Sayfa 219/666 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon
Arama sonucu : 5325 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. sayin dudu ve trade shark, oneriniz icin cok tesekkurler. yurtdisi yatirimlari konusunda alim satim komisyonlarinin yuksekligi nedeniyle kendi cesitlendirmemi yapamayacagim icin etf tercih edecegim; aksi takdirde bahsettiginiz hisse kesinlikle portfoyumde olacakti.

simdilik tercihlerim irlanda mukim CSPX(sp500) ve DPYA(gelismis ulkeler reit) etfleri olacak gibi. ikisi de temettulerle otomatik alim yapiyor..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    yurtdidinsa yatirimi olan vamri ? ben sattim tamamen nakitteyim

yilbasindan sonra insallah yatirima gececgim, aralikta ciddi bir darbe bekliyorum bakalim
    gelecekse bu duzltme aliima gececegim yok felmese subat secici olmak sartiyla hisse alacagim

3. Charles Schwab(Abd’nin büyük aracı kurumlarından biri) online Abd hisse ve Etf işlemlerinde komisyonları kaldırmış.

https://www.cnbc.com/2019/10/01/char...-and-etfs.html

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

4.  Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    Charles Schwab(Abd’nin büyük aracı kurumlarından biri) online Abd hisse ve Etf işlemlerinde komisyonları kaldırmış.

https://www.cnbc.com/2019/10/01/char...-and-etfs.html

Yani 4.95USD iken sıfıra indirmiş

5. CS uluslararasi sitede turkiyede hesap acmak icin telefonla arayin sayfasina yonlendirildim. pek matbu bir yontem yok sanirim.

bugun isyatirimdaki MT ile yaptigim gorusmemde, anlasmali saklayicilariyla irlanda menseili ETFleri saklama anlasmalari olmadigini ogrendim. vergi ve mumkunse alim-satim komisyonu yuku olmaksizin yurtdisi piyasalara yatirim arayisim devam ediyor..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    CS uluslararasi sitede turkiyede hesap acmak icin telefonla arayin sayfasina yonlendirildim. pek matbu bir yontem yok sanirim.

bugun isyatirimdaki MT ile yaptigim gorusmemde, anlasmali saklayicilariyla irlanda menseili ETFleri saklama anlasmalari olmadigini ogrendim. vergi ve mumkunse alim-satim komisyonu yuku olmaksizin yurtdisi piyasalara yatirim arayisim devam ediyor..
    ben canlı sohbette konuşmuştum. Charles Schwab temsilcisi sizin ülke uygun değil demişti.
    Yinede bi araştırmak lazım
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    CS uluslararasi sitede turkiyede hesap acmak icin telefonla arayin sayfasina yonlendirildim. pek matbu bir yontem yok sanirim.

KY'nin ETF'lere yatirim yapamamasi icin elinden geleni yapiyorlar. Kendi sattiklari %2-4 komisyonlu ve istedikleri gibi at kosturabilecekleri fonlari satmak icin herhalde.
    Saklama anlasmalari kimleymis de IRL menseili fonlarini saklayamiyorlarmis? Avrupada'ki ülkelerin saklama sirketlerinin cogu (büyük ülkeler) bu fonlari saklayabilliyor. Hatta yatirim sirketleri Luxemburg'daki Clearstream üzerinden aralarinda devir islemleri yapabiliyor.
    Pek inanamiyorum acikcasi. Ki Is Bankasi kendi fonlarini (2 tane Türkiye fonlari var) Luxemburg üzerinden pazarliyor.
    Türkiye'de KY icin yurt disinda yatirim yapmanin gercekten zor oldugunu görüyorum yazdiklarinizdan.
    Ama yurt disinda olanlara, yasal olarak engel olmadigi halde, burada da hesap acmak imkansiz gibi bir sey. Bankalar kabul etmiyor, hatta yurt disinda yasayan kendi vatandaslarina bile, bir kac tane banka haric, hesap acmiyorlar. ABD vatandasi iseniz, burada yasasaniz bile, hesap acabilecek banka zor buluyorsunuz (daha cok ABD menseili banka bulursaniz oluyor).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Hadi buyrun
    TD Ameritrade'de 0 dolar hisse senedi komisyonuna dönmüş.
    Değişime ayak uyduran ülkeler kazanacak.
    Şuan önümüzdeki tek engel para transferi ve hesap açma prosedürü.

"The Best Just Got Better: TD Ameritrade Introduces $0 Commissions for Online Stock, ETF and Option Trades"
    https://www.amtd.com/news-and-storie...s/default.aspx
    Son düzenleme : Trade Shark; 02-10-2019 saat: 10:43.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 219/666 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •