Sayfa 16/670 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Arkadaslar,

-salt temettu odakli yatirim dusundugumuz icin abd enflasyon orani %2.5 desek, sececegimiz hisse veya etf temettu yuzdesi EN AZ %4 ve üzeri olmali ki %30 vergi kesintisi ile %2.8 ve uzeri net kalsin. bu konuda mutabikiz degil mi ?

- Diger kafamda ki hususta, bizzat amerikaya gidip bankada hesap actirip, bankadan alacagimiz debit kart ile tc'de ko atm'den direkt temettumuzu dolar olarak beyanname vs ugrasmadan almis oluruz, bu konuda illegal bir durum olmaz sanirim ?
    bu vergi , kesintiler, komisyonalr can sikiciymis,
    en son EVT divident odedi 6,13 toplam temettuden 2 dolar vergi vs kesildi galiba

benim Amerikada hesabim varmdi hem wells fargoda hemde bank of amerikada ama kapattim ikisindie, hangisinde hesap acmak ve sistemini kullanmak mantikli?

birde galiba bu bankalarin yatirim hesabi gibi sistemleri yok , Interactiv B. gibi firmalarda hesap acip amerikan bankasinda normal hesap vs. yapmak mantikli galiba ? ne dersiniz

Edit: Bank of amerikanin varmis https://www.merrilledge.com/why-merr...ge/integration

ama merak ettigim konu orda yasamiyorken (hesap acinca tabiki resident diyecez) hesap acip orda para kazanip orda hesapta tutmak ne kadar mantikli ? bu konudaki amerikan kurallari ne der ne yapar ? sonra SEC hesaplarimiza el koymasin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052

Bildiğim kadarıyla en uygunu TD Ameritrade. Toronto Dominion bankasının yatırım şirketi.
    Detayları mrmilyoner.com blog sayfasında bulunmakta.
    Ayrıca Abd bankasından hesap açmak baya ugrastıyor diye duydum.Bizim bankacılık sistemimiz daha ilerde hizmet açısından. Abd de enpara tarzı masrafsız bankacılık varsa bilgilendiriniz.

Ameritrade bizi non resident alien statusune alacağından yuzde 20 kesinti olucak temettuden.
    Swift masrafları , hisse alış komisyonları haricinde ekstra bir masraf da yok. Online hesap açılışı olmasına ragmen Tek sıkıntı imzalı evrakları posta yoluyla istiyorlar. Bu kurum ilk tercihim oldugundan denemiştim. Güvenli ve bilindik kurumlar arasında.Temettü ile otomatik hisse alımı gibi değişik özellikler de içermekte.
    Ameritrade'i ilerleyen zamanlarda düşünebilirim.
    Daha kolay ulaşılabilir ve komisyon harici 0 masraf olduğu için Qnb finans invest ilk tercihim oldu.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    bu vergi , kesintiler, komisyonalr can sikiciymis,
    en son EVT divident odedi 6,13 toplam temettuden 2 dolar vergi vs kesildi galiba

benim Amerikada hesabim varmdi hem wells fargoda hemde bank of amerikada ama kapattim ikisindie, hangisinde hesap acmak ve sistemini kullanmak mantikli?

birde galiba bu bankalarin yatirim hesabi gibi sistemleri yok , Interactiv B. gibi firmalarda hesap acip amerikan bankasinda normal hesap vs. yapmak mantikli galiba ? ne dersiniz

Edit: Bank of amerikanin varmis https://www.merrilledge.com/why-merr...ge/integration

ama merak ettigim konu orda yasamiyorken (hesap acinca tabiki resident diyecez) hesap acip orda para kazanip orda hesapta tutmak ne kadar mantikli ? bu konudaki amerikan kurallari ne der ne yapar ? sonra SEC hesaplarimiza el koymasin
    Koyar valla hic acimaz.
    Birisini duydum turist olarak gittiginde Kanada'da acmis biraz da para koymus.
    Faizi ve anaparasini vergi durumunu acikliga kavusturuncaya kadar bloke etmisler.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
    Bu arada bir tanidik TRP (TransCanada Corporation) almisti.

Bu ay sanirim 3. defa temettu aldi.

Bu sirket bir Kanada sirketi, temettu kesintisi %25 oldu dedi, sirketi NYSE'den aldigi halde.

ABD sirketlerinde temettu kesintisi yani withholding tax %30 oluyormus.

TSX'den de alabilirdi tabii ama USD bazli odeme yapmak ve almak istemis.

Bilgilerinize.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Compass Diversified Holdings LLC (CODI)
    Dividend yield of 9.3%,

ne dersiniz
    Temettu fazla veriyorsa iskillenmek lazim.

Fiyatin karinda dusus beklentisi ile dusmus olmasi nedeniyle olabilir.

Ilerleyen donemde temettu verimi dusebilir karin azalmasi ile..

Ileriye donuk isler nasil olacak buna odaklanin anlik temettu verimi yerine.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla en uygunu TD Ameritrade. Toronto Dominion bankasının yatırım şirketi.
    Detayları mrmilyoner.com blog sayfasında bulunmakta.
    Ayrıca Abd bankasından hesap açmak baya ugrastıyor diye duydum.Bizim bankacılık sistemimiz daha ilerde hizmet açısından. Abd de enpara tarzı masrafsız bankacılık varsa bilgilendiriniz.

Ameritrade bizi non resident alien statusune alacağından yuzde 20 kesinti olucak temettuden.
    Swift masrafları , hisse alış komisyonları haricinde ekstra bir masraf da yok. Online hesap açılışı olmasına ragmen Tek sıkıntı imzalı evrakları posta yoluyla istiyorlar. Bu kurum ilk tercihim oldugundan denemiştim. Güvenli ve bilindik kurumlar arasında.Temettü ile otomatik hisse alımı gibi değişik özellikler de içermekte.
    Ameritrade'i ilerleyen zamanlarda düşünebilirim.
    Daha kolay ulaşılabilir ve komisyon harici 0 masraf olduğu için Qnb finans invest ilk tercihim oldu.
    anlasildi hic maceraya gerek yok , biz turkiyeden alima devam edelim kafamiz agrimasin
    bu ne yahu enigma sifresi gibi

bu arada "TRP (TransCanada Corporation)" takibimde olan sirketlerden, cok iyi divident veriyorlar gercekten

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Temettu fazla veriyorsa iskillenmek lazim.

Fiyatin karinda dusus beklentisi ile dusmus olmasi nedeniyle olabilir.

Ilerleyen donemde temettu verimi dusebilir karin azalmasi ile..

Ileriye donuk isler nasil olacak buna odaklanin anlik temettu verimi yerine.

Syg,
    insider job vakasi olabilirmis

https://www.nasdaq.com/article/thurs...-vvus-cm965198

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,950
    ulan el insaf bee kesintiye bak

Southern Company (SO)
    Temeddü para birimi: USD