Sayfa 162/666 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 5325 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    ulke yandasa, hirsiza, yolsuza guzel bize haram

ben ilk firsat isvicre veya dubaide hesap acacam yetti artik bu ne yaa

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    ulke yandasa, hirsiza, yolsuza guzel bize haram

abi açsan da her türlü burası sana vergi çıkartacak ne yazık ki.

çifte pasaport sahibi olsan da aynı şey. Sn. Bıkmışbroker'a da özelden sordum.o da bu vergi işini teyit etti.

T.C. vatandaşı olmak suç resmen.

O yüzden stratejim;
    brüt 2.200 TL gelire kadar yatırım
    +
    uzun vadeli Eurobond yatırımı
    Son düzenleme : Trade Shark; 01-04-2019 saat: 14:09.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. ülkeye hiç parayı sokmayacaktır.
    oldukça mantıklı. temettüsü yatar , alım satımını yapar oraya tatie gider o parayla mis gibi tatilini yapar döner. yanında da getirmek isterse bir miktar getirebilir buraya getirmek istese yarısına devlet ortak oluyor ne gereği var.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    düşülüyor fakat Yurtdışı vergi dairesi imzalı onaylı + yurtiçi konsolosluk onayı şartıyla.
    rezillikten başka birşey değil..
    Bu durumda ciddi bir para yoksa uğraşılmaz birde bunu her sene yapacaksınız. Kolay bir iş olsa londra çok uzak bir yer değil.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu durumda ciddi bir para yoksa uğraşılmaz birde bunu her sene yapacaksınız. Kolay bir iş olsa londra çok uzak bir yer değil.

Doğru.
    ayrıca vergi dairesini bi kaç kişi arayıp sorsun

herkese farklı cevap verebilirler .. teyit etmek açısından önemli...

0212 453 88 25 Tel.
    Vergi dairesi Grup müdürlüğü (Yabancı menkul kıymet bölümü)...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Vergi konusunda son günlerde oldukça güzel bir beyin fırtınası oluştu forumda. Henüz çözüm bulamadık ama yine de bilgi paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum.

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    10 bin hisse alım satım kazancından zararın olsun. ama 10 bin de temettü gelirin olsun.
    ikisini birbirinden düşememek çok saçma. nasıl atlamışlar bu konuyu.
    Tam emin olmamakla beraber, alım satım zararları temettüden mahsup edilemiyor diye biliyorum. İkisi farklı hesaplanan vergi türleri.

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Yabancı bir ülkede hesap sahibi olmak sizi Türkiyede ödemeniz gereken vergiden muaf tutmaz. Göstermem, bulamazlar diyebilirsiniz ama bunun adı vergi kaçırmadır. Forumda yazan arkadaşların genel arayışının, yasal bir şekilde vergiden kaçınma olduğunu düşünüyorum. Hatta bırakın vergiden kaçınmayı, sırf kesilen stopajı gösterebilsek bile bizim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca sayın Dudu'nun daha önce bahsettiği CRS, FATCA gibi anlaşmalarla ülkeler vergi konusunda bilgi paylaşımlarını otomatik hale getirmeye başladılar bilginize.

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
    Hisselerle vedalaşmanın zamanı geliyor...

Belki bir çözüm yakalayabilir miyiz diye düşünüyorum. Önceki sayfalarda,

Amerikan vergi dairesi IRS'den alınacak belgenin Türkiye'de konsolosluktan onaylatılması gerekmekteymiş.
    demiştik. Peki IRS'den alınması gereken bu belgeyi Türkiye'deki büyükelçilik veya konsolosluktan alamıyor muyuz? İlla ki, Amerika'ya gidip elden mi alınması gerekiyor? Bu konuda kesin miyiz? Eğer kesin ise, internet çağındaki koskoca Amerika'ya yakışmadı
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Hisselerle vedalaşmanın zamanı geliyor...

Belki bir çözüm yakalayabilir miyiz diye düşünüyorum. Önceki sayfalarda,

demiştik. Peki IRS'den alınması gereken bu belgeyi Türkiye'deki büyükelçilik veya konsolosluktan alamıyor muyuz? İlla ki, Amerika'ya gidip elden mi alınması gerekiyor? Bu konuda kesin miyiz? Eğer kesin ise, internet çağındaki koskoca Amerika'ya yakışmadı
    Her ülkenin birbiri ile anlaşması var. Hesap açarken birden fazla uyruktamısınız diye soruyorlar sonra elden evrak istiyorlar.
    milyonlarca liralık teknoloji yatırımını daktilo ile evrak isteyin diye mi yaptınız diyecem olmayacak.

O egeli ben değilim

Sayfa 162/666 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •