Sayfa 639/747 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 5972 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Arkadaşlar yorumları okudum, fakat herkes aynı pencereden bakmış bilançoya, ben farklı pencereden bakarak yorum yapmak istiyorum.
    Öncelikle net kardaki düşüşün efk da değilde finansal kalemlerdeki yapılan türev işlemlerdeki zarardan olduğunu görmek lazım. Evet geçen seneye aynı oranla bir efk çıkmış karşımıza,
    Ayrıca diğer büyük sıkıntı kv de borç durumu? Evet herkes kv borç yükü artmış diyor ama kimse neden borcun uzun alınıp geleceğe yayılmadığını sormuyor. Şirket neden kv borç alıyor sizce? Evet bir arkadaş yazmış Zorlu Baba işini bilir, ben 4. çeyrek bilançosunun çok çok iyi geleceği kanaatindeyim. Nedenmi diye derseniz ilk madde stoğunun iyi yapılmış olması, satışlarının 3/4 ünü ihracat yapan şirket dolar 8,5 tl den stoğu doldurmuş. Şimdi belki dolar 10 tl iken satışları yapacak.
    Bu yazdıklarım benim görüşüm. Ama şunu unutmayın vestel şirket olarak çok agrasif hareketler peşinde, yine bir arkadaşın dediği gibi ya kabuğunu kıracak tutulamayacak, yada hem kendini hem yatırımcısını yakacak. Bekleyip göreceğiz.
    Ayrıca şunuda son söz olarak yazayım, işletmesi, fabrikaları, projeleri, satışları ve markası ile koskoca bir işletme 1 milyar dolar bile etmiyor (anlayana) ;)

2. Ben bilançoların önceden fiyatlandığıno düşündüğüm için hareketlerin genelde olumlu ya da olumsuz fazla yansıma yapmayacağını düşünüyorum.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Kısa ve net : Gelecek yılın sonunda TOGG'un üretimi de başlıyor.
    Bence yabancı yatırımı bunun için pozisyon alıyor şimdiden. Onlar, bilançoda çok büyük türbülans yoksa, şu an bilançoya takılmıyor bence.
    Bu bakış açısından, bilançonun iyi olmaması, onların hissede aldıkları pozisyonun düşük maliyetle olmasına yardımcı oluyor.
    Gelecek yıl yazımın bu kısmını alıntılayıp, fiyat 25TL idi. Bakalım kimler o fiyatlardan bu yana sabır etmiş diye yazıcam.

4. Küçük yatırımcıyı korkutarak hissesini sattırmak istiyorlar.
    Ne oldu da saat 13:00 gibi -%5 düşüşü gördü?
    Sabreden yürüyecek anlaşıldı.

5. Farasis Gemlik te lityum iyon pilleri için tesis kuracakmış.
    Bu pilde 5 hammadde var. İkisini Vestel in yüzde 50 sine ortak meta nikel üretebiliyor.

Bakalım ne cikacak bu işten?

Çok umutlu olmadan izlemeye devam.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Farasis Gemlik te lityum iyon pilleri için tesis kuracakmış.
    Bu pilde 5 hammadde var. İkisini Vestel in yüzde 50 sine ortak meta nikel üretebiliyor.

Bakalım ne cikacak bu işten?

Çok umutlu olmadan izlemeye devam.

Kaynak varmı

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by brokerr Yazıyı Oku
    Kaynak varmı

Kaynak Sanayi ve Ticaret bakanının bugünkü açıklamaları.

Yakın zamanda tesis kurulacağını söylemiş.

Tabii yakın zaman derken neyi kastettiğini bilemiyorum.

Bu tesis kurulur mu? Kurulsa bu piller için nikel ve kobalt tedarikçisi meta olur mu?

Bilemeyiz tabii.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

8. Teşekkürlerr sayın tilkii

Sayfa 639/747 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •