Sayfa 64/86 İlkİlk ... 1454626364656674 ... SonSon
Arama sonucu : 686 madde; 505 - 512 arası.

Konu: KRDMA - Kardemir A

Bu sene ilk çeyrekte satışlar fena değildi.
    Bu sene geçen senenin ilk çeyreğinden daha az hasılat olduğunu düşünmüyorum....
    (Yalnız bu sene kütük satışları geçen seneye göre biraz fazla geröekleşti sanırım)

Bu sene ilk çeyrekte geçen sene ilk çeyreğe göre çelik fiyatları da ortalama %16 civarı yüksek seyretti....
    Dolardaki artış geçen senenin ilk çeyreği civarında gerçekleşti (%4 , %5 civarları)...

Geçen sene ilk çeyrekte 235 milyon lira net kar geldi...
    Bu sene ne kadar gelir?

Kardemir sabah açtığı kütük satışını kapatmış....
    Bu sene kütük satışı geçen seneye göre daha fazla. Herhalde kütükleri yurtdışına çalışan, ihracat bağlantıları olan haddehaneler kapıyorlar.....

4.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Kardemir sabah açtığı kütük satışını kapatmış....
    Bu sene kütük satışı geçen seneye göre daha fazla. Herhalde kütükleri yurtdışına çalışan, ihracat bağlantıları olan haddehaneler kapıyorlar.....
    Sayın Sar,
    Sanrım bir yanlışınız var.
    Kardemir sayfasından
    30.04.2019 TARİHİNDEN GEÇERLİ MAMULLERİMİZİN TON FİYATLARINI GÖSTERİR LİSTEDİR.
    Profil ve Kangal satışlarımız kapalıdır.

Gerçi böylesi daha iyi. Profil ve kangalda marjlar daha yüksektir

Kardemirin satışlarında sorun görünmüyor. Sorun dolar bazında fiyatların ve dolayısı ile kar marjının düşmesi.

http://www.mining.com/chinas-iron-st...nking-profits/

Yukarıdaki linke bakarsanız Çinliler bile kapasite fazlalığı ve kar marjlarının düşmesinden şikayet ediyorlar.

Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    Sayın Sar,
    Sanrım bir yanlışınız var.
    Kardemir sayfasından
    30.04.2019 TARİHİNDEN GEÇERLİ MAMULLERİMİZİN TON FİYATLARINI GÖSTERİR LİSTEDİR.
    Profil ve Kangal satışlarımız kapalıdır.

Gerçi böylesi daha iyi. Profil ve kangalda marjlar daha yüksektir

Kardemirin satışlarında sorun görünmüyor. Sorun dolar bazında fiyatların ve dolayısı ile kar marjının düşmesi.

http://www.mining.com/chinas-iron-st...nking-profits/

Yukarıdaki linke bakarsanız Çinliler bile kapasite fazlalığı ve kar marjlarının düşmesinden şikayet ediyorlar.

Yanlışınız var derken neyi kastettiğinizi anlayamadım...

Kangal yada profil satışından bahsetmedim...
    Bugün kütük satışı açıldı ve yüklüce satış yaparak kapattılar.
    Bu ay başlarında açmış oldukları inşaat çeliği satışı halen açık.

Dolardaki artış oranlarını da kur farkı zararlarına fikir vermesi açısından yazdım.
    Geçen sene 1. çeyrekte kur artışı %4,2 civarında bu sene %5,5 civarında oldu...
    Çelik fiyatları da 1 çeyrekte geçen senenin aynı dönemine göre tl. bazında ortalama %15 - %17 civarında daha yüksek seyretti.

Ben karı dolar bazında düşünmemiştim...

6.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Yanlışınız var derken neyi kastettiğinizi anlayamadım...
    Kardemir'in sayfasında kütük satışlarının kapalı olduğuna dair bir şey yazmıyor. Ben onu kastetmiştim. Siz başka bir kaynaktan böyle bir bilgi aldıysanız bilemem.

"Profil ve Kangal satışlarımız kapalıdır." diye bugünkü fiyat listesinde yazıyor.

2018 yılında hammaddenin %65'ini yurtdışından almış. 2018 birinci çeyrek sonu dolar 3.95 TL. 2019 birinci çeyrek sonu dolar 5.63. Yani %43 arttmış. Mamül fiyatlarının TL bazında % 15-20 artması döviz bazındaki maliyet artışlarını karşılamaktan çok uzak. Hisse fiyatının düşmesinin temel nedeni de o zaten. Hammadde fiyatlarının döviz bazındaki seyri de önemli ama düştüğüne dair bir belirti yok.

KRDMA Konsolide 2019/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 67580672 Yıllık Değ%:-71 Ana Ortaklık Payları: 67580684 Yıllık Değ%:-71

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 64/86 İlkİlk ... 1454626364656674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •