Sayfa 195/667 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yurtdışı Piyasalar Saklama Ücreti Bilgilendirmesi
    QNB FINANSINVEST Breadcrump PLATFORMLAR Breadcrump QNB FINANSINVEST DUYURU
    Değerli Yatırımcımız,

1 Ağustos 2019 tarihi itibari ile, yurtdışı piyasalarda hisse senedi taşıyan müşterilerimizin hesaplarına taşıdıkları hisse senedi pozisyonların günlük oluşan piyasa değeri üzerinden saklama ücreti hesaplanarak, yansıtılmaya başlanacaktır.

Saklama ücreti, hisse senedinin o güne ait piyasa değeri üzerinden yıllık 5 bps ( on binde 5 ) olacak şekilde günlük olarak hesaplanacak ve müşteri hesaplarına aylık olarak yansıtılacaktır.

Örneğin hisse senedi pozisyonlarının toplam piyasa değeri yıl boyunca hep 100.000 USD olan bir yatırımcı, bir sene boyunca hisse senetlerini hiç işlem yapmadan tutarsa, yıllık 50 USD saklama ücreti ödeyecek ve hesabına 50 USD/12 = 4.16 USD aylık olarak yansıtılacaktır.

Bilgilerinize,

Saygılarımızla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Uzun vadeli, kısa vadeli, orta vadeli, her türlü yatırıma köstek zaten işlem başına fahiş bir komisyon alınıyor, bazen anlamıyorum şirketleri gerçekten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Uzun vadeli, kısa vadeli, orta vadeli, her türlü yatırıma köstek zaten işlem başına fahiş bir komisyon alınıyor, bazen anlamıyorum şirketleri gerçekten.
    allah kahr etsin, ya insallah batar ulke bu ne kardesim, soyguncu yerli sirketlere yatirim yapmak zorundamiyim ben ?

3.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    allah kahr etsin, ya insallah batar ulke bu ne kardesim, soyguncu yerli sirketlere yatirim yapmak zorundamiyim ben ?
    İşte bu konu AB'ye üyelik konusundaki en büyük engel.

Egemen sermaye kümesteki tavukları kaybetmek istemiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
     Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Parayi yeyin diyollar..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yurtdışı Piyasalar Saklama Ücreti Bilgilendirmesi
    QNB FINANSINVEST Breadcrump PLATFORMLAR Breadcrump QNB FINANSINVEST DUYURU
    Değerli Yatırımcımız,

1 Ağustos 2019 tarihi itibari ile, yurtdışı piyasalarda hisse senedi taşıyan müşterilerimizin hesaplarına taşıdıkları hisse senedi pozisyonların günlük oluşan piyasa değeri üzerinden saklama ücreti hesaplanarak, yansıtılmaya başlanacaktır.

Saklama ücreti, hisse senedinin o güne ait piyasa değeri üzerinden yıllık 5 bps ( on binde 5 ) olacak şekilde günlük olarak hesaplanacak ve müşteri hesaplarına aylık olarak yansıtılacaktır.

Örneğin hisse senedi pozisyonlarının toplam piyasa değeri yıl boyunca hep 100.000 USD olan bir yatırımcı, bir sene boyunca hisse senetlerini hiç işlem yapmadan tutarsa, yıllık 50 USD saklama ücreti ödeyecek ve hesabına 50 USD/12 = 4.16 USD aylık olarak yansıtılacaktır.

Bilgilerinize,

Saygılarımızla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bana da geldi..

Saklama parasi olmamasi Finansinvest'i secme kriterlerimden birisi idi

Syg,

Finansinvest'te hesap açmaktan vazgeçtim.

ISYATIRIM'da hesabım var, ancak aktif olarak kullanmıyorum. Geçenlerde e-posta üzerinden bazı sözleşmeleri güncelleme linkleri gelmişti, çok sayıda sözleşmeyi internet ortamında onayladım, biri hariç. Masraflar konusundaki sözleşme metninde aylık belli bir tutar, sanırım 80 TL gibi sabit ücretten bahsediyordu, onaylamadım, bu kalsın dedim. Aktif olarak kullanmaya karar verirsem son durumu tekrar sorgularım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Finansinvest'te hesap açmaktan vazgeçtim.
    Ben de kullanmayacagim sanirim...

Kullanacagima yakin bakacagim kim avantajli ise onda hesap acacagim..

Syg,

Sayfa 195/667 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •