Sayfa 211/665 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon
Arama sonucu : 5318 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Evet bugünden itibaren büyük ihtimal Yabancı borsa hesabımı boşaltıcağım.

QNB Finan invest aylık minimum 5 euro'luk (5,52 usd) takas saklama ücretini yansıtacağını söyledi. Küçük portfoyler için minimum tutar varmış.

Yıllık 66 dolar 24 cent ediyor. Ne yazıkki aldığım temettülerin bir kısmını buraya bırakmış olacağımdan yatırım açısından Eurobond'u tercih edeceğim. En azından vergi ve abuk sabuk saklama ücreti yok.

Gelecekte blockchain teknolojisiyle aracısız yabancı borsalara tekrar yatırım yapma dileğiyle.
    dostum bu Eurobond nedir nasil calisir, biraz aciklasaniz Fon gibi bisey galiba
    acikcasi yurtdisi borsalar tarihi yukselisleri goruyor ben artik isinma noktasina geldigini dusunuyorum
    gecen sene aralik ayinda nasil buyuk dusus yasandiysa gene olabilir diye beklmeye karar verdim, ocak subat ayinda alima gececegim
    insallah o zaman kadar bekledigim duzeltme gelir ve borsalar dibe duser ve guzel alim firsati verir

Bende 1 haftadır para çekme islemi yapamiyorum denedim para yatırmada olmuyor hata verip duruyor ıscep yurtdışı piyasalar kullanıyorum sizde de hata veriyor mu acaba

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982

QNB Finan invest aylık minimum 5 euro'luk (5,52 usd) takas saklama ücretini yansıtacağını söyledi. Küçük portfoyler için minimum tutar varmış.

Yıllık 66 dolar 24 cent ediyor. Ne yazıkki aldığım temettülerin bir kısmını buraya bırakmış olacağımdan yatırım açısından Eurobond'u tercih edeceğim. En azından vergi ve abuk sabuk saklama ücreti yok.

Gelecekte blockchain teknolojisiyle aracısız yabancı borsalara tekrar yatırım yapma dileğiyle.
    HSBC bu gunlerde yeni eurobond fonu icin talep topluyordu..
    Ben de biraz arastirdim..
    Max 3 yil vadelilere girmisler..
    Faiz oynamalarinda fazla dalgalanma oluyor tabii daha uzun sureli olanlarda.
    Hedefleri yillik 5-5.5% getiri (brut) saglamak imis..
    Mevduat eslenigi 4.20 nete filan gelir dediler..
    Bu fonun vergilendirilmesi kendi icinde oluyor, katilimci payi satinca sadece kardan %10 stopaj oduyor, daha sonra bir beyanname, ilave vergi v.s yok..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982

Malesef bana da gonderip duruyorlar bu uyariyi..
    Orada hesabi acis nedenlerimden birisi de saklama ucreti almamalari idi..
    Simdi onlar da basliyorlar saklama ucreti almaya..
    Herkes bi yerden bizim paramizi tirtiklama derdinde..
    Su ana kadar yurtdisi borsalardan tek centlik hisse almak kismet olmadi..
    Altin ve eurobondu ben de alternatif olarak goruyorum ve bu ise odaklanacagim sanirim...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    Cevaplar için teşekkürler.
    Amacımız “dolar olarak getiriyi hesabımıza en az kayıpla nasıl kazanırız?”
    Seçeneklerimiz;
    +Dolar mevduat/repo
    +Dolar serbest fonu
    +Eurobond
    +Eurobond fonu
    +Yabancı hisse senedi

Şuan aktifbank serbest döviz fonundayım. Makul zamanda eurobond fonu / dogrudan eurobonda geçilebilir.

Syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

ne zamandır soracaktım kısmet bugün denk geldi.

Trade Shark hocam abra.com için ne düşünürsünüz acaba ?
    bir mobil app bu ve sanki bu dediğinize uyuyor gibi.

az etf ve hisse var.
    (Dudu hocamın gözdesi VYM de var)

5-10 usd gibi kısmi hisse alınabiliyor

aldığınız hisse kadarına denk gelen temettüyü ödeyeceğini söylüyor

bir de yanlış anlamadıysam biz direk hisse sahipliğinde değiliz ama onların elindeki stoğundaki hisseye göre sahipmişiz gibi görünüyoruz. exposure mı nedir ? tam anlayamadım burasını.
    müsait olduğunuzda bir inceyebilir misiniz lütfen ? fikirleriniz bizim için önemli.
    bütün başlık takipçilerine selam ederim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982

https://awealthofcommonsense.com/201...a-bubble-myth/

Bu da karsi tezi. Ben Carlson'in yorumu biraz daha doyurucu sanki.

"Yes, U.S. index funds have grown to huge size, with their holdings of U.S. stocks doubling from 3.3% of their total market value in 2002, to 6.8% in 2009, and then doubling again to an estimated 14% in 2018. Other mutual funds now hold an estimated 20% of corporate shares, bringing the mutual fund total to almost 35%, the nation’s most dominant single holder of common stocks."

"So index funds hold less than 15% of shares in public companies. And according to former Vanguard CEO Bill McNabb, indexing in stocks and bonds globally represents less than 5% of global assets."

"When an index fund investor sells, they’re technically selling their holdings in direct proportion to their weighting in the index. So there is little market impact involved. Again, index fund investors are simply owning stocks in the proportion that all active investors own stocks.

Plus, index funds never lever up your holdings. They never receive a margin call. They don’t put 30% of your holdings in Valeant Pharmaceuticals. And no index fund has ever closed up shop to spend more time with their family."

"This passive bubble talk is silly. Wake me up when index funds control 90% of the stock market."

Sayfa 211/665 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •