Sayfa 179/664 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    arkadaşlar yurt dışı borsalarda gerçekten alınacak ve şirket var mı özellikle abd borsaları son 10 yılın zirvesinde bizde 10 yıldır yerimizde sayıyoruz ama yinede ben de yurt dışı borsalarda ufak ta olsa yatırım yapmak için araştırma yapmıyorum bunun için sizden ricam beni doğru yönlendirecek biri var mı irtibata geçeceğim soru cevap yapacağım kim var ve bizim bankalardan sanırım şimdi bir çoğu bu konuda yatırım bölümünde birileri var ben iş bank ile çalışıyorum iş yatırım da var var bildiğim kadarı ile yurt dışı yatırım her hangi bir yeni sözleşme gerekiyor mu prosedür nedir oradaki hak kaybı olursa ne olur bir sürü sorular var aklımda bu işi iyi bilen biri özet bilgi vermesi mümkün mü acaba ?
    1. Yurt dışında alınacak şirket varmı ?
    2. Bankaların bu konuda uyguladıkları prosödür nedir ?
    3. Hak kaybı olursa, ne olur.?

Bu soruların tümü uzmanlık gerektiren sorular.

2. https://eurolifeinvest.com/

Bu konu sanıyorum bu ihtiyaçtan cıktı.
    AB içinde, kendi vatandaşları gibi bir ikametgahınız varsa, AB piyasalarında işlem yapılabiliyorsunuz.
    Önce bu kümesten kurtulmak, sonra AB bankalarında güçlü bir kredi geçmişi oluşturmak gerekiyor.
    Zaman alacaktır tabi ama sonuçta evlatlarınızı, bu soygun düzeninden sonsuza kadar kurtaracaksınız.
    Yoksa onca sene İngilizce öğreneceğim diye neden emek sarfettiniz.

3. Son iki gündür CİMSA yı okurken dikkatimi cekti, şirket döviz kazanmaya yönelik müthiş bir transformasyona girişmiş. Yeni ekonomik koşulların gereği bu, eğer şirketler bu değişime büyük paralar sarf ediyorsa, kişiler de bu değişime ayak uydurmalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    https://eurolifeinvest.com/

Bu konu sanıyorum bu ihtiyaçtan cıktı.
    AB içinde, kendi vatandaşları gibi bir ikametgahınız varsa, AB piyasalarında işlem yapılabiliyorsunuz.
    Önce bu kümesten kurtulmak, sonra AB bankalarında güçlü bir kredi geçmişi oluşturmak gerekiyor.
    Zaman alacaktır tabi ama sonuçta evlatlarınızı, bu soygun düzeninden sonsuza kadar kurtaracaksınız.
    Yoksa onca sene İngilizce öğreneceğim diye neden emek sarfettiniz.
    Islem yapariz da bu bizi vergiden kurtarmaz.

Bir tanidigim gitti Barcelona'da 600K evro bedelle ev aldi ama orada tax resident olmamak icin bir takvim yilinda 183+ gun oturmak istemiyor.
    Orada tax resident olursa TR'deki gelirlerinden de sorumlu oluyor.
    Ikametgah iznini alip evinden euro bazinda kira geliri elde edecek, yilda bir kac kere gidip gezecek, vizesiz Schengen bolgesinde seyahat edecek.

Bu vesile ile ben de su linki paylasayim.

https://nomadcapitalist.com/

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    KIsacası T.C vatandaşlığından çıkana vergi sıkıntısı çıkmaz.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Islem yapariz da bu bizi vergiden kurtarmaz.

Bir tanidigim gitti Barcelona'da 600K evro bedelle ev aldi ama orada tax resident olmamak icin bir takvim yilinda 183+ gun oturmak istemiyor.
    Orada tax resident olursa TR'deki gelirlerinden de sorumlu oluyor.
    Ikametgah iznini alip evinden euro bazinda kira geliri elde edecek, yilda bir kac kere gidip gezecek, vizesiz Schengen bolgesinde seyahat edecek.

Bu vesile ile ben de su linki paylasayim.

https://nomadcapitalist.com/

Syg,
    Sevgili Hocam,

Türkiye'de nefis bir genç nesil yetişti.
    Yatırımı,yatırımcılığı bilen.
    Eğer bu neslin AB de önü açılırsa mucizeler yaratacaklar.
    Ben buna çok inanıyorum.
    Banka gidip çok ucuz maaliyetle döviz kredisi alip içerde en az % 25 den iteliyor.
    Bu yatırımcı bu krediyi bu şartlarla kendisi alabilse, o paraya yılda 4 tur attırır.
    Orada hukuk işliyor, seçimler sonuçlanıyor.

7. CME Borsası mikro endeks kontratlarını işleme açmak üzereymiş.
    Meali: Aracı kurumlarda 600-700 USD teminat ile ABD vadeli borsalarında 15-20 kaldıraçlı Dow, S&P pozisyonu açılabilecek. (Vergilendirmesi bildiğim kadarıyla forex gibi, beyana tabi)
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    KIsacası T.C vatandaşlığından çıkana vergi sıkıntısı çıkmaz.
    Zaten ne zamandir surye vatandasligina gecesim vardi)) bir zamanlar bizim icin gelismislik sevyesi avrupa amerikaydi artik surye bile ustun horunuyor gozume))

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Sayfa 179/664 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •