Sayfa 173/664 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon
Arama sonucu : 5312 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Super yazi imis..
    Herkes okumali..
    Tskler,
    Syg,
    ee yani satalim mi her seyi ? acikcasi aylardir bir asiri degerlenme var deniyor ama hala borsa yukseldikce yukseliyor bide FED faiz kesecekmis yakinda , eger bu olursa bir degerlenme daha olur

en iyisi hic bisey yapmamak mi ? yoksa her seyi satip cikmakmi karar veremedim

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    All time high olan Abd endekslerinde " Flash Crash" bekliyorum. Alım için AFT ve AFA fonunu takipteyim.

"S&P 500, Nasdaq Close at Record Highs"
    https://www.wsj.com/articles/global-...mb-11556006653
    bende dun senin bu yazini okudum ve actim baktim ne olmus diye hatirlarsan AFA ve AFT almistim 200 TL lik

biri 259 digeri 247 TL olmus .. tam hatirlamiyorum ama bu fonlarda iyi temettu veren sirketler vardi, Ak portfoy bu temettuyu ne yapiyordu? yeniden yatirim mi ? yoksa cebemi atiyorlar?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku

bende dun senin bu yazini okudum ve actim baktim ne olmus diye hatirlarsan AFA ve AFT almistim 200 TL lik

biri 259 digeri 247 TL olmus .. tam hatirlamiyorum ama bu fonlarda iyi temettu veren sirketler vardi, Ak portfoy bu temettuyu ne yapiyordu? yeniden yatirim mi ? yoksa cebemi atiyorlar?
    çok güzel. Temettü verenlerin çoğunluu AFA'da. Bilgi formlarında bahsetmemişler temettülerden. Cebe atmaları olsaı. Tahminimce tekrar alımda kullanıyorlardır. Keşke yatırımcılara dağıtsalar..
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar, vergi olayını netleştirdim.

1- QNB Finans Invest ve Gedik Yatırım ile görüştüm..

Önce Londra Saxocapital'a mail attım. Onlar cevap bile vermeden maili QNB finans'a iletmiş
    Finans,Temettü oranları %30 kesintisine müdahale edemiyoruz dedi.
    Gedik''e sorduğumda çifte vergilendirme anlaşması var direk %20 kesiliyor dedi.

2-Vergi dairesi Grup müdürlüğü ile görüştüm (Yabancı menkul kıymet bölümü)...0212 453 88 25 Tel.

Çifte vergilendirme anlaşması kapsamında "Mukim" (yerleşik) olunan ülke hangisiyse oradan vergi iadesi alınır dedi.
    %20 vergi kesintisi olanlara doğrudan vergi çıkacak dedi.
    %30 vergi kesilenlere bu %10 luk fazla kesinti Türkiye'de Vergi Dairesi tarafından iade edilecek dedi.
    Fakat Amerikan vergi dairesi IRS'den alınacak belgenin Türkiye'de konsolosluktan onaylatılması gerekmekteymiş.

Madde 123 bu konuyu anlatıyor.
    http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.4.193.pdf

Örnek

Bu açıklamalardan sonra kurum değiştirmeyi düşünmüyorum
    Gedik yatırımın 12 USD para çekme komisyonu olmasaydı Türkiyede 2. hesap açmaya uygun kurum olacaktı.
    Şartlar değişirse Virman yapılabilir tabiki..
    Vergi konusu gerçekten kafa karıştırıcı ben yatırımlarımı abd borsasında değerlendiriyorum ve aylık 100 dolar temettü alıyorum, %30 vergi kesinitisi yapılmış olarak hesabıma yansıyor, ben 2019 yılı gelir beyannamesi verirken yıllık olarak iş yatırımdan ekstremi çıkartsam bu şekilde beyan verdiğimde ekstra vergi ödeyecekmiyim vergi iadesi gibi bir beklentim yok ama eksra vergi çıkıyorsa kazancımızın %50 si vergiye gitmiş olacak gerçekten kötü böyle bir durum varsa.

4. Qnb finans investde hesap işletim ücreti kesilen oldu mu döviz hesaplarından ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by souza Yazıyı Oku
    Vergi konusu gerçekten kafa karıştırıcı ben yatırımlarımı abd borsasında değerlendiriyorum ve aylık 100 dolar temettü alıyorum, %30 vergi kesinitisi yapılmış olarak hesabıma yansıyor, ben 2019 yılı gelir beyannamesi verirken yıllık olarak iş yatırımdan ekstremi çıkartsam bu şekilde beyan verdiğimde ekstra vergi ödeyecekmiyim vergi iadesi gibi bir beklentim yok ama eksra vergi çıkıyorsa kazancımızın %50 si vergiye gitmiş olacak gerçekten kötü böyle bir durum varsa.
    ekstredeki yurtdışında kesilen vergileri, vergi dairemiz kabul etmiyor,diyor ki;
    indirmek için ABD vergi dairesinden ıslak imzalı doküman + ABD konsoloslugu onayı/kaşesi getir, o şekilde uygunmuş. Kanunlar duvar gibi.
    Çoğu kişininde haberi yok bu olaydan.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    Qnb finans investde hesap işletim ücreti kesilen oldu mu döviz hesaplarından ?
    yok. Kesilmiyor. Kesilmedi.
    Öyle bir duyum mu aldınız.

7.  Alıntı Originally Posted by souza Yazıyı Oku
    ve birde 01.01.2019 dan 31.12.2019 da dolar Türk lirasına karşı çok fazla değer kazanırsa bunun da vergisini verecekmiyim hiçbir satış yapmasam sadece aldığım temettülerin doların değer kazancından da vergi ödeyecekmiyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yok. Kesilmiyor. Kesilmedi.
    Öyle bir duyum mu aldınız.
    bir kaç sayfa önce birisi yazmıştı sanki para yolladığımız döviz hesaplarından hesap işletim ücreti kesiliyor diye.

Sayfa 173/664 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •