Sayfa 12/664 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 5310 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İşlem maliyetimiz yüksek olacağından 5-6 şirkete yatırım ilk hedefim.
    Bu arada Avrupa'yı da inceliyorum. Yılda bir ödeme yaptıklarından cazip bulmuyorum. Hemde ABD gibi hisselee yönelik detaylı bilgiye ulaşım kısıtlı. İlgimi çeken DAX. Almanya'dan BMW'nin yıllık temettüsü %3 net euro ..euro bazında..
    dostum avrupa isi bilmiyor, bide piyasasina yabanci kaldik, amerika nerdeyse Turkiye piyasasi gibi yakin ve firmalari guvenilir geliyor bana nedense

senin portfoyu yollayabilirmisin, en son Realty income sende vardi baska ne aldin?
    SO almayi dusunuyorum onlarda malum temettu verioyr ama firmayi biliyormusun desen bilmiyorum ama kardesim bilsen ne oalcak her biri 30-40 milyar dolarlik firmalar hic birmeden alinacak firmalar

benim listemden cok farkli degil hatta bunlarin hpsini takipe almistim zaten
    ve benim portfuyde bunlardan var

alimlara basladim, bende APPLE temettu icin degilde ilerde ne olur diye aldim ama melet cok degerlendi

2. Arkadaşlar merhaba,

gib.gov.tr kaynaklı mevcut listede, ABD teemttü vergi oranı %10 ve %20 şekilde iki seçenek görülüyor.

Ama diğer sayfalarda gördüğümüz arkaadşımızdan kesinti oranı %30

bu uyuşmazlığın sebebi nedir acaba ? Teşekkürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

gib.gov.tr kaynaklı mevcut listede, ABD teemttü vergi oranı %10 ve %20 şekilde iki seçenek görülüyor.

slm,
    ABD için vergi danıuşmanlığı yapan sitede de ilave bilgiler bulunmakta.
    http://amerikanvergisi.com/cifte-vergi-anlasmasi/

"......3- Yatırım gelirleri (Withholding tax)
    Amerikan kişisi olmayan kişi veya firmaların ABD'de elde ettiği kar payı ve temettü (dividend), faiz (interest) ve gayri maddi hak bedelleri (royalty) üzerinden %30 stopaj vergisi (withholding tax), geliri size ödeyecek kurum tarafından kesilmektedir. Çifte vergi anlaşmaları bu oranı azaltabilmektedir. Ancak, geliri elde eden kişi veya kurumun Amerika'da bir işyerinin bulunmaması gerekmektedir. Yani, Amerika'da yatırım geliri elde eden ve Türkiye-ABD çifte vergi anlaşmasına göre düşük vergi ödemek isteyen bir kişi veya kurumun Amerika'da işyerinin bulunmaması gerekmektedir.
    Aslında, Amerika'da yatırım fonlarında veya bankalarda hesabı olan kişiler bu şekilde gelirler elde edebilmektedir. Eğer, size gönderilen ekstrelerin içerisine bakarsanız, sizin bu tarz gelirlerinizden %30 vergi kesildiğiniz göreceksiniz. Bu vergi oranını düşürmek için yapmanız gereken tek şey, Form W-8BEN hazırlayıp size gelirinizi ödeyen kuruma göndermektir. Bu form aracılığıyla yabancı olduğunuzu ve Türkiye-ABD çifte vergi anlaşmasından yararlandığınızı belirtirsiniz.
    ABD'nin pek çok çifte vergi anlaşması Türkiye-ABD anlaşmasından daha düşük oranlar getirmektedir. Örneğin, çoğu anlaşma faiz gelirleri için %0 vergi oranı getirmiştir. Türkiye-ABD arasındaki çifte vergi anlaşmasına göre Form W-8BEN gönderen kişi ve kurumlar, %30 withholding tax yerine:
    - Kar payları ve temettüler (dividend): Dividend ödeyen şirketin %10'undan fazlasına saip ortaklarının dividend gelirleri %15 withholding tax'e tabidir. Diğer kişiler ise %20 withholding tax öderler....."
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Çok teşekkürler dostum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

tam olarak bu konuyu anlayamadim, daha az vergi odemek icin yapabilecegimiz bisey varmi ?
    ben bu konuya hic dikkat etmemistim, acikcasi daha once amerikada yasamiz biri olarak soylim,

adam vur vergi kacirma mottosu dogrudur, ne kesiyorsa kessin alsinlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    portfoy bu sekil

Company Ticker Basis price
    Apple Inc. AAPL 10 188.18
    AT&T Inc. T 90 32.3
    Realty Income Corp. O 60 51.90
    Southern Co. SO 90 43.71
    Eaton Vance EVT 45 22.71

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    portfoy bu sekil

Company Ticker Basis price
    Apple Inc. AAPL 10 188.18
    AT&T Inc. T 90 32.3
    Realty Income Corp. O 60 51.90
    Southern Co. SO 90 43.71
    Eaton Vance EVT 45 22.71
    hayırlı olsun,
    Bu portföy makul bir dolar nakit akışı sağlayacaktır.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    hocam malum dolar uctu , byle yuksek iken elimde bir miktar dolar var aceba bozdurup THY mi alsam malum secim belirsizligi bitince genelde boraza ucusa dolar dusmeye basliyor birde ek olarak yeni liman acilacak ne dersin?

Sayfa 12/664 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •