Sayfa 194/194 İlkİlk ... 94144184192193194
Arama sonucu : 1548 madde; 1,545 - 1,548 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul / TR
    Gönderi
    1,235
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Hayır o konuda detaylı bilgi bulamadım internette.
    Fakat İkili anlaşma tüm hisse senetleri ve fonları ilgilendirdiği için %20 hepsi için geçerli olduğunu biliyorum.
    ABD için %30 dividend tax standarttır. %20 uygulaması veya %10'luk İade olayı sizin kurumunuza bağlı.
    Kısacası ABD'de herhangi bir vergi muafiyeti yoktur.
    Realty Income ve Eaton Vance fonları ABD'nin vergi kanununa tabidir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul
    Gönderi
    383
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Hayır o konuda detaylı bilgi bulamadım internette.
    Fakat İkili anlaşma tüm hisse senetleri ve fonları ilgilendirdiği için %20 hepsi için geçerli olduğunu biliyorum.
    ABD için %30 dividend tax standarttır. %20 uygulaması veya %10'luk İade olayı sizin kurumunuza bağlı.
    Kısacası ABD'de herhangi bir vergi muafiyeti yoktur.
    isvicrede olan bir arkadasimin ekstresine baktim amerikan hisselerinden %10 kesilmis vergi olarak muhtemelen isvicre ile abd arasinda ozel bi anlasma vardir

3.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    isvicrede olan bir arkadasimin ekstresine baktim amerikan hisselerinden %10 kesilmis vergi olarak muhtemelen isvicre ile abd arasinda ozel bi anlasma vardir
    ABD’deki hesabımdaki ABD’de işlem gören ETF’imin temettüsünden %20 kesilmiş dün. Ben %30 bekliyordum kesintiyi.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

4.  Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    ABD’deki hesabımdaki ABD’de işlem gören ETF’imin temettüsünden %20 kesilmiş dün. Ben %30 bekliyordum kesintiyi.

Daha önceden Türkiye’de Finans Yatırım’da hesabım varken, ABD Etf’inden %30 temettü vergisi kesilmişti.

Sayfa 194/194 İlkİlk ... 94144184192193194

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •