Sayfa 204/667 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by he11boy Yazıyı Oku
    Söyle de bir olay var doları 5 iken aldım 6olunca Amazon hissesi aldım. O zaman nasıl hesaplanacak? Mantıken hisseyi aldığım tarihteki TCMB kuru olması gerek
    Bende 5.4 dan aldığım dolarla almıştım ama para duruyordu vadesiz hesapta ben alcağım gün doları yatırım hesabına gonderdim zaten sizin dediğiniz gibi çünkü iş yatirimdan bilgilendirme geliyor amazon u aldığınız günkü döviz kuru geçerli

Bide şu varlık barışı güzel hiç getirmicen parayı varlık barışı olunca tüm hesap nekadar 150k dolar diyelim 1500 dolar vericen bitti
    KraLLar öLmeZzZ..

2. Varlık affı zamanında beyan ederek yüzde 1 ile varlık affına katilinabilir. Bu durumda tüm varlıklar üzerinden (sadece kar payı değil) yüzde 1 vergi ile parayı vergilendirebiliriz.

3.  Alıntı Originally Posted by KraL Yazıyı Oku
    Bende 5.4 dan aldığım dolarla almıştım ama para duruyordu vadesiz hesapta ben alcağım gün doları yatırım hesabına gonderdim zaten sizin dediğiniz gibi çünkü iş yatirimdan bilgilendirme geliyor amazon u aldığınız günkü döviz kuru geçerli

Bide şu varlık barışı güzel hiç getirmicen parayı varlık barışı olunca tüm hesap nekadar 150k dolar diyelim 1500 dolar vericen bitti
    Aynı anda yazmışız. Ben de bu şekilde düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    O zaman bunlara nobel ekonomi ödülü verirler.

Yüzyılın hırsızlarına.
    Ben artmaz demedim artmaya bilir dedim ama bizimkilerden değil fed den dolayı böyle düşünüyorum adamlar bir faiz indirdi bizde ortam ne kadar bozuk ama dolar tınlamıyor demekki para basmaya fln başlasalar dolar böyle kalcak böyle kalmayıp her sene enflasyon kadar artsa bence daha iyi sonra bütün senelerin acısını çıkartıyor 3 den 7 ye haliyle turkiyeyi sallıyor böyle olunca

5.  Alıntı Originally Posted by he11boy Yazıyı Oku
    Varlık affı zamanında beyan ederek yüzde 1 ile varlık affına katilinabilir. Bu durumda tüm varlıklar üzerinden (sadece kar payı değil) yüzde 1 vergi ile parayı vergilendirebiliriz.
    Türkiye'de kurulu bir aracı kurumla çalışıyorsanız (vergi dairesi varlıklarınizdan haberdarsa) varlık affından yararlanacak, yurtiçine getirecek beyan edilmemis bir varlığınız olmuyor diye biliyorum

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,064
    Vergi kacirmak ve vergiden kacinmak arasindaki farki ogrenmemiz lazim once..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by KraL Yazıyı Oku

Yurtdışında ölüm vb durumda miras konusunda mirascilariniza sikinti yaşatmayacak ve normal şartlarda iflas vb durumla karsilasmayacak bir aracı kurum bulabiliyorsaniz Türkiye'de yerlesikken çalışabilecek güzel bir avantaj olabilir hesapları yurtdışında tutmak..

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Yurtdışında ölüm vb durumda miras konusunda mirascilariniza sikinti yaşatmayacak ve normal şartlarda iflas vb durumla karsilasmayacak bir aracı kurum bulabiliyorsaniz Türkiye'de yerlesikken çalışabilecek güzel bir avantaj olabilir hesapları yurtdışında tutmak..

Saygılarımla
    Isbankasinda yatırım hesabim vardı ordan açtım şuan için bir sıkıntı görmüyorum isbankta batacaksa zaten türkiye batar herhalde diye düşünüyorum aslında uzun vadeli düşünüyorum baktım ki tl riski çok yüksek kazanıyorsun hisselerden diye seviniyorsun dolar bir artıyor para kuşa dönüyor

Dolar bazlı getiri düşündüm hep buda ya eurobond yada abd hisse senetlerinde var dedimki eurobond iyi olsa warren buffet alırdı bu adam hisse senedi aldıysa böylede bir imkan var neden apple microsoft almıyım kaçırmam aptallık olur dursun tupras ereğli duracagina bunlar dursun zaten birşey kazandirmiyorlar
    KraLLar öLmeZzZ..

Sayfa 204/667 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •