesbe olumlu etkilese de diğer iştiraklerden gelecek rakamlar özellikle kur farkı zararından dolayı çeyreklik kârı eritecek.. iş yatırımın dediği gibi çıkacak iddiam yok.. arkadaş iş yatırımda 4.4 milyar tl kâr tahmini var dediği için düzeltme yaptım çünkü iş yatırım tahmini öyle değil.. fazla değil birkaç gün içinde gerçek tablo ortaya çıkar, sabırlı olun.

2.  Alıntı Originally Posted by DİŞÇİ Yazıyı Oku
    Siz iyisisin galiba 2021 net kar açıklandı uyuyirmusuniz 2milyar 600 milyon kar o biçim yani

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu vergi dairesine sunulan kar genelde dusuk olmuyor mu bizim parsan da hep boyle oluyor. Zarar bildiriyo bilancoda kar geliyir boyle olabilir mi

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sayın deva açıklayacak bilgileriniz için teşekkürler ama iştiraklerine baktığımızda kur farkı zararı yapabilecek iştiraki yok gibi geldi bana saygılarımla

4. Açıklayıcı demek istemiştim

5. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir bana göre vestelde temettü bizden daha çok zorlunun ihtiyacı var diye diye düşünüyorum

6.  Alıntı Originally Posted by Mahmut15 Yazıyı Oku
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir bana göre vestelde temettü bizden daha çok zorlunun ihtiyacı var diye diye düşünüyorum
    evet olabilir

7. Avrupa gelecek yıllarda savunma sanayi ne oldukça yüklü bir bütçe ayıracak. Aselsan ve Vestel bu durumdan faydalanabilir. Ayrıca petrol e bağımlılığı azaltmak için elektrikli araç geçişi hızlanabilir. Burada da EV charger üreten ve TOGG ortaklığı olan vestel fayda sağlayabilir

8.  Alıntı Originally Posted by Mahmut15 Yazıyı Oku
    Sayın deva açıklayacak bilgileriniz için teşekkürler ama iştiraklerine baktığımızda kur farkı zararı yapabilecek iştiraki yok gibi geldi bana saygılarımla
    9 aylık bilançoda hedge dahil net yabancı para poziyonunun TL karşılığı -3.870.833.000 TL. Bu kadarlık döviz açık pozisyonu olduğu için kurların artması kambiyo zararı yazacaktır. Bu miktar elbette sabit kalmaz, ama sabit kaldığını varsaysak kur farkı zararı 1.9 Milyar TL civarı kambiyo zararı demektir. Bu Vestel Elektronik AŞ'nin solo bilançosunda görünen rakamlarla uyumsuz. Yurtdışı Vestel iştirakleri, TOGG, Vestel Dış Ticaret ve Nikel işi yapan maden şirketinin üzerindedir muhtemelen bu rakamlar. Konsolidede bunlar devreye girecek. İhracaata dayalı bir şirket olduğu için döviz üretebilir bir şirket olduğunu düşünsek de ciddi miktarda ithalaat yapan da bir şirket ve emtia fiyatları maalesef pahalandı. Esas faaliyet karı bu olası kambiyo zararının ne kadarını karşılar önceden öngörmek hayli zor. Ama tüm aracı kurumlar analizlerinde 4. çeyreklik için zarar bekliyor, 12 aylık toplamı zarara düşmeyebilir. Fazla kalmadı bu hafta içinde resmi göreceğiz. Malda olan arkadaşlara en kısa zamanda güzel bir kâr ile hisseden çıkmak nasip olsun.

Sayfa 664/749 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •