Sayfa 187/666 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    yeri geldi mi millet kafasina gore "anayasayi tanimiyorum" diyor sen diyon ki yasayla hakla hukula isi cozecem salla gitsin, hic bisey alaman bence,

bu cabalar bosuna, bende sahsen yatirimi kesme karari aldim, hatta sanki parayi bankadan bile cekmek daha mantikli gibi geliyor, devlet iyice ac gozlu oldu, yok para bozdurana bilmem bozdurma vergisi felan , simdi herkse zorla beyanname yolluyorlar, , kafayi yurtdisindan gelen telefona takmis

sanki tek gelirimiz apple samsung,
    Türkiyede gelir vergi oranları nispeten düşük diye vergi açısından rahat ülkelerden gösteriliyoruz. Oysa araba, cep telefonu aldığında 2-3 kat fazla para veriyorsun diğer ülkelere göre. Hayır alsın vergiyi düzgün bir ülkede yaşayalım ona da razıyım. Sokaklar pislik içinde, hava kirliliğinde avrupa rekortmeni ülkeyiz.

Erenköydeki semt polikliniğinde ekranda ortalama muayene süresi 30 dakikadır yazıyor. Hemen altında 9:10 randevusu bu kişi, 9:20 randevusu şu kişi falan. Resmen bizimle dalga geçiyorlar.
    Saygılar.

2. Arkadaşlar zarar ettiğimiz satışı vergiden düşebiliyor muyuz (!) vazgeçmeyin yurtdışı yatırımdan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
     Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Arkadaşlar zarar ettiğimiz satışı vergiden düşebiliyor muyuz (!) vazgeçmeyin yurtdışı yatırımdan
    Ayni yil icinde ise awat.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Türkiyede gelir vergi oranları nispeten düşük diye vergi açısından rahat ülkelerden gösteriliyoruz. Oysa araba, cep telefonu aldığında 2-3 kat fazla para veriyorsun diğer ülkelere göre. Hayır alsın vergiyi düzgün bir ülkede yaşayalım ona da razıyım. Sokaklar pislik içinde, hava kirliliğinde avrupa rekortmeni ülkeyiz.

Erenköydeki semt polikliniğinde ekranda ortalama muayene süresi 30 dakikadır yazıyor. Hemen altında 9:10 randevusu bu kişi, 9:20 randevusu şu kişi falan. Resmen bizimle dalga geçiyorlar.
    Awat tuketmeyeceksen yani otv ve kdv odemezsen dusuktur vergi orani..
    Gelir vergisi (direkt) tahsilati dusuktur.
    Dolayli vergi tahsilati (icki sigara oto v.s) yuksektir.
    Kazanirken yakalayamiyorum seni ama harcarken kucagima alirim diyor dovletimiz..
    En guseli burada kazanip (eurobond) yurtdisinda (yunan adasi?) yemektir (izgara ahtapot) parayi diyorum
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
    Artik yurtdisindan telefon getirme hakki 3 senede 1 defa.
    E-ticaret de kiskacta.
    Muafiyet olmaksizin her alinan seye %22 vergi gelmis yani atiyorum eski laptop icin bir batarya lazim oldu 50 dolarlik bir sey Alibaba'da buldunuz ve getirttiniz vergi odeyeceksiniz.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
    Kazan ama tuketme.
    Parani al git yurtdisinda ye.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
    Yakinda parayi da cikarttirmayacaklar.
    1980 oncesi gibi 2 yilda bir yurtdisina cikma hakki getirirler.
    200 dolar bankadan resmi kurdan 1800 dolar da karaborsadan alir donumuzda saklar oyle cikardik yurtdisina.
    Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayni yil icinde ise awat.

Syg,
    Nasıl ispatlayacaz yine konsolosluktan onay mı alacaz

Sayfa 187/666 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız