Sayfa 30/81 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Arama sonucu : 641 madde; 233 - 240 arası.

Konu: KRDMB - Kardemir Karabuk Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. B Tipi

..........................................d paylarının tl,usd,bist100,kardemirb ve eregli baz alınarak ortaya çıkan grafik görüntüsüdür..................................
     Alıntı Originally Posted by karadereli53 Yazıyı Oku
    tl bazında tarihi zirveye yaklaştık

usd bazında daha çok yolumuz var

imkb 100 bazında usd bazdan farkı yok

ve kardemir b bazında...grafiktende görüldüğü üzere kardemirb ye göre oldukça primli tarihi zirvelerinde ben şahsen bir düzeltme bekliyorum...

buda eregliye göre yorumsuz )

sn pardaillan ın bir çalışması vardı...piyasa degerleri satışlar esasfaliyet ve net karların dönemsel gösterildiği bir tablosu..şuan için hedef fiyat belirlememiz açısından bize yol gösterici olacaktır..takaslarda sorun yok,sektörde sorun yok,kurda sorun yok....bu yuzden hedef fiyatı ederi iyi analiz edip soteye yatmak,zamanı gelince gözünün yaşına bakmadan ayrılmak lazım..almaktan daha zoru satmaktır..yatırım tavsiyesi degil sesli düşüncelerimi paylaşma adına karalamalardır..saygılar..
    Duzeltme beklentim yanlis anlasilmis sanirsam. bende sizler gibi a ve b nin prim yaparak aradaki farki kapatacagi yonunde dusunmustum

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

sn 06ank zamanında dediği gibi bazı önemli yazışmaları b de yapmak mantıklı aradıgımız zaman bulmak d de çok zor oluyor..sn pardaillanın bu çalışması baş köşede dursun..
     Alıntı Originally Posted by Pardaillan Yazıyı Oku
    Sn. karadereli elinize sağlık, grafiklerde D nin hem usd, endeks hemde B grubuna göre nerelerde olduğunu net olarak görebiliyoruz. Yoruma bile gerek yok.

Benim Kardemir D 1.30 da iken hazırlamış olduğum bir tablo vardı, o tabloya ufak bazı ilaveler yaparak USD bazında da görmek istedim.

Bu çalışmada hiç A ve B grubu hisselerin fiyatını dikkate almayarak sanki tüm hisseler D grubuymuş gibi Kardemir'in yıllar itibariyle nasıl değerlenmeye tabi tutulduğunu, yıllar içerisinde en düşük ve en yüksek gördüğü fiyatlarla kardemirin piyasa değerini Tl ve USD bazında tabloya ekledim.

USD bazında 2012-1013-2014 ve hatta zarar ettiğimiz 2015 yılından bile bu fiyatlarla geri kalmış durumdayız. 2014 yılında 1.3 milyar usd piyasa değerine ulaşmıştık, evet o zaman güzel bir kar vardı ama ; kangal haddehanesi, teker fabrikası gibi yatırımların bitmesi için uzun bir zaman vardı ve 2017 yılında 2014 e göre %50 bir satış artışı gündemde.

Çalışmada A ve B grubu hisseleri dahil etseydim, aradaki fiyat marjlarının yüksekliği nedeniyle 2014 yılında 1.3 milyar usd olan piyasa değeri ile toplam Kardemir değeri 1.5 milyar USD leri geçmiş olacaktı. Tablo üzerinde aslında çok fazla yorum yapmaya gerek yok, bugün için 620 milyon usd değerindeyiz. ,Döviz kurları lehimize olduğu takdirde, finansman giderlerinden zarar yazmayarak, net kar yazmaya başlarsak yabancıların hangi fiyatlardan değerlendireceklerini tahmin etmek çok zor değil.

Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

Sn. yonetim ;forumu okudugunuzu arada hissedarlar arasi nabiz yokladiginizi tahmin ediyoruz...,bunu forumda degerli arkadaslarla konyali tarzi sirketi karalama ve linc kampanyasina karsi savundugumuz argumanlari sizinde basin aciklamasinda dile getirmeniz dusundurmustu...
    Gelelim siz degerli yoneticilere sirket hissedari olarak cagrima; sektorun durumu ,kurlarin durumu,sirketin artan mali performansi ,yatirimlarin cogunun bitmis olmasi gibi lehimze esen ruzgari bugun sartlarinda degerlendirerek gecmiste kalkinma bankasi araciligi ile yabanci fonlara (lazard,meditor,hsbc asset management) tahsisli d paylarini sermaye arttirarak satmanizi buradan gelecek nakit ile kalan borclari bu kurlar ile odemenizi borcsuz ,rekor kapasite ,rekor uretim ve satisla onumuzdeki donemleri gecirmemizi onermekteyim..tahsisli satis icin sirketimizin paylarinin hak ettigi degere borsada gelmesi ve bunun siritmamasi icin tum sartlar suan icin mevcut...hak ettigi degerden tahsisli sermaye arttirimi ile d paylarina road show a cikmanizi onernmekteyim..saygilar.
    ..........................................

6. 2,15 sakın gecme ha srfsz d yi bekleyin

7.  Alıntı Originally Posted by T a K a Yazıyı Oku
    2,15 sakın gecme ha srfsz d yi bekleyin
    215 gerçekten geçemiyor. zaten bu seviyeyi görmüştü yakın zamanda. dönmüştü. yani 50 kademe fark oldu 10-12 kademe

Sayfa 30/81 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •