Sayfa 205/667 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by KraL Yazıyı Oku
    Isbankasinda yatırım hesabim vardı ordan açtım şuan için bir sıkıntı görmüyorum isbankta batacaksa zaten türkiye batar herhalde diye düşünüyorum aslında uzun vadeli düşünüyorum baktım ki tl riski çok yüksek kazanıyorsun hisselerden diye seviniyorsun dolar bir artıyor para kuşa dönüyor

Dolar bazlı getiri düşündüm hep buda ya eurobond yada abd hisse senetlerinde var dedimki eurobond iyi olsa warren buffet alırdı bu adam hisse senedi aldıysa böylede bir imkan var neden apple microsoft almıyım kaçırmam aptallık olur dursun tupras ereğli duracagina bunlar dursun zaten birşey kazandirmiyorlar
    Vergi isini cozersen neden olmasin?

Biz cozemedik o yuzden bekliyoruz Tuprs ve Eregl'de..

Cozersen bize de haber ver bi zahmet..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by KraL Yazıyı Oku
    Isbankasinda yatırım hesabim vardı ordan açtım şuan için bir sıkıntı görmüyorum isbankta batacaksa zaten türkiye batar herhalde diye düşünüyorum aslında uzun vadeli düşünüyorum baktım ki tl riski çok yüksek kazanıyorsun hisselerden diye seviniyorsun dolar bir artıyor para kuşa dönüyor

Dolar bazlı getiri düşündüm hep buda ya eurobond yada abd hisse senetlerinde var dedimki eurobond iyi olsa warren buffet alırdı bu adam hisse senedi aldıysa böylede bir imkan var neden apple microsoft almıyım kaçırmam aptallık olur dursun tupras ereğli duracagina bunlar dursun zaten birşey kazandirmiyorlar
    Isbankasinin yatırım hesabında tuttuğunuz yurtdışı kiymetleriniz varlık barışindan faydalanabileceginiz bir durumda değil.

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Isbankasinin yatırım hesabında tuttuğunuz yurtdışı kiymetleriniz varlık barışindan faydalanabileceginiz bir durumda değil.

Saygılarımla
    İlgili tebliğde yurt içindeki varlıkların vergilendirilmesi ile de bir bilgi var. Acaba ben bir noktayimi kaciriyorum?

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vergi isini cozersen neden olmasin?

Biz cozemedik o yuzden bekliyoruz Tuprs ve Eregl'de..

Cozersen bize de haber ver bi zahmet..

Syg,
    Sayin dudu özellikle sizi takip ediyorum ama vergi konusu benim için 2. Plânda maalesef çünkü önceliğim kazanmak şuan sadece kazanmayı düşünüyorum kazanayım vergimide veririm hiç sorun yok tupras ereğli çok iyi ama baktım dolar bazlı hicbir getiri yok sadece 2 tanesinde var 1.hektas 2 egeen bist te sadece bunlarda bekleyebilirim

bir kaç yazı öncede yazdım 2011 'de tupras 32.5 dolarmış şimdi ben vergi vermemek için neden tuprasta bekliyim daha niceleri vardır 8 senede hiç mi artmaz hisse turkiyenin 1 numarası birde

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku

Saygılarımla

Öyleyse ne kadar vergi çıkıyorsa veririm zaten uzun vadeli tutucam ben hisseleri satana kadar neler değişir neler 1 kaç sene önce istesekte alamıyorduk 20k dolar 10k dolarla hesap aciliyordu ama şuan çok kolay alabiliyoruz mesela

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Varlık barışı başka ülkelerdeki hesaplar için geçerlidir.
    Vergi rejimi değişmediği sürece yurtdışı geliri olan TR yatırımcıları her türlü öpecekler.
    yasal detayları blogta belirmiştim.Maliye'den bir telefonla öğrenebiliyorsunuz.
    Yabancı ülkeler vergi konusunda çok hassas olduğundan ülkemiz onların yanında adeta bir vergi cennetidir.(Tax haven)
    syg.

https://dividendexpert.blogspot.com/...yatirim-2.html
    Son düzenleme : Trade Shark; 10-08-2019 saat: 22:07.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Past performance is a poor indicator of future performance.

Howard Marks
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Varlık barışı başka ülkelerdeki hesaplar için geçerlidir.
    Vergi rejimi değişmediği sürece yurtdışı geliri olan TR yatırımcıları her türlü öpecekler.
    yasal detayları blogta belirmiştim.Maliye'den bir telefonla öğrenebiliyorsunuz.
    Yabancı ülkeler vergi konusunda çok hassas olduğundan ülkemiz onların yanında adeta bir vergi cennetidir.(Tax haven)
    syg.

https://dividendexpert.blogspot.com/...yatirim-2.html
    Yurtdisinda kesilen stopaji da mahsup etmek kolay degil hatta imkansiz gibi.
    Bu durumda dovletimiz resmen parayi yurtdisina cikarma degmez demek istemis.
    Ben de yurtdisinda yasayan cocuklarim uzerinden yatirim yaparim ne yapayim
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 205/667 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •