Sayfa 165/665 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 5317 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,981
    Yatırdığınız teminatın para birimi dışında bir para birimiyle işlem yaptığınız takdirde %0,5 dönüşüm ücreti (conversion fee) hesabınıza yansıtılacaktır. Örneğin; USD teminat yatırarak Avrupa Borsaları’nda EUR bazlı işlem yaptığınızda bu ücret hesabınıza yansıyacaktır.

%5 degil 0.5

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    Şimdi Finans investle konuştum. Pound hesabı açılması gerekiyor.
    Finansbankta'da eşzamanlı açıp oraya gönderilebilir. Tekrar arayacaklar. Pound'la işlem yapmamışlar şuana kadar.
    Önemli olan Pound bakiyesinin masrafsız TR hesabıma yatması.
    Bence bu forum dışında bu işlerle ilgilenen çok az kişi var. aracı kurumdakiler dahi bilmiyor

Forumda İngiltere borsaları ile işlem yapmış / temettü almış olan varsa yazsın
    Son düzenleme : Trade Shark; 02-04-2019 saat: 16:30.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Arkadaşlar bu interactive brokers da sanırım yanlışlıkla olmayan dolarla işlem yaptım faiz oranlarını bilen var mı

4.  Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu interactive brokers da sanırım yanlışlıkla olmayan dolarla işlem yaptım faiz oranlarını bilen var mı
    muhtemelen demo ekrandan yapmışsınızdır. demoda belirli bir limitiniz oluyor oyun gibi düşünün.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    muhtemelen demo ekrandan yapmışsınızdır. demoda belirli bir limitiniz oluyor oyun gibi düşünün.
    Yoo gayet direk alım yaptı valla, sürekli kullandığım orijinal hesap üstadım, bende anlamadım, kredi mi veriyor nedir anlamadım. Alım yaptığım kadar eksiye düştü hesabım.

6. Margin trading deniyor sizin yaptığınız işleme. Ücreti faizi nedir bilgimiyorum doğrusu. Yurtiçi kurumlarda böyle birşey yok zaten sanırım.

7.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Margin trading deniyor sizin yaptığınız işleme. Ücreti faizi nedir bilgimiyorum doğrusu. Yurtiçi kurumlarda böyle birşey yok zaten sanırım.
    Sanırım şunlardan birini yaptım.

https://www.interactivebrokers.co.uk...04100808010801

https://www.interactivebrokers.co.uk...ex.php?f=39726

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Brexit nedeni ile endeksi de su an uygun saniyorum.

Syg,
    sn dudu, ftse endeksinin grafiğine baktığımda bir ucuzluk göremiyorum, verilerim çok uzun vadeyi kapsamadığından uzun vadeli bakamıyorum. lakin sp ye baktığımda düşüş bekliyorum. sonbahardan sonra sanki enaz 1 sene sürebilecek bir düşüş olabilir. en azından çok cazip bir durum yok. dövizde bekleyip çok uygun olduğunda alınmalı, çok cazip hisse bulunabiliyorsa o başka.

Sayfa 165/665 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •