Sayfa 224/667 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. memleketimizde finansal kurumlarca bize sunulan bol komisyonlu bol kesintili yabancı değer alım satımı hizmetlerine nasıl bir alternatif bulabilirim ? sorusundan yola çıkan arayışlarım beni ABRA uygulamasına ulaştırmıştı ve sizlerle paylaşmıştım.

ABRA'nın bazı eksik noktaları (web arayüzünün olmaması gibi) yanında bu konuda devam eden arayışlarım bu sefer beni farklı bir ürünle tanıştırdı ve bunu da siz değerli başlık takipçisi forumdaşlarımın ilgisine eleştirisine + yapacağı katkılarına sunuyorum.

ürünün adı :synthetix

synthetix.io adresinde faaliyet gösteriyor.
    kayıtları blockchainde akıllı kontratlarda tutulan bir crypto değer.

bizi ilgilendiren tarafı, bizleri çok yakında AAPL ve TESLA gibi hisselere (ve ilgilileri için altın yanında gümüşe de) ulaştırabileceğini vaad etmesi.

blok zincirinde çalışması nedeniyle de milliyet, kimlik bilgisi gibi yabancılarla paylaşmayı çok arzu etmeyeceğimiz (ve rahatlıkla pozitif-negatif ayrımcılık yapılabilecek) ahiret sorgulamalarından bizi kurtarıyor.

---
    konuyla dolaylı olarak ilgili :

NOT1:tam ayrıntılarına bakmadım ancak vadeli hesap gibi bir modeli daha var (veya var olacak) yanlış anlamadıysam.
    yani syntethyx (SYN) satın al ve vadeli hesap aç gibi.
    tabi bu da doğrudan olumlu olumsuz fiyat çalkalanmalarına maruz kalınacağı anlamına gelir. yani örneğin %x sabit faiz beklerken SYN'nin kendi fiyatının %xx değer yitirmesi (veya tam tersi) gibi diye düşünüyorum.

NOT2: bu hizmetten faydalanabilmek için elimizde ethereum olmalı, bunu tutacağımız metamask gibi bir cüzdanımız olmalı.bunlar başlı başına ayrı bir konu olduğu için şimdilik ayrıntısına girmemeyi tercih ettim. başlıkta bu konu hakkında çok bilgili birkaç arkadaşımız var gerektiğinde hepimize yardımcı olurlar

---
    bu konuda görüşlerinizi beklerim
    saygılarımla
    29 ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun

BU GÖNDERİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR; PAYLAŞIM, EĞİTİM VE GENEL BİLGİLENDİRME AMAÇLI YAPILMIŞTIR.
    Son düzenleme : bodrumlu; 29-10-2019 saat: 12:44. Sebep: imla ve eksiklikler

2. BU İŞ BİTER...

İş Cep üzerinden yapmış olduğunuz yurtdışı işlemler ile ilgili olarak hesabınızdan saklama masrafları tahsil edilecektir.

Saklama masrafları, ilgili ayın ilk ve son gününü baz alan bir periyod için, her ayın ilk iş günü sonunda tahsil edilecektir.

Hesaplama yöntemi aşağıdaki şekilde olacaktır:

(Pay Adedi X Kapanış Fiyatı) X (Saklama Ücreti Oranı / Yıl Gün Sayısı)

Bir örnekle açıklamak gerekirse;

1,000 adet XYZ Inc. payı var ve kapanış fiyatı USD 25.00

(1,000 x USD 25.00) * (0.05%/360) = USD 0.034722 günlük

Her gün kapanış fiyatı ile hesaplanan tutarlar ay sonunda toplanarak aylık olarak hesaptan çekilir.

Bilgilerinize sunarız,

3. 3 ADET 250 dolarlık senet varsa : 1 dolar kesinti günlük....

şaka gibi....

4. veya 1 lot amazon varsa ; günlük 2,5 usd saklama ücreti..

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    veya 1 lot amazon varsa ; günlük 2,5 usd saklama ücreti..
    Hesaplamanizda yanlislik var!
    Tekrar hesaplayin bence.
    2,5 USD degil 0,0022125 USD cikar günlük.

Bu saklama masrafi zaten vardi Ama sanirim yüzdesini ve hesaplamasini degistirmisler.
    Su anda sitesinde hala eskisi duruyor.

6. (3,000 x 250.00) * (0.05%/360) = 1,04 buluyorum ?

7. (1,000 x 1776.00) * (0.05%/360) = 2.46 buluyorum.

nerede hata yapıyor olabilirim.

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    (1,000 x 1776.00) * (0.05%/360) = 2.46 buluyorum.

nerede hata yapıyor olabilirim.
    1 degil 1000 lot icin cikiyor dediginiz rakam. Yani 1.776.000 USD lik bir protföy icin.

Sayfa 224/667 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •