Sayfa 206/665 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon
Arama sonucu : 5319 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,986
     Alıntı Originally Posted by KraL Yazıyı Oku
    Öyleyse ne kadar vergi çıkıyorsa veririm zaten uzun vadeli tutucam ben hisseleri satana kadar neler değişir neler 1 kaç sene önce istesekte alamıyorduk 20k dolar 10k dolarla hesap aciliyordu ama şuan çok kolay alabiliyoruz mesela
    Uzun vadede ciddi kazanc cikar kurun da artisi ile.
    Acitmasin sonra karin yarisini birakmak?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by he11boy Yazıyı Oku
    İlgili tebliğde yurt içindeki varlıkların vergilendirilmesi ile de bir bilgi var. Acaba ben bir noktayimi kaciriyorum?
    Varlık barışı kapsamında vergi kolaylığından faydalanabileceginiz yatırımlarımız, yurtdışında olup devletin haberdar olmadığı yatırımlar. Isyatirim ve Türkiye'de kurulu yatırım aracı kurumları ve bankalar devlet kurumlarını üzerinizdeki (yurtiçi ve yurtdışı) yatırımlara dair bilgilendirir..

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,986
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Varlık barışı kapsamında vergi kolaylığından faydalanabileceginiz yatırımlarımız, yurtdışında olup devletin haberdar olmadığı yatırımlar. Isyatirim ve Türkiye'de kurulu yatırım aracı kurumları ve bankalar devlet kurumlarını üzerinizdeki (yurtiçi ve yurtdışı) yatırımlara dair bilgilendirir..

Saygılarımla
    Ozellikle isbankasi herkesden once bilgilendirir.
    Tecrube ile sabittir
    Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Uzun vadede ciddi kazanc cikar kurun da artisi ile.
    Acitmasin sonra karin yarisini birakmak?
    Syg,
    Işte sorun burda uzun vadede ciddi kazanç sağlayıp yarısını vergi verip yuzde 50 kazanmak mi acıtır

Yoksa bist teki zombi şirketlere yatırım yapıp kazandigimizi sanarak hiç vergi vermemek mi acıtır bu size kalmis
    KraLLar öLmeZzZ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,986
     Alıntı Originally Posted by KraL Yazıyı Oku
    Işte sorun burda uzun vadede ciddi kazanç sağlayıp yarısını vergi verip yuzde 50 kazanmak mi acıtır

Yoksa bist teki zombi şirketlere yatırım yapıp kazandigimizi sanarak hiç vergi vermemek mi acıtır bu size kalmis
    Ben memnunum son 10 seneden..
    Emekli ihtiyar adamim.
    Fazla paraya ihtiyacim yok.
    Gencler dusunsunler..
    Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben memnunum son 10 seneden..
    Emekli ihtiyar adamim.
    Fazla paraya ihtiyacim yok.
    Gencler dusunsunler..
    Syg,
    Ben daha 30 yaşındayım ve son 10 seneden hiç memnun değilim üniversitede borsa ve finans okudum 2010 'da başladım borsaya herşey güzeldi taki gezi olaylarına kadar ve bardağı taşıran son damla usdtry'nin ağustostaki hareketiyle oldu

Ozaman anladım ki dediginiz gibi tl bir ilüzyon ben gelecek 10 senemin boşa geçmesini istemiyorum

Allah herkese hayırlısını nasip etsin .

7.  Alıntı Originally Posted by KraL Yazıyı Oku
    Ben daha 30 yaşındayım ve son 10 seneden hiç memnun değilim üniversitede borsa ve finans okudum 2010 'da başladım borsaya herşey güzeldi taki gezi olaylarına kadar ve bardağı taşıran son damla usdtry'nin ağustostaki hareketiyle oldu

Ozaman anladım ki dediginiz gibi tl bir ilüzyon ben gelecek 10 senemin boşa geçmesini istemiyorum

Allah herkese hayırlısını nasip etsin .
    işte bu çok sağlıklı bir değerlendirme.

Bakma sen ihtiyarlara.

8. Şimdi diyelim hem ticari hem bireysel hesabın var. Bireyselden tr deki bir aracı kurum ile yurtdışı işlemi yapıyorsun. Gib deki 7186 kanunun 2. Bölümünde bunları defter kayıtlarına isletirsen yüzde 1 vergi verirsin, Beyan tarihindeki döviz ve kagidin alış değeri kayıt altına alınır demiş.

Sayfa 206/665 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •