Sayfa 111/669 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 5348 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Fed faizi artırdıkca ratiolar daha da gevşeyecektir...2020 alım yılı olabilir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Opinion: The evidence is in: Stocks are in a ‘bull trap’
    https://www.marketwatch.com/story/th...rap-2019-02-02
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Malesef ben de bu durumdan cok rahatsizim.
    En iyi secim simdilik bunlar gorunuyor..
    Urettigi 5 aracin 4 tanesini yurtdisina satan bir Froto veya yine dolarla cok korele hareket eden bir Soda neden biriktirilmesin?
    Dolarla alan dolarla satan bir tuprs'dan neden temettu alinmasin?
    Dovizin durgun ve zayif gorundugu donemlerde usul usul biriktirilen bir doviz cdslerin x2 yaptigi bir donemde neden eurobondlara yatirilmasin?
    Bunlar da ciddi stratejilerdir..
    Syg,
    Selamlar,

Yazışmamızdan beri BIST'teki ihracatı yüksek hisselerin geçmiş bilanço ve fiyat performanslarını inceledim. Malesef SP500 gibi, $ bazında genel trend olarak yukarı hedefleyen bir hissemiz bir elin parmaklarından fazla değil. Dönem dönem hisse bazlı, dönem olarak da ülke bazlı sıkıntılar yaşamışız.

Velhasıl temeli ve bilançosu sağlam ihracatçı şirketlerimize ek olarak Amerika'ya da bir şekilde yatırım yapmak gerekli gibi görünüyor. Ben de açıkçası yönetim maliyetleri ve dönem dönem karşılaştırma ölçütlerinin (endeksler) gerisinde kalmalarına rağmen ülkemizdeki Amerikan hisse senedi fonlarına yatırım yapmayı vergi avantajları açısından uygun buldum.

Doğrudan Amerikan ETF'lerine yatırım yapmak durumunda 35% lere varan (maliyet endekslemesi yapılmış) vergilere nazaran yurtiçi yönetilen fonlarımızda (maliyet endekslemesi yapılmadan) 10% stopaj uygulaması daha katlanılabilir geldi şu an için bana..

Görüş ve yorumlarınızı beklerim..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5. Merhabalar ben de portföyü çeşitlendirmek adına ETF yatırımı yapmayı düşünüyordum ancak vergi durumu biraz düşündürdü.
    Maaşını almadan vergisini ödeyen birey olarak, beyanname ile pek uğraşmamıştım...

Tüm mesajları okuyamadım ama tarıyorum hızlıca. Temettüler genelde konuşulmuş gibi ancak etf yi satarak gelir etme etme durumunda vergilendirme nasıl oluyor? Kur farkından dolayı da bir kazanç söz konusu olabilir ama alım yaptığımız kur neye göre ortaya çıkacak? Beyan mı esas acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Dostlar IMF geliyormus, bu konu hakkinda fikirler nedir?

gecen soyle soyleniyordu bi politikaci "para babalarina soz verilmis, secimden sonra imf ile anlasilacak , dolarinizi bu yuksek fiyattan satin"

acikcasi yapisal reformlar yapilsin isterim ama yapilmayacak galiba, ve banada oyle gleiyor ki bi imf programi kesin gibi, zaten bu ulkede boyle seylerin once dedikodusu cikar akabinde gerceklesir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
     Alıntı Originally Posted by boerue Yazıyı Oku
    Merhabalar ben de portföyü çeşitlendirmek adına ETF yatırımı yapmayı düşünüyordum ancak vergi durumu biraz düşündürdü.
    Maaşını almadan vergisini ödeyen birey olarak, beyanname ile pek uğraşmamıştım...

Tüm mesajları okuyamadım ama tarıyorum hızlıca. Temettüler genelde konuşulmuş gibi ancak etf yi satarak gelir etme etme durumunda vergilendirme nasıl oluyor? Kur farkından dolayı da bir kazanç söz konusu olabilir ama alım yaptığımız kur neye göre ortaya çıkacak? Beyan mı esas acaba?
    Ekstrede her sey kabak gibi gorunur sen dert etme onu.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Selamlar,

Yazışmamızdan beri BIST'teki ihracatı yüksek hisselerin geçmiş bilanço ve fiyat performanslarını inceledim. Malesef SP500 gibi, $ bazında genel trend olarak yukarı hedefleyen bir hissemiz bir elin parmaklarından fazla değil. Dönem dönem hisse bazlı, dönem olarak da ülke bazlı sıkıntılar yaşamışız.

Velhasıl temeli ve bilançosu sağlam ihracatçı şirketlerimize ek olarak Amerika'ya da bir şekilde yatırım yapmak gerekli gibi görünüyor. Ben de açıkçası yönetim maliyetleri ve dönem dönem karşılaştırma ölçütlerinin (endeksler) gerisinde kalmalarına rağmen ülkemizdeki Amerikan hisse senedi fonlarına yatırım yapmayı vergi avantajları açısından uygun buldum.

Doğrudan Amerikan ETF'lerine yatırım yapmak durumunda 35% lere varan (maliyet endekslemesi yapılmış) vergilere nazaran yurtiçi yönetilen fonlarımızda (maliyet endekslemesi yapılmadan) 10% stopaj uygulaması daha katlanılabilir geldi şu an için bana..

Görüş ve yorumlarınızı beklerim..
    Yonetim gideri cok yuksek sevgili kardesim ustelik bunu getiriden degil senin toplam fon buyuklugu uzerinden aliyorlar yani zarar ettigin senede de aliyorlar. Rekabet pek yok bu alanda.
    Major bir dusus veya duzeltme sonrasi alirsin ve yuklu miktarda kara gecersin gozune dokunmaz ve satarsin ama su andaki durumda bence o akbank fonu gibi fonlar uzun vade tasinmaz.
    Syg,

Sayfa 111/669 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •