Sayfa 253/664 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon
Arama sonucu : 5310 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Bugun Amsterdam borsasindan lot fiyati 14.982 EUR olmak uzere SHELL hissesi aldim. Ilk defa avrupa borsasindan hisse alimi yapmis oldum. Odedigim komisyonlarla birlikte lot maliyetim 15.057 EUR.

Uzun sure tutma gibi bir planim var. Bakalim nereye gidecek.

2.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Bugun Amsterdam borsasindan lot fiyati 14.982 EUR olmak uzere SHELL hissesi aldim. Ilk defa avrupa borsasindan hisse alimi yapmis oldum. Odedigim komisyonlarla birlikte lot maliyetim 15.057 EUR.

Yerli hisseler Takasbank'ta saklanıyor.
    Aldığınız bu hisse nerede saklanacak.
    Borsa Hollanda, şirket İngiliz, alan Türk.
    Hollandanın Takasbankı gibi bir yerdemi acaba?

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yerli hisseler Takasbank'ta saklanıyor.
    Aldığınız bu hisse nerede saklanacak.
    Borsa Hollanda, şirket İngiliz, alan Türk.
    Hollandanın Takasbankı gibi bir yerdemi acaba?
    Shell bir hollanda sirketi. Hollanda Euroclear'da saklaniyor. Avrupa'da yasadigim icin herhangi bir islem yapmama gerek yok. Brokerim tum islemleri yapiyor.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku

Bence güzel bir alim ortalamasi yakaladiniz.
    Shell gectigimiz 30 yildir 15-35 EUR arasinda gider gelir.
    Cok nadir olarak 15'in altina düsmüstür.
    Temettülerinide, eger cok daha büyük kirilmalar yasanmaz sa, ödemeye devam edecektir büyük ihtimal.
    Aldiginiz ortalama ile su anda %10 üzerinde temettü veriminiz oluyor (%6 - 10% arasi düsünün genelde).

Eger planlari tutarsa ve elektrik üretimini cirosunun %30'na cikardiginda, 35 EURO üzerine cikabilir uzun vadede (umuyorum).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,916
    https://twitter.com/TheStalwart/stat...325886475?s=20

https://www.businesswire.com/news/ho...0421005853/en/

Eyvah eyvah...

Bunu araci olarak kullananlar da korkmuslardir simdi..

Interactive Brokers Group affiliates provide automated trade execution and custody of securities, commodities and foreign exchange around the clock on over 135 markets in numerous countries and currencies, from a single IBKR Integrated Investment Account to clients worldwide.

Qnb'nin partnerimiz olan Saxo Capital'e bir sey olursa bizden gunah gitti seklindeki ek maddeleri sozlesmeye sokusturmasi bundan midir acaba?

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 22-04-2020 saat: 09:38.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Ücretli telegram grubumda paylaştığım grafiği paylaşıyorum. Yeşil çizgi s&p 2.630'a kadar yolu var gibi görünüyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://twitter.com/TheStalwart/stat...325886475?s=20

https://www.businesswire.com/news/ho...0421005853/en/

Eyvah eyvah...

Bunu araci olarak kullananlar da korkmuslardir simdi..

Interactive Brokers Group affiliates provide automated trade execution and custody of securities, commodities and foreign exchange around the clock on over 135 markets in numerous countries and currencies, from a single IBKR Integrated Investment Account to clients worldwide.

Qnb'nin partnerimiz olan Saxo Capital'e bir sey olursa bizden gunah gitti seklindeki ek maddeleri sozlesmeye sokusturmasi bundan midir acaba?

Syg,
    IB, Degiro, Saxo vs. gibi brokerler hisse senetlerinizi kiraya verebiliyorlar sanirim. Bir ara Degiro icin biraz detayli arastirmistim ve öyle oldugu kanisina varmistim (tam detayli bilgiye ulasmakda zor). Türkiye'de MKK'dan oldugu gibi kilit atamiyorsunuz ve riske düsme durumu olusabiliyor bence.

Bankalarin online brokerleri ise hisse senetlerinizi kiraya vermiyorlar, sadece aracilik yapiyorlar. Hisseleriniz ülkenin saklama kurumunda ve broker iflas etse de sorun olmuyor. Biraz daha pahalilar, ama daha güvenli olduklari asikar. Sadece yatirim hesabinizda bulunan para tam güvende degil. Örnegin Almanya'da devlet garantisi 20.000 EUR. Daha yüksek rakamlarda üstüne su icmeniz gerekiyor olasi bir durumda.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Bence güzel bir alim ortalamasi yakaladiniz.
    Shell gectigimiz 30 yildir 15-35 EUR arasinda gider gelir.
    Cok nadir olarak 15'in altina düsmüstür.
    Temettülerinide, eger cok daha büyük kirilmalar yasanmaz sa, ödemeye devam edecektir büyük ihtimal.
    Aldiginiz ortalama ile su anda %10 üzerinde temettü veriminiz oluyor (%6 - 10% arasi düsünün genelde).

Eger planlari tutarsa ve elektrik üretimini cirosunun %30'na cikardiginda, 35 EURO üzerine cikabilir uzun vadede (umuyorum).
    tesekkur ederim yorumunuz icin!

umarim bahsettiginiz senaryo gerceklesir.buradan biraz daha dusebilir belki ama dusup dusmeyecegini kestiremedigim icin bu fiyattan aldim. Umarim yanilmam. dividendler icin de 30% vergi odeyecegim. tek can sikici tarafi o.

Sayfa 253/664 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •