Sayfa 60/81 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon
Arama sonucu : 641 madde; 473 - 480 arası.

Konu: KRDMB - Kardemir Karabuk Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. B Tipi

1.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    A ve B de Sanko yatırımdan bir gerizekalı 27 Şubatta 2.52 'den 270.000 lot A , 800.000 lotta B aldı. Cuma günü de tüm bu malı zararına verdi. Muhtemelen açığa alım yapan veya kredili işlem yapan çömezim biriydi.

Düşüşün en büyük sebebi o. O salaktan başka ciddi bir satanda kimse olmadı zaten.
    Acelesi olmasa bu fiyatlardan vermezdi zaten. Bu kervan herkesi taşımayacak. 3.45 lerden 1.78 e kadar aldım. Tam bir yıla yaklaşan zamandır bu hissedeyim. 2.07 den 2.11 e kadar 4 kademeyi sadece bir on onbeş bin liralık hacimle kaldiriyordum. Şirket uzun soluklu beklemeyi hak ediyor. Temettü vermesi iyi oldu. Yoksa belki 2.50 lerden bende çizgiyi cekecektim. Ha bu arada temettü ikiye bolmusler adamlar gerçekten çok akıllı. Bu periyotta devam ettiği sürece bu hisse taşımayı hak ediyor.
    Nice hisseler aldım. Aylarca beklediğim yıllarca tasidiklarim oldu. Bir Ege en hatırlıyorum 92.5 tan en yüksekten elime vermişlerdi
    Tam 3 -4 ay 80 le 90 arasında gezdirdiler. 92.5 tan alan adamın 80 liralara bir günlük zararını yüzde 10 filan yapıyor. 4 ay sonunda o al sat yapanlar teknikciler taktikciler hepsi döküldü hisse tam olarak 136 Lara kadar soluksuz çıktı. Sonra bir tane teknikci vardı tam iki seans taban yaptırdı hisseye sonrası malum baba bin biri geldi aldı yürüdü. Teknikci taktikciler arkadan sadece seyretti. Bizim yerliler hep aynıdır. Yuzde beş düştüm u depresyona girer
    Yüzde 10 yükseldi mi ne zaman satayım diye bakar.
    Bu hisse bilançosu ile taşımayı hak ediyor. Kime isterseniz sorabilirsiniz. Temmettusu de var .
    Ha bu arada 1.78 de kimse yuzune bakmıyordu. Simdi herkes usustu bu saatte gelenler tabiki inişe çıkışa sağlam duruşla karşılık vermezse duserde kalkarda rüzgarda savrulmuş yaprak gibi
    Bedava kimse kazanmiyor
    Allah sabredenler le beraberdir

Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    A ve B de Sanko yatırımdan bir gerizekalı 27 Şubatta 2.52 'den 270.000 lot A , 800.000 lotta B aldı. Cuma günü de tüm bu malı zararına verdi. Muhtemelen açığa alım yapan veya kredili işlem yapan çömezim biriydi.

Düşüşün en büyük sebebi o. O salaktan başka ciddi bir satanda kimse olmadı zaten.
    Evet sanko daki kişi B hissesini mahvetti, ama ben salak olduğunu zannetmiyorum. 2.52 ortalama ile aldığı 800 bin lot civarındaki hisseyi, cuma günkü piyasada vermesinin kişileri dökmek amacıyla yapıldığını düşünüyorum. 2.52 den alırken gelenin gidenin malını aldı, hisse onda toplandı, cuma günüde büyük kısmını yine takaslarda ilk iki sırada yer alan Halk ve Ak 'a devretti. B yi kullanarak A da QNB nin de 1.1 milyon mal toplamasına aracılık ettiler. Bakalım QNB bu malları birilerine virman yoluyla ya da tahtada kimlere devredecek.

3. Hisseler ucuz. Fabrikada sorun yok. İleriye dönük güzel yatırımlar mevcut. Riskten kat kat fazla getiri potansiyeli var. Buraya kadar herşey tamam.

Cuma günü Bist bozdu, Krdmler daha fazla bozdu. Adamlar bilançoyu tınlamadı. Kardemirler bi yana; ekonomik, siyasi(seçimler) ve bist sorunu var. Bu riskler kardemiri ne derece etkiler ve bu dönemde hisse taşımak ne kadar mantıklı?

Teknik taraftan bakıldığında: A-B yükseliş kanalının içinde hareket etmeye devam ediyor ve biraz daha aşığı gelip daha yukarılara çıkacakmış gibi görünüyor. Bu kanal D'den daha dik. Yani bir süre sonra D'yi geçebilirler. Bakalım beklemeye devam. Önümüzdeki hafta çok şey gösterecek. Bist bozarsa tutunmaları zor...

4. ereğlide bilanço ertesi yüzde 5 kadar eksi yapmıştı ama gün sonuna doğru toparlamıştı sonraki günler çalkalaya çalkalaya 9.50 ye kadar çıktı,kardemir de bilançoyu eksi 5 ile karşıladı ama fark biz gün sonu düştüğümüz yerde kaldık,endeksin kötü olduğu güne denk gelmesindendir inşallah diyelim

5.  Alıntı Originally Posted by Pardaillan Yazıyı Oku
    Evet sanko daki kişi B hissesini mahvetti, ama ben salak olduğunu zannetmiyorum. 2.52 ortalama ile aldığı 800 bin lot civarındaki hisseyi, cuma günkü piyasada vermesinin kişileri dökmek amacıyla yapıldığını düşünüyorum. 2.52 den alırken gelenin gidenin malını aldı, hisse onda toplandı, cuma günüde büyük kısmını yine takaslarda ilk iki sırada yer alan Halk ve Ak 'a devretti. B yi kullanarak A da QNB nin de 1.1 milyon mal toplamasına aracılık ettiler. Bakalım QNB bu malları birilerine virman yoluyla ya da tahtada kimlere devredecek.
    syn Pardaillan sizce kardemirin temetü dağıtımından önce bir bedelsiz verme ihtimali de olur mu,sermayenin 1.5 milyara çıkartılması gibi

Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    syn Pardaillan sizce kardemirin temetü dağıtımından önce bir bedelsiz verme ihtimali de olur mu,sermayenin 1.5 milyara çıkartılması gibi
    Temettü dağıtımından önce olmaz, çünkü o zaman eski hisse senedi, yeni hisse senedi ortaya çıkar , zaten A B D gibi üç çeşit senet varken A yeni A eski vs. olmaz..
    Ancak ben kar payı dağıtımından sonra yani 2. taksit den sonra belki 2019 sonu, belki 2020 geçmiş yıllar karından karşılanmak üzere bir bedelsiz bekliyorum. Neden derseniz, USD bazında öz sermayesi 2014 yılına göre artmışken, ödenmiş sermayesi yarısından bile aşağıya geldi. Kayıtlı sermaye tavanı 3 milyar tl.. Eninde sonunda artıracağını tahmin ediyorum..

Not : yapsalardı aynı anda %22 kar payı, %20 kar payı karşılığı bedelsiz denilebilirdi.. Ama o zamanda hisseye çok talep gelirdi..
    istenmedi herhalde..

**Resimde çıkmamış. ilk kolondan başlayarak 2018 -2017-2016-2015-2014 şeklinde..
    Yatırım tavsiyesi değildir.. Şahsi düşüncemdir.
    Son düzenleme : Pardaillan; 03-03-2019 saat: 00:25.

Bu arada a ve b hissesine sahip kişiler mesela B de Kamil Güleç.. bu hisseye ne kadar değer biçer, bu hisselerini olası bir satışta kaça satar.. Az çok tahmin edebiliyorum ve bu nedenle düştü, yükseldi demeden rahat bir şekilde durabiliyorum hissede.. Onlar bizden daha çok hesap kitap yapıyor.. 2 sene önce genel kurul öncesinde B hisse lotunu yükseltmek için geleni gideni topladı.. 2020 ikinci yarıda yine aynı şeyi bekliyorum. Tabi bende gelen kar payları ile hisse sayımı yükselterek itina ile devredeceğim o zaman..

Yatırım tavsiyesi değildir..

yorumsuz..

Sayfa 60/81 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •