Sayfa 245/664 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon
Arama sonucu : 5311 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    İş Yatırım'ı kullanıyorum. Daha önce de kullandım Realty Income için. Otomatik %35 kesiyordu diye hatırlıyorum. Doğrusunu biliyorsanız bana anımsatırsanız memnun olurum.
    Ciddi maliyetler var. İşlem komisyonu olan 25 dolara tamam dedik hadi. Onu azaltmaları şart. Ama hizmetin altyapısı Saxocapital olduğundan zor.
    Birde hesabınızdaki hisselerin toplam tutar üzerinden aylık saklama masrafı ödersiniz .Bu tutar o aylık kesilir. Siz yaklaşık 46-47 dolar ödeyeceksiniz her ay. (**Hisse senedi işlemlerinde, hisse senedinin parasal değerinin üzerinden 5 bps (%0.05, 0.0005) yıllık saklama masrafı, günlük olarak hesaplanmakta ve aylık olarak müşteri hesaplarına yansıtılmaktadır.)
    Temettüden stopaj ABD için %30'dur.
    Syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,927
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Ciddi maliyetler var. İşlem komisyonu olan 25 dolara tamam dedik hadi. Onu azaltmaları şart. Ama hizmetin altyapısı Saxocapital olduğundan zor.
    Birde hesabınızdaki hisselerin toplam tutar üzerinden aylık saklama masrafı ödersiniz .Bu tutar o aylık kesilir. Siz yaklaşık 46-47 dolar ödeyeceksiniz her ay. (**Hisse senedi işlemlerinde, hisse senedinin parasal değerinin üzerinden 5 bps (%0.05, 0.0005) yıllık saklama masrafı, günlük olarak hesaplanmakta ve aylık olarak müşteri hesaplarına yansıtılmaktadır.)
    Temettüden stopaj ABD için %30'dur.
    Syg.
    + beyan siniri dusuk, beyan edince de yurtdisinda odenen stopaji mahsup ettirmiyorlar.
    Bu durumda temettunun yaklasik 2/3 u vergiye gider.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Jim Bianco'ya göre virüsün uzun vadeli sonuçları:

- de-globalization
    - de-risking
    - higher inflation
    - lower multiples
    - restrictions on trade
    - restrictions on travel

bunların bazıları bizim işimize gelmeyebilir.

Yurt-dışı hisse varlığının önemli bir yatırım kalemi olması gerektiğini düşünüyorum.

Temettü garabetini akümülatif etf'ler yoluyla ertelemek makul olabilir.

Peki nereden almak gerekir asıl soru bu.

Borsaların daha da düşeceği öngörülüyor ama bir noktada borsayı işlem kapatabilirler, o zamana kadar alınmamış olursa açılınca almak zor olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Selamlar
    https://www.nasdaq.com/market-activi...vidend-history
    Arama kısmına şirketlerin ismini yazınca döküm halinde gelir. (linkte welltower örnek)

Yurtdışı ile ilgili tüm vergilendirme bilgileri blogumda var. Çok ciddi vergi ödersiniz. Temettü yatırımcılığından çok , alım-satım nispeten daha mantıklı. Ben Ekim 2019 itibariyle çıkış yaptım bu sebeple.
    Realty Income bendede vardı. %30 otomatik keser. Birde TR'de kesilmemiş halini beyan edersiniz. ABD'de kesileni TR'de beyandan düşmeniz imkansıza yakındır. Temettüde beyan sınırı düşüktür. 2019 yılı için: brüt 2200 TL'dir.
    Tüm detaylar:
    https://dividendexpert.blogspot.com/...yatirim-2.html

kolay gelsin.
    Teşekkür Ederim Beyefendi.

5.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba. Dolardaki zararınızı telafi etmeniz için bir yöntem önermek istiyorum. ABD borsaları çok düştü. Son yıllardaki dolar artışını telafi etti. Ben ABD'de binlerce mağazası olan, on binlerce rezidansı olan onbinlerce öğrenci evleri olan ve kira alan aynı zamanda aldıkları kirayı her ay bize yatıran hisseler aldım. ABD'de binlerce emlağa riski yayıp sanki dolar bazında ev kirası almak gibi. Bana her ay 2.000 TL'lik USD (dolar değiştikçe değişecek) kira yatacak. Çoğunlukla recession proof hisseler aldım. ABD'de 600 binden 400 bine düşen emlak yakalamak gibi bir fırsat.

Aşağıda liste ve her birinden riski yayarak ne kadar TL'lik aldığım.

Welltower Well 175.000 tl
    American Campus Communities ACC 162.500 tl
    Realty income Corporation O 125.000 tl
    Camden Property Trust CPT 30.000 tl
    Equity Residential EQR 50.000 tl
    Mid-America Apartment Communities Inc MAA 30.000 tl
    İndependence Realty Trust IRT 30.000 tl

Hisse secimleriniz güzel ama Aylik düzenli Para istiyorsaniz Eurobond da alabilirdiniz...

Bu Hisselerin 3-4%Temmetü veriyor..ortalama
    Eurobond ise Euro bazinda %6-7 kadar veya Dolar da 7-8% Getirisi oliyorve Paraniz sabit kaliyor bu Rakamlar uzun vade icin.

(Tabi Hisse de 2 yönlü kazanc olabiliyor, Hisse yükselisi ve Temmetü onu hesaba katmadim..Risikosuda var düsebilirde..)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,927
     Alıntı Originally Posted by Rmzn06 Yazıyı Oku
    Hisse secimleriniz güzel ama Aylik düzenli Para istiyorsaniz Eurobond da alabilirdiniz...

Bu Hisselerin 3-4%Temmetü veriyor..ortalama
    Eurobond ise Euro bazinda %6-7 kadar veya Dolar da 7-8% Getirisi oliyorve Paraniz sabit kaliyor bu Rakamlar uzun vade icin.

(Tabi Hisse de 2 yönlü kazanc olabiliyor, Hisse yükselisi ve Temmetü onu hesaba katmadim..Risikosuda var düsebilirde..)
    Ayrica yurtdisi hisselerden alinan temettu hem orada hem de burada vergilendirildiginde bi sey kalmiyor..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Forumun en hareketli olması gereken bölümünde haftada 1 paylaşım var.

Unutmayalım bono reel varlık değildir, size ödeme yapacağı fiat paradır. Altın vb hariç.

Hisse ise reel varlıktır. Enflasyon olsa bile, yeni bir parasal sisteme geçilse bile değerini nispeten korur.

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Forumun en hareketli olması gereken bölümünde haftada 1 paylaşım var.

Unutmayalım bono reel varlık değildir, size ödeme yapacağı fiat paradır. Altın vb hariç.

Hisse ise reel varlıktır. Enflasyon olsa bile, yeni bir parasal sisteme geçilse bile değerini nispeten korur.
    olasi cifte vergilendirme insanlari korkuttu, epeydir ilgi yok foruma. 2200'lerde elim alima gitmedi irlanda mukim accumulating sp500 etfinde, simdi "gec mi kaldim / ikinci bir dalga gelir mi?" kararsizligindayim kendi adima..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 245/664 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •