Sayfa 212/666 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Burry bence haksız pasif ETF ler konusunda. Japon şirketler konusundaysa haklı olabileceği şirketler olabilir. İhracat oranı yüksek ve nakit sahibi japon şirketleri çok iyi fırsatlar verebilir..

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by bodrumlu Yazıyı Oku
    ne zamandır soracaktım kısmet bugün denk geldi.

Trade Shark hocam abra.com için ne düşünürsünüz acaba ?
    bir mobil app bu ve sanki bu dediğinize uyuyor gibi.

az etf ve hisse var.
    (Dudu hocamın gözdesi VYM de var)

5-10 usd gibi kısmi hisse alınabiliyor

aldığınız hisse kadarına denk gelen temettüyü ödeyeceğini söylüyor

bir de yanlış anlamadıysam biz direk hisse sahipliğinde değiliz ama onların elindeki stoğundaki hisseye göre sahipmişiz gibi görünüyoruz. exposure mı nedir ? tam anlayamadım burasını.
    müsait olduğunuzda bir inceyebilir misiniz lütfen ? fikirleriniz bizim için önemli.
    bütün başlık takipçilerine selam ederim.
    İşte tam istediğim tarzda bi oluşum. Robinhood.com duymuştum. https://robinhood.com/
    Abra.com'da onunla aynı mantıkta.

Bitcoin ile hisse yatırımı işin özünü oluşturuyor. https://www.abra.com/
    Komisyon yok hisse alım limiti en az 5 dolar.
    150 dolarlık bitcoinim var. deneyebilirim belki.
    Hisseye doğrudan sahip olunmuyor.Getirisine ve temettüsü oluyor. Vergi olayı da 0. Sadece telefondan işlem imkanı var. PC olsa güzel olurdu. Artık dünya bu tarz teknolojilere yavaş yavaş alışacak. Eski teknolojiler tarih olacak.
    https://support.abra.com/hc/en-us
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İşte tam istediğim tarzda bi oluşum. Robinhood.com duymuştum. https://robinhood.com/
    Abra.com'da onunla aynı mantıkta.

Bitcoin ile hisse yatırımı işin özünü oluşturuyor. https://www.abra.com/
    Komisyon yok hisse alım limiti en az 5 dolar.
    150 dolarlık bitcoinim var. deneyebilirim belki.
    Hisseye doğrudan sahip olunmuyor.Getirisine ve temettüsü oluyor. Vergi olayı da 0. Sadece telefondan işlem imkanı var. PC olsa güzel olurdu. Artık dünya bu tarz teknolojilere yavaş yavaş alışacak. Eski teknolojiler tarih olacak.
    https://support.abra.com/hc/en-us
    Sonra oturdugun yerden mkk kesintisi yapan araci kurumlar tarihe karisacak..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Kesinlikle.
    Gerçi bizim Mkk ucretleri makul.Tacirler ayda 1 lira kesior
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Finan invest hesabı olanlara bugun yeni sms geldi.
    Güncellemişler, yanlış bilgilendirme yaptıkları için itiraz ettim,kesintiyi geri yatırcaklar.
    ------
    Saklama ücreti, hisse senedinin o güne ait piyasa değeri üzerinden yıllık 5 bps ( on binde 5 ) olacak şekilde günlük olarak hesaplanacak ve müşteri hesaplarına aylık olarak yansıtılacaktır.

Örneğin hisse senedi pozisyonlarının toplam piyasa değeri yıl boyunca hep 200.000 USD olan bir yatırımcı, bir sene boyunca hisse senetlerini hiç işlem yapmadan tutarsa, yıllık 100 USD saklama ücreti ödeyecek ve hesabına 100 USD/12 = 8.32 USD aylık olarak yansıtılacaktır.

Aylık minimum saklama masrafı 5 euro'dur. Eğer taşıdığınız hisse senetlerinin aylık saklama masrafı 5 euro'nun altında kalıyorsa, aylık olarak hesabınıza 5 euro saklama masrafı yansıltılacaktır.

---------------------
    Kısaca diyor ki hisse bakiyeni artır ,temettülerden ödersin,koymaz.
    Ama vergi adaletsizliğini anlatmaya gerek duymuyorlar. Herkes cebini düşünmek zorunda.
    Son düzenleme : Trade Shark; 06-09-2019 saat: 16:01.

6. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Abra.com a bitcoin aktararak deneme yaptım, efsane gerçekten. Komisyon vergi cart curt yok, tek problem abra.com ne kadar yaşar ondan emin değilim tabii bir de bitcoin riski taşıyorsun
    Abra.com gibi olup uzun vade kullanabileceğimiz, güvenilir, herhangi bir platform var mı acaba, biliyor musunuz dostlar?

7.  Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Abra.com a bitcoin aktararak deneme yaptım, efsane gerçekten. Komisyon vergi cart curt yok, tek problem abra.com ne kadar yaşar ondan emin değilim tabii bir de bitcoin riski taşıyorsun
    Abra.com gibi olup uzun vade kullanabileceğimiz, güvenilir, herhangi bir platform var mı acaba, biliyor musunuz dostlar?
    Cok yeni bir kavram dunyaca nam salmis ve genel olarak tum dünyaya güven vermis bir platform olmadikca vergiden kesintiden kurtulalim derken bu sefer batmasa bile yastiga kafamizi rahat koyamamak var.
    Yinede bu tarz platfirmlar yuksek vergi ve luzumsuz kesintilerin azalmasi icin iyi haber.
    Son düzenleme : ibrahim; 11-09-2019 saat: 11:47.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    evet bu konuda en önemli şey: Güvenilirlik. Bizde takasbank'a güveniyoruz. Fakat bu iş çok farklı.
    Abra.com dışında araştırdım ne yazık ki yok.
    USD ile olanlar sadece ABD'de geçerli Webull.com ve Robinhood.com (Bitcoin ile alım var). Bunlar sağlam.
    Gelişmekte olan bu tarz Finansal Teknolojileri takipte kalalım.

Sayfa 212/666 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •