Sayfa 103/665 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 5317 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Selamlar. Türk piyasasında hisse değerlemesi yapabiliyorum ve düzenli alım yapıyorum ancak Amerikan piyasaları için tekli hisse alım maliyetleri ve hisselerin bizim piyasamiza göre çok daha volatil hareketler yapması gözümü korkuttu.

Piyasaya giriş için vanguard voo ETF'inin benim için uygun olduğunu düşünüyorum. Düşük komisyon ile bu fonu almış olan ya da farklı bir vanguard fonunu almış olan var mı aramızda acaba? Deneyimlerinden faydalansak?
    bizim borsadan düzenli aldığınız hisseler hangisi acaba ?

2.  Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    bizim borsadan düzenli aldığınız hisseler hangisi acaba ?
    SODA, EGEEN ve EREGL; EREGL'de alım ağırlığımı azaltıyorum ama hedef fiyatıma yakın epey.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    SODA, EGEEN ve EREGL; EREGL'de alım ağırlığımı azaltıyorum ama hedef fiyatıma yakın epey.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    çok teşekkürler.
    bu hisselerde hedef ne acaba ne zamana kadar biriktirmeyi düşünüyorsunuz ?

4.  Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    çok teşekkürler.
    bu hisselerde hedef ne acaba ne zamana kadar biriktirmeyi düşünüyorsunuz ?
    Rica ederim. Biraz sabır ve ilgi gösterirseniz, hem uzun vadede çok faydalı olacağını düşündüğüm ve başlığın konusuna da daha uygun olacak şekilde şurayı incelemenizi önereceğim:

http://www.moneychimp.com/articles/v...stockvalue.htm

Buradaki metodlarla herhangi bir hisseye öngörü ve kar beklentilerinize göre bir "değer" biçebilirsiniz.

Ben 10 yıllık bir vade için herhangi bir hisse için indirgenmiş kar ve indirgenmiş temettü yöntemlerinin sonucu değerlerin ortalamasını hisse değeri olarak kullanıyorum. Bahsettiğim Türk hisseleri içinse finansallarında bir bozulma olmadığı (borçluluk/özsermaye oranları yükselmediği ve özsermaye karlılıkları düşmediği müddetçe) fiyatları değerlerinin altında oldukça almaya devam etmeyi düşünüyorum birikim yapabildikçe. Hissenin fiyatı eder derğerine yaklaştıkça ağırlığı diğer hisselere kaydırmayı deniyorum. Burada dikkatinizi çekmek istediğim husus makroekonomik(risksiz getiri oranı değişimi) ve hisseye özel değişiklikler oldukça hissenin eder değeri de değişiyor..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    twitterdan Almanya borsasına ile ilgili bir paylaşım..
    FAZ endeksi Frankfurt borsasında önde gelen 98 şirketten oluşur.
    ---
    Sermaye piyasalarının gelişiminde temettü gelirlerinin katkısı...
    Almanya'da borsadaki 98 büyük şirketten oluşurulan FAZ endeksindeki firmalar 2018 faaliyetlerinden dolayı 50 milyar Euro temettü dağıtacak. Bu bir önceki seneye göre %4.4 artış ve rekor. 2013'e göre %50 artış...
    @AlperUcok
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Merhaba konu başlığını başından sonuna kadar okudum. Çok değerli bilgiler ve görüşler var. Ama anlayamadığım bir konu var. Td Ameritrade güven vermiyor, doğrudur. Ama Interactive Brokerage neden hiç konuşulmadı anlamadım. 1 dolar civarı bir komisyondan bahsediliyor, ayrıca minimum 10.000 dolarlık hesap depozitosunu kaldırdılar diyebiliyorum. http://paranya.com/yurtdisindan-hisse-senedi-almak/ burada da bazı sorulara yanıt verilmiş.25 dolarlık komisyonlardan kurtulmak dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Merhaba konu başlığını başından sonuna kadar okudum. Çok değerli bilgiler ve görüşler var. Ama anlayamadığım bir konu var. Td Ameritrade güven vermiyor, doğrudur. Ama Interactive Brokerage neden hiç konuşulmadı anlamadım. 1 dolar civarı bir komisyondan bahsediliyor, ayrıca minimum 10.000 dolarlık hesap depozitosunu kaldırdılar diyebiliyorum. http://paranya.com/yurtdisindan-hisse-senedi-almak/ burada da bazı sorulara yanıt verilmiş.25 dolarlık komisyonlardan kurtulmak dileğiyle...
    Slm,hoşgeldiniz..
    Aslında en uygun tek yurtdışı seçenek Interactive Brokers. Fakat ekstra masraflar yüksek olacağından alım-satımı sürekli yapmak isteyen için mantıklı. Para çekme ücreti ve Swift ücretlerini katınca maliyet yükseliyor. Birde Türkiye'de muhatap bulmak önemli.
    Ama vergiden dolayı uzun vadeli yatırım şeklinde yani al-tut şeklinde bir yurtdışı yatırımını tercih ediyorum.
    Türkiyede tercihim QNB finans eğer yurtdışı açacak olsam IB olurdu. Gönderdiğiniz linkte Can balkan çok ayrıntılı özetlemiş.
    Syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Slm,hoşgeldiniz..
    Aslında en uygun tek yurtdışı seçenek Interactive Brokers. Fakat ekstra masraflar yüksek olacağından alım-satımı sürekli yapmak isteyen için mantıklı. Para çekme ücreti ve Swift ücretlerini katınca maliyet yükseliyor. Birde Türkiye'de muhatap bulmak önemli.
    Ama vergiden dolayı uzun vadeli yatırım şeklinde yani al-tut şeklinde bir yurtdışı yatırımını tercih ediyorum.
    Türkiyede tercihim QNB finans eğer yurtdışı açacak olsam IB olurdu. Gönderdiğiniz linkte Can balkan çok ayrıntılı özetlemiş.
    Syg.
    Bence al-tut tipi yatırımda da avantajlı olabilir IB. Özellikle senede bir kere toplu para gönderimi ve çekimi yaparsak. Aslında tüm dünya genelinde ucuz kalmış hisseler görüyoruz. Gerekirse kademeli alımlar, riski yaymak adına da farklı farklı şirketlere yatırım yapmak benim stratejim olacak.
    Syg,

Sayfa 103/665 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •