Sayfa 146/666 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sayın Dudu
    Siz yazınca qnbfinansinveste baktım şöyle birşey yazıyor.

6- YURT DIŞI YATIRIM İŞLEMLERİNDE VERGİLENDİRME

Yurt dışı borsalarda gerçekleşen işlemlerde borsadan borsaya değişiklik gösterebilecek bir şekilde "Alış ve/veya Satış" işlemlerinde tamamen ilgili borsalar nezdinde belirlenen ve değişiklik gösterebilen oranlarda vergi kesintileri doğabilmektedir. Bununla birlikte tüm yatırımcıların, yurt dışı işlemler üzerinden gerçekleştirdiği işlemlerden dolayı elde ettiği kazançlar üzerinden, ödemekle yükümlü oldukları verginin beyanı ve mevzuata uygunluğu kendisine aitttir. Türkiye içinde ve/veya işlem yaptığı Borsa’nın tabi olduğu mevzuat kapsamında doğabilecek vergi ödemeleri, belge ve vesika teminininden QNB Finansinvest sorumlu değildir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bunu ben de gordum.

Ben komisyonumu alirim, gerisi beni ilgilendirmez yaklasimi iste.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by aknykc Yazıyı Oku
    141 sayfa gönderiyi okudum, yurtdışı hisse senedi alımında kararlıyım peki sizce hangisi en mantıklısı Interactive brokers mı yoksa gedik universal mi? Ib 25 yaşına kadar aylık 3usd komisyon istiyor ve lot başına 1usd komisyon alıyor, 25 yaşından sonra aylık 10usd komisyon yani ister komisyonu direkt ver ister alım yap karşıla ya da gedik universal'de lot başına 10usd komisyon.

sizce hangisi daha mantıklı uv yatırım için?
    veya daha iyi tavsiyesi olan var mı?
    teşekkürler.
    Bence en mantıklı Interactive Brokers . Sebepleri(Eksi ve artılarıyla):
    1)200 lot alıma kadar 1 dolar komisyon var. Türkiyedeki aracı kurumlarda komisyon 20-25 hatta 30 dolarlara varabiliyor.Böylece aynı miktar para ile çeşitlendirme yapılabilme imkanı var. Aylık 10 dolar inaktivite ücreti var (100 bin dolar altı) ama uzun vade yatırımcısı iseniz buradaki bir yatırım şirketinde senede 5 işlem yapsanız 125 dolar eder. IB'de bu paraya 120 dolar (inaktivite ücreti) 120 adet işlem yapabilirsiniz. (5 işleme karşılık 120 ye kadar işlem yapma hakkı gibi düşünebilirsiniz)
    2)IB'de Ortak hesap(****t hesap) açabiliyorsunuz (sanırım üç kişiye kadar) ve ölüm durumlarında diğer kişilerin bu para üzerinde tüm haklara sahip olabiliyor. Veraset ile uğraşmazsınız. Burada en azından benim bir ara çalıştığım bir yatırım şirketinde parayı aktarmak için sizin müşteri temsilcisini aramanız gerekiyordu. Bunu öğrenince işlem yapmaktan vazgeçtim çünkü bir sıkıntı durumunda bu paraya eşinizin veya akrabalarınızın ulaşması çok zor internet üzerinden transfer yapılmıyordu.(Farklı uygulamalar olabilir benim çalıştığım şirkette bu şekildeydi).
    3) IB için Ingilizce bilmek gerekiyor, en azından yazı ile iletişim kurabilecek kadar.(Çok sık ihtiyaç olmuyor) Ama yurtdışı hisse almak isteniyorsa biraz Ingilizce olmalı.
    4)Yurtiçi kuruluşların vergi olarak hiçbir avantajları yok hatta w8 ben formu doldurtmadıklarından temettülerden %30 vergi kesiliyor. IB'de w8ben formunu dolduruyorsunuz ve %20 vergi kesiliyor. Tekrar söylüyorum bunlar benim çalıştığım yerli yatırım firmasında karşılaştığım sorunlar başka yurtiçi yatırım kuruluşlarında farklı olabilir.
    5)Para göndermede sıkıntı yok 15-20 dolar komisyon ödersiniz o kadar, para çekerken ayda bir ücretsiz para çekebiliyorsunuz ama yurtiçi banka ücretlendirebilir o ayrı.Sık sık para gönderme ve çekim işlemi yapacaksanız bu masraflı olabilir IB için. Benim burda bahsettiklerin genel itibariyle uzun vadeli dokunmayacağınız para için avantajlı olabilir.
    6)IB'de kredili hesap açabiliyorsunuz kredi faiz oranları sektörünün en düşükleri arasında.

Ayrıca benim şahsi fikrim yurtdışı işlem yapmak için en az 25000 dolar olması gerek daha altı çok avantajlı olmayabilir masraflardan ötürü.(Hem IB hem yurtiçi yatırım kuruluşları)

Bunlar benim düşüncelerim herkesin içinde bulunduğu durum ve şartları farklı olabilir. Düşüncelerim tavsiye değildir.
    Son düzenleme : T.Rek; 18-03-2019 saat: 22:53.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Suredividend yillardir takip ettigim bir site.
    Cok faydalandim.
    Yurtdisi alislarima baslarsam abone bile olmayi dusunuyorum.
    Syg,
    Benim de birkaç site önerim olacak
    https://www.dividendgrowthinvestor.com/
    ayrıca çoğu dividend yatırımcılarının alım satımlarını toplam varlıklarını ve skorları gösteren bir site olan
    http://www.dividenddriven.com/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    AMD, uctu gene hey masallah

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    evet ilk hisse satisimi yaptim ve AMD ile vedalastim %45 primle sattim 17 lerden alip 24 lerde sattim

gelen parayla hedefimde JNJ var bakacalim aksama kadar ne alicaksam soylerim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    evet ilk hisse satisimi yaptim ve AMD ile vedalastim %45 primle sattim 17 lerden alip 24 lerde sattim

gelen parayla hedefimde JNJ var bakacalim aksama kadar ne alicaksam soylerim
    Allah bereket versin.
    Ben de soyle bi baktim, belli bir uzun vadeli trend goremedim. Inisli cikisli bi seyri var.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
    Necip dovletimizin payini da unutmayalim.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008

Sayfa 146/666 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri