Sayfa 238/666 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    her işlemde komisyon yükü artar diye . Blok alım mantıklı.
    Anladım. Teşekkürler.

Saygılar.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Sadece bürokratik işlemlerin çoğaltılmasından başka işe yaramayacak bir uygulama. Elçilikte nasıl bir ekspertiz var ki belgenin geçerliliğini kontrol edebilsin.

"Yetkili makam" ve "mahalindeki" ile kastedilen varlığın bulunduğu yerdeki mi, gelirin kaynağı olan yerdeki mi?
    Elciligi gectim.
    Almanya'da alman makamlarinin belgeye imza atmadigini bile söyleyen var (yurt disinda yasayan almanlarin tecrübesi).
    Diger ülkeleri bilemem.

Hollanda temettülerde stopaji gercekten kaldirdi.
    Cayman adalari, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve bazi ülkeler haric tüm ülkeler icin gecerli.
    Tek sorun alinacak hisse pek yok.
    Ancak Hollanda sirketi olup VanEck tarafindan satin alinan Think sirketinin Hollanda bazli ETF'eri var. Amsterdam borsasindan alinabiliyor.

https://www.vaneck.com/ucits/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Hollanda temettülerde stopaji gercekten kaldirdi.
    Cayman adalari, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve bazi ülkeler haric tüm ülkeler icin gecerli.
    Tek sorun alinacak hisse pek yok.
    Ancak Hollanda sirketi olup VanEck tarafindan satin alinan Think sirketinin Hollanda bazli ETF'eri var. Amsterdam borsasindan alinabiliyor.

https://www.vaneck.com/ucits/
    unilever ?

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    unilever ?
    Onu GB'den zaten alabiliyordunuz.
    Aynisi RDS icinde gecerli.
    Var 4-5 tane daha. ASML, Heineken, Philipps, ING-Group (iyi temettü verir, bayagi dogrultmaya basladi kendini. Ancak benim bankadan dilim yandi. Kolay kolay girmem), Kon Ah Del vs.. Bunlar benim takip ettiklerim. Kon Ah Del haric hepsi bayagi pahalilar su anda.

Unilever ve RDS'i topluyorum acikcasi. Gelen temettülerimin cogunu bu iki hisseye yatiriyorum su anda. Amacladigim hisse sayisina ulastigimda digerlerine yönelecegim.
    RDS normal fiyatta sayilir. Bu ay 2 defa alis yaptim. 24 EURO'nun altina hisse yatirim icin tuttugum nakitin yarisini yatiririm.

Izninizle tersten soru sorabilir miyim? Belcika'da oturdugum icin yeni duzneleme ile, Belcika Devleti Turkiye'de ki gelirlerimin bilgisine ulasmis mi olacak artik?

Oyleyse baya kotu benim icin.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Izninizle tersten soru sorabilir miyim? Belcika'da oturdugum icin yeni duzneleme ile, Belcika Devleti Turkiye'de ki gelirlerimin bilgisine ulasmis mi olacak artik?

Ulasacak büyük ihtimal.
    Veri alisverisi 2 tarafli calisiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku

Belçika'daki vergi dairesine bilgi gidecek, bu durumda doğrudur.
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/R...gilendirme.pdf

30 Haziran 2017 itibariyle mevcut olan müşteriler ise aşağıda yer alan kriterlerden en az birine sahip oldukları takdirde raporlama kapsamına girebilecektir:
    https://www.integralyatirim.com.tr/c...-bilgilendirme

Gerçek kişiler için;
    - Türkiye dışındaki bir ülkede ikametgâh adresi olanlar,
    - Türkiye dışındaki bir ülkede kullanılan telefon numarası olanlar,
    -Türkiye dışındaki bir ülkede vergi mukimi olanlar,
    - Türkiye dışındaki bir ülkede yer alan ve mevduat hesapları ile ilgili olanlar dışındaki bir hesaba düzenli ödeme talimatı ile para transferi yapanlar,
    - Türkiye dışındaki bir ülkede adresi bulunan bir kişiye verilmiş ve geçerliliğini koruyan temsil veya imza yetkisi olanlar,
    -Türkiye dışındaki bir ülkede posta bekletme servisi talimatı veya posta gönderisi için belirtilen bir adresi olanlar.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 238/666 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •