Sayfa 193/664 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon
Arama sonucu : 5312 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    isviçre borsası da fena değil. isviçre frangı dolar kadar güçlü bir para nestle fena gitmiyor.
    ah birde komisyonlar yüksek olmasa..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Az önce QNB finans yatırım'da ekstreleri inceledim. International hesaba fazla para yatınca uyandım.
    Geçmiş dönemde ABD'den gelen temettüden kesilen fazla vergiler iade edilmiş. %30 otomatik kesiliyordu. %20 kesilecek şekilde düzeltmişler.
    Piyasalar açılınca MT'yi arayıp sormak lazım.

herkese iyi bayramlar...
    evet %10 luk vergi farkı yatmış.
    fakat finans yatırım çalışanları bunu teyit edemiyor. Sadece fark yatmış diyorlar.
    Bi sonraki gelecek temettülerde takibimde olacak.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    evet %10 luk vergi farkı yatmış.
    fakat finans yatırım çalışanları bunu teyit edemiyor. Sadece fark yatmış diyorlar.
    Bi sonraki gelecek temettülerde takibimde olacak.
    temettüden kesilen vergi %30 dan %20 ye mi düşmüş ?
    ben QNB yi iki güün önce aradım usa borsasında işlem yaparsam temettülerden %30 vergi vereceğimi söylediler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by legendary Yazıyı Oku
    temettüden kesilen vergi %30 dan %20 ye mi düşmüş ?
    ben QNB yi iki güün önce aradım usa borsasında işlem yaparsam temettülerden %30 vergi vereceğimi söylediler.
    yok %30 kesmeye devam ediyor otomatik.
    mesela 14 haziranda Realty Income temettüsü geldi. %30'dan değerlendirmiş.iadesi gelmemiş.
    ama nisan 2018'den beri gelen temettülerden, kesilen fazla %10'luk vergi ,hesabıma iade olarak yattı. Hatta 0.38 usd eksik geldi
    Hesaplar karıştı haliyle. Bakalım ekstreleri çok iyi takip etmek lazım.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yok %30 kesmeye devam ediyor otomatik.
    mesela 14 haziranda Realty Income temettüsü geldi. %30'dan değerlendirmiş.iadesi gelmemiş.
    ama nisan 2018'den beri gelen temettülerden, kesilen fazla %10'luk vergi ,hesabıma iade olarak yattı. Hatta 0.38 usd eksik geldi
    Hesaplar karıştı haliyle. Bakalım ekstreleri çok iyi takip etmek lazım.
    syg.
    Reality Income REIT (GYO) oldugu icin farkli bir temettu uygulamasi olmasin?

Mesela Ingiliz hisse senetlerinde Normal Hisseler %0 REIT'ler %20 stopaja tabi. ABD hisselerinde de benzer bir farklilik olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Giga Yazıyı Oku
    Reality Income REIT (GYO) oldugu icin farkli bir temettu uygulamasi olmasin?

Mesela Ingiliz hisse senetlerinde Normal Hisseler %0 REIT'ler %20 stopaja tabi. ABD hisselerinde de benzer bir farklilik olabilir.
    Malesef.
    Sadece Realty değil EVT adlı bir fonum var. Onda da iade oldu.

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Malesef.
    Sadece Realty değil EVT adlı bir fonum var. Onda da iade oldu.
    Tam anlamadim. Demek istedigim ikili antlasma orani olan 20% sadece normal hisseler icin mi gecerli acaba? REITlar antlasmaya dahil degil her halukarda 30% olup iade edilmiyor mu?

Yani kisaca size REIT olup da fark iade edilen temettu oldu mu onceden? Olmadiysa bu sebepten en son yatan temettude iade olmamis olabilir.

(Ekleme: Ayrica EVT Kanada gozukuyor Reality Income(US) farkli olabilir temettu stopaj uygulamalari)
    Son düzenleme : Giga; 20-06-2019 saat: 13:31. Sebep: Ekleme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Giga Yazıyı Oku
    Tam anlamadim. Demek istedigim ikili antlasma orani olan 20% sadece normal hisseler icin mi gecerli acaba? REITlar antlasmaya dahil degil her halukarda 30% olup iade edilmiyor mu?

Yani kisaca size REIT olup da fark iade edilen temettu oldu mu onceden? Olmadiysa bu sebepten en son yatan temettude iade olmamis olabilir.
    Hayır o konuda detaylı bilgi bulamadım internette.
    Fakat İkili anlaşma tüm hisse senetleri ve fonları ilgilendirdiği için %20 hepsi için geçerli olduğunu biliyorum.
    ABD için %30 dividend tax standarttır. %20 uygulaması veya %10'luk İade olayı sizin kurumunuza bağlı.
    Kısacası ABD'de herhangi bir vergi muafiyeti yoktur.

Sayfa 193/664 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •