Sayfa 656/747 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666706 ... SonSon
Arama sonucu : 5973 madde; 5,241 - 5,248 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    iş yatırımım 2022 net kar tahmini 4,449milyar 2023 yılı net kar tahmini ise, 5,637milyar. Bu tahminler gerçekleşir ise varın hissenin fiyatını siz hesaplayınız. İş yatrımın tüm tahminlerini inceledim. bu denli büyük potansiyel taşıyan başka bir tahmin yok. Buna en yakını aefes tir. O bile bunun yanında sönük kalıyor

pdf olarak çektiğim dosyayı buraya bir türlü yerleştiremedim yayınlamak isteyen mailini bana atsin göndereyim o yayınlasın
    isterse 10 milyar olsun , kagit sadece ve sadece patron izin verirse gider , gerisi yalandir...

SM-G615F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by mexican Yazıyı Oku
    isterse 10 milyar olsun , kagit sadece ve sadece patron izin verirse gider , gerisi yalandir...

SM-G615F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hisseye para akışı olursa degil patron, kimse fiyatın yükselmesini engelleyemez. İsmi bende kalsın, şirketi halka açık patron, hisseleri 20tlden 250tl ye çıktı ve adam %35 daha hisse sattı. Aklında hisse düşecek tekrar sattığı hisseleri geri toplayacaktı.Hisse 800tl ye gitti. Adamla bir yerde karşılaştık sordum. Yahu 700-800tl aralığı varken hangi akılla 200-250 bandında o kadar hisseyi sattın.Adam;
    Kardeş tsunami çıkınca, ne bulursa önüne katıp götürüyor. Sanırım tsunamiye yakalandık

bireysel emeklilk sistemi büyüyor. Hiç bir zaman büyük hisseler bu kadar derinlikten yoksun olmamıştı. 50-100bin tl lik alımlar bile birçok dev şirket hissesine kademe kaldırtıyor. Bana göre önümüzdeki yıllarda vestel gibi ciddi kar yazan hisselerin kademeleri 1000-2000lotlar ile degişecek. Çünkü emeklilik fonları büyüdükçe bu hisselerin sayısı piyasada azalacaktır.

3. tweeterda vestel için 2022 yılı 5,5tl temettü tahmini okudum. eger geçekleşirse dadından yinmez

4.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    tweeterda vestel için 2022 yılı 5,5tl temettü tahmini okudum. eger geçekleşirse dadından yinmez
    2021 de 5.98 TL verdi. Seneye daha fazla vermesi yakışır .

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.5 veya 3 lira vermesi daha sağlıklı

6. acaba bukadar borcu varken hiç vermese daha mı iyi

7. Vestelin yaklaşık 4.30 milyarlık bir döviz açık pozisyonu var.....Eğer şirket bu döviz açık pozisyonunu hedge edemediyse bilançoya yaklaşık 2.20 milyar tl bir zarar yansıyacak.....Ancak En son gelen dönem bilanço dipnotlarında açık döviz poziyonlarını hedge etmek için Firmanın vadeli piyasalarda işlem yaptığını belirtmiş.....Bu durumda firma açık döviz pozisyonu zararların kompanse etmiş olabilir..

8.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Vestelin yaklaşık 4.30 milyarlık bir döviz açık pozisyonu var.....Eğer şirket bu döviz açık pozisyonunu hedge edemediyse bilançoya yaklaşık 2.20 milyar tl bir zarar yansıyacak.....En son gelen dönem bilanço dipnotlarında açık döviz poziyonlarını hedge etmek için Firmanın vadeli piyasalarda işlem yaptığını belirtmiş.....Bu durum firma açık döviz pozisyonu zararların kompanse etmiş olabilir..
    Bu ayarda bir firma mutlaka hedge etmiştir.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 656/747 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •