Sayfa 138/668 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon
Arama sonucu : 5344 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. boing bugünde bir yüzde 6 daha düştü. 374 dolar.

2. merhaba,
    APPLE hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Hedef fiyatı kaç?

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Eğitimlere devam

Temettü emekliliği ile ilgili 3 sorum olacak, tecrübeli arkadaşlar yorumlarını belirtirse memnun olurum.

1- Gerek videodaki kişiler, gerek Jason Fieber gibi yabancı yatırımcıların portföylerinde en az 15-20 hisse bulunuyor. Türkiye'de ise gerek forumlarda, gerek Twitter vb. yerlerde "3-5 hisse bilemediniz portföyünüzde maksimum 10 hisse olsun" söylemleri mevcut. Özellikle yabancı temettü emekliliği isteyenlerin portföylerinde ben 15'den az hissesi bulunan kişi görmedim.

Sizce bu tezatlık neden bu kadar belirgin?

2- Türkiye'de olduğumuz için komisyon, vergi vs. durumlardan dolayı bizler maksimum 3-5 yabancı hisse alabiliyoruz. Yabancı hisselerden temettü emekliliği hedefleyen birisi için bu bir dezavantaj mı? Yani bu işin sırrı (temettü emekliliği) en 15-20 hissede mi?

3- Türk hisselerinden temettü portföyü oluşturmak istersek, sizce 3-5 hisse ile sınırlı mı kalmalıyız, yabancılar gibi en az 15-20 hisseye mi yönelmeliyiz?
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by yuriigagarin Yazıyı Oku
    merhaba,
    APPLE hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Hedef fiyatı kaç?
    Kurumların APPLE için hedef fiyatları için buradan>>
    https://finviz.com/quote.ashx?t=AAPL

Son düzenleme : Trade Shark; 13-03-2019 saat: 12:14.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Temettü emekliliği ile ilgili 3 sorum olacak, tecrübeli arkadaşlar yorumlarını belirtirse memnun olurum.

1- Gerek videodaki kişiler, gerek Jason Fieber gibi yabancı yatırımcıların portföylerinde en az 15-20 hisse bulunuyor. Türkiye'de ise gerek forumlarda, gerek Twitter vb. yerlerde "3-5 hisse bilemediniz portföyünüzde maksimum 10 hisse olsun" söylemleri mevcut. Özellikle yabancı temettü emekliliği isteyenlerin portföylerinde ben 15'den az hissesi bulunan kişi görmedim.

Sizce bu tezatlık neden bu kadar belirgin?

2- Türkiye'de olduğumuz için komisyon, vergi vs. durumlardan dolayı bizler maksimum 3-5 yabancı hisse alabiliyoruz. Yabancı hisselerden temettü emekliliği hedefleyen birisi için bu bir dezavantaj mı? Yani bu işin sırrı (temettü emekliliği) en 15-20 hissede mi?

3- Türk hisselerinden temettü portföyü oluşturmak istersek, sizce 3-5 hisse ile sınırlı mı kalmalıyız, yabancılar gibi en az 15-20 hisseye mi yönelmeliyiz?
    Slmlar,
    1-Sorun şurda. Bizim Türkiye borsasında gerçekten yatırım yapılabilecek, hatta Sn. Dudu'nun da şirket seçim kriterleri arasında olan; "Sahibi kim, temettü veriyormu" sorularının cevabı bizim ülke için negatif. Yurtdışı ile en büyük farkımız verdiği temettüyü her sene veya yıllara göre artıran şirket sayımız çok az. Ayrıca ABD için konuşursak aylık veya 3 aylık temettü ödeyen şirketler olması muazzam cezbedici. Her anlamda dünyanın en güçlü ülkesi olması da bir neden.
    O yüzden yabancılar 15-20-30 şirkete birden yatırım yapmış. Sektör çeşitlilği yapmaktalar bir nevi.

2- Komisyonlar en büyük engel. O yüzden portföyü çok fazla bölemiyoruz. Bundan dolayı ETF'ler bizim için çok büyük nimet.

3- Türkiye için portföyde 32 şirkete kadar ulaşmıştım ama zamanla konsolidasyona gittim 24 şirkete indirdim. Bahar temizliği şart. Sembolikte olsa bulundurduğum hisseler var. Ana amaç temettü. İş Oyak ve Koç grubu hisseleri dışına fazla girmiyorum.Bence en az 10 en fazla 20 makuldür. Hem şirket hem de sektör riskini dağıtmak önemli.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Slmlar,
    1-Sorun şurda. Bizim Türkiye borsasında gerçekten yatırım yapılabilecek, hatta Sn. Dudu'nun da şirket seçim kriterleri arasında olan; "Sahibi kim, temettü veriyormu" sorularının cevabı bizim ülke için negatif. Yurtdışı ile en büyük farkımız verdiği temettüyü her sene veya yıllara göre artıran şirket sayımız çok az...
    ABD'de ise seçenek çok fazla. O yüzden herkez 15-20-30 şirkete birden yatırım yapmış. Sektör çeşitlilği yapmaktalar bir nevi.
    2- Komisyonlar en büyük engel. O yüzden portföyü çok fazla bölemiyoruz. Bundan dolayı ETF'ler bizim için çok büyük nimet.
    3- Türkiye için portföyde 32 şirkete kadar ulaşmıştım ama zamanla konsolidasyona gittim 24 şirkete indirdim. Bahar temizliği şart. Sembolikte olsa bulundurduğum hisseler var. Ana amaç temettü. İş Oyak ve Koç grubu hisseleri dışına fazla girmiyorum.Bence en az 10 en fazla 20 makuldür.
    bu konuda bende nachizane iki kelam edeyim, bende, arkadasimizin (Sorrow ) dedigi gibi baktim yabancilar hep 20-30-50-100... boyle bir suru hisse mevcut herhalde dogrusu bu dedim ama galiba cokta dogrud bir strateji degil (benim icin oyle oldu)
    genel toplamda karda olsamda cok sozu edildigi icin ETF ler misal beni dibe cekenlerden,

halbuki benim kararim bile degildi , keske hic almasaydim, oyle cok konusulunca bende acebami dedim aldim ve onlarda zarardayim, oylsa misal BABA veya BILIBILI gibi hisseler yaptigi degerlenme , temettu ETF lerini cok ama cok fazlasi oldu,

misal parayi ETF veya farkli hisseye yatiracagima, begendigim hisselerden daha cok alsaydim , daha iyi olurdu durumum. ama bunlar tecrube iste ,

misal bu vatandasin portfoyu 116 https://www.mrfreeat33.com/portfolio/
    misal 2 https://www.retirebeforedad.com/investment-income/
    veya bu https://www.thedividendguyblog.com/m...wth-portfolio/
    buda bir baskasi http://divhut.com/portfolio/

demem o ki ceistlilik olsun diye ugrasmam beni sadece zarara surukledi , oysa maceraya girip aldiklarim , en karli hisselerim oldu
    ayrica 10 hisselik portfoyde hisse basina maliyetiniz kafadan 50 dolarlik komisyon yaratir (alista 25- satista25) toplamda 500 dolar maliyet

baktigimda yabancilar 2-3 bin dolarlik (hisse basina) alim yapiyor , bende oyle yaptim ama bundan sonra minimum 5 binlik alimlar yapmaya calisacam , ve mumkunse ayni sektorde birikme olmamasina dikkat edecem

bu arada Akbankin AFA ve AFT fonlarini aldigimi soylemistim daha once , her birinden 200 TL lik aldim sadece deneme amacli

Aralikta degeleri 185 tl kadar geriledi simdi biri 216 digeri 215 TL bilginize

7. Merhabalar, şimdi üstadlar ben bu sene yurtdışı borsadan (nasdaq) biraz yatırım yaptım, cüzi de olsa CO ve O üzerinden toplasan 40 dolar falan ancak temettü gelirim olmuştur. Tabii bunlar yine interactive brokers hesabımda duruyordu, sonra bunlarla yine hisse senedi aldım. Serbest meslek çalışanı olduğumdan zaten sürekli beyanname veriyorum, şimdi ben bu mart ayında bu gelirleri de beyan edecek miyim? Sınırın altındayım zaten, kaldı ki gelir hesabıma da geçmiş değil. İlerleyen süreçte toplu alım yapacam.

Şimdi o zaman da sadece hesaba geçince mi vergi beyanı gerekecek ?

Aklımda deli sorular

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    reality income Divident arttirmis haberiniz var mi

101st Common Stock Monthly Dividend Increase Declared By Realty Income

Realty Income declares $0.226 dividend
    Mar. 13, 2019 3:01 AM ET|About: Realty Income... (O)
    Realty Income (NYSE:O) declares $0.226/share monthly dividend, 0.2% increase from prior dividend of $0.2255.

Forward yield 3.8%

Payable April 15; for shareholders of record April 1; ex-div April 29.

See O Dividend Scorecard, Yield Chart, & Dividend Growth.

https://finance.yahoo.com/news/101st...l?guccounter=1

Sayfa 138/668 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •