Sayfa 106/667 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon
Arama sonucu : 5335 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. 1 aydır forumu takip ediyorum Bistten çıkıp amerikan borsasına giriş yaptım. ETF leri araştıryorum ve biraz alım yaptım .Amacım her ay temettü veren VYM ETF sinden almak."Forumlara,sitelere bakarken temettü emekliliği diye birşey olduğunu gördüm."Bistten hisse almak yerine temettü ETF si almak daha mantıklı geldi.Vade olarak 15 yıl boyunca alım yapmayı düşünüyorum.inşallah 45 yaşımda iyi bir temettü gelirim olur.

saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by yuriigagarin Yazıyı Oku
    1 aydır forumu takip ediyorum Bistten çıkıp amerikan borsasına giriş yaptım. ETF leri araştıryorum ve biraz alım yaptım .Amacım her ay temettü veren VYM ETF sinden almak."Forumlara,sitelere bakarken temettü emekliliği diye birşey olduğunu gördüm."Bistten hisse almak yerine temettü ETF si almak daha mantıklı geldi.Vade olarak 15 yıl boyunca alım yapmayı düşünüyorum.inşallah 45 yaşımda iyi bir temettü gelirim olur.

saygılarımla
    aramiza hos geldin, hayirli olsun, tam zamaninda geldin iyi zamanda geldin son 2 haftadir borsa yukseliyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by yuriigagarin Yazıyı Oku
    1 aydır forumu takip ediyorum Bistten çıkıp amerikan borsasına giriş yaptım. ETF leri araştıryorum ve biraz alım yaptım .Amacım her ay temettü veren VYM ETF sinden almak."Forumlara,sitelere bakarken temettü emekliliği diye birşey olduğunu gördüm."Bistten hisse almak yerine temettü ETF si almak daha mantıklı geldi.Vade olarak 15 yıl boyunca alım yapmayı düşünüyorum.inşallah 45 yaşımda iyi bir temettü gelirim olur.

saygılarımla
    hoşgeldiniz., vanguard doğru karar. amerikan emeklilik sistemide aynı fonlarla çalışıyor.temettü adeta bir yaşam tarzı.

yalnız VYM 3 ayda bir veriyor. aylık için DIA ve EVT güzel. onlarda yönetim ücreti fazla, değer kazancı vanguard fonlarına göre az.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. her ay belli miktarda VYM almak ,evet 3 ayda 1 temettü veriyor.Temettü emekliliği kafama çok yattı inş 15 sene sonra iyi bir getirimiz olur

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Malesef bu durum beni de bunca sene yurtdisinda yatirim yapmaktan alikoydu.
    Tr'de elde edilen temettu kazanclarinin yarisi kafadan vergiden muaf.
    2 Mio TL de temettu geliri elde etseniz bile odeyeceginiz max vergi %17.5 oluyor (35% en yuksek vergi dilimi bunun yarisini aliyorum)
    Yurtdisinda elde edilen temettu gelirlerinin tumu elde edildigi gunku TCMB kurundan TL ye cevrilir, toplanir ve beyan sinirini gecerse bir sonraki yilin mart ayinda beyannameye eklenir. Oyle yarisi filan degil tumu!!
    Ancak zaten yurtdisinda %30 kesinti sonrasi bana odeniyor ben bunu mahsup ediyorum cikan vergiden diyorsaniz ona bir sey diyemem.
    Alim-satim kazancinda ise yurtdisinda bir sey kesiliyor mu bilmiyorum, kesilse bile buradakinden az bir sey kesilmiyordur.
    O da zaten yine burada cikan vergiden mahsup edilir.
    Yukaridaki hesaplamanizi kontrol ettim.
    Hepsi dogru.
    Malesef sirf bu vergi nedeni ile bazi yerlerde okudum ki bir cok kisi yillar once aldigi hisseleri satamiyorlar. Temettuleri alip yola devam ediyorlar.
    Hatta Buffett bile vergi cikmasin diye cok iyi hisseler secip ucu acik vade ile yatirim yapiyor diyorlar.
    Bu vergi isi cok canimi sikiyor cok, oyle boyle degil ama kacis da yok malesef.
    Syg,
    Dudu Hocam, bunca vergiye rağmen ben yine de Bist'e uzun vadede güvenmiyorum. https://tr.tradingview.com/symbols/s...PRS/FX:USDTRY/ bakın bu en büyük şirketimiz Tüpraş'ın dolar bazlı grafiği, 2011de yüklü alım yapsak hisse fiyatı dolar bazında bugünle aynı Belki biraz yüksek temettüyle kurtarmış ama bu bir dramdır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,030
     Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Dudu Hocam, bunca vergiye rağmen ben yine de Bist'e uzun vadede güvenmiyorum. https://tr.tradingview.com/symbols/s...PRS/FX:USDTRY/ bakın bu en büyük şirketimiz Tüpraş'ın dolar bazlı grafiği, 2011de yüklü alım yapsak hisse fiyatı dolar bazında bugünle aynı Belki biraz yüksek temettüyle kurtarmış ama bu bir dramdır.
    Kesinlikle katiliyorum.
    Ulkede 500 tane sirket var.
    10 tanesi dolar bazinda duzgun, istirarli getiri saglayamamistir.
    Durum cok vahim aslinda..
    Bu vergiye ragmen yatirim yapilabilir.
    Temettu vergisine hadi katlaniriz da alim satim kazanci vergisi cok acitir.
    Bu nedenle oyle hisselere girmeliyiz ki hic satmadan icimize sinerek bekleyebilelim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,030
    Yakinda gidip Finansyatirim'da hesabimi acmak ve Nisan basi da gelen Tr temettuleri ile ilk alimimi yapmak isterim.
    Ne alayim ilk olarak ne der bu basliktakiler?
    10K dolares yatirasim var.
    Temettu odakli isterim onerileri..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yakinda gidip Finansyatirim'da hesabimi acmak ve Nisan basi da gelen Tr temettuleri ile ilk alimimi yapmak isterim.
    Ne alayim ilk olarak ne der bu basliktakiler?
    10K dolares yatirasim var.
    Temettu odakli isterim onerileri..
    Syg,
    Realty Income ve Vanguard ETF'leriyle işe başlanabilir abi.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 106/667 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •