Sayfa 267/666 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Yeni başlayanlar için güzel bilgiler...

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. Hep yurtdışı borsalara yatırım yapmak istemişimdir, fakat ne zaman gaza gelip araştırmaya başlasam şu vergi mevzusu çoğu insan gibi hevesimi kırıyor. İnsani oranlara karşı değilim ama devletin resmen kazancın yarısına çökmesi hoş değil.

Sistem o kadar değişken ki, bu durum acaba ilerde değişir mi? Benim gibi sadece "al" yapıp 10 yıl beklemeyi, sadece temettü (stopaj mecbur) ile yetinmeyi düşünenler vardır eminim

Var mısınız sahiden, düşünen yada uygulayan arkadaşlar ne dersiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by laplace Yazıyı Oku
    Hep yurtdışı borsalara yatırım yapmak istemişimdir, fakat ne zaman gaza gelip araştırmaya başlasam şu vergi mevzusu çoğu insan gibi hevesimi kırıyor. İnsani oranlara karşı değilim ama devletin resmen kazancın yarısına çökmesi hoş değil.

Sistem o kadar değişken ki, bu durum acaba ilerde değişir mi? Benim gibi sadece "al" yapıp 10 yıl beklemeyi, sadece temettü (stopaj mecbur) ile yetinmeyi düşünenler vardır eminim

Ben de yillardir bunlara vergi odememek icin luks arac almiyorum.

1 arac kendime 2 arac da dovlete aliyoruz cunku...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by laplace Yazıyı Oku
    Hep yurtdışı borsalara yatırım yapmak istemişimdir, fakat ne zaman gaza gelip araştırmaya başlasam şu vergi mevzusu çoğu insan gibi hevesimi kırıyor. İnsani oranlara karşı değilim ama devletin resmen kazancın yarısına çökmesi hoş değil.

Etf (acc) alırsanız temettü vergisini de ötelersiniz.

Saygılar.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de yillardir bunlara vergi odememek icin luks arac almiyorum.

1 arac kendime 2 arac da dovlete aliyoruz cunku...

Syg,
    Birinci adım almamak ama ikinci adımı da atmak lazım. Yoksa çok farketmez. Vergi olmayan kredi olur.

Saygılar.
    Saygılar.

6. Teşekkürler

Sanırım yine hibrit çözüme gitmek benim için daha mantıklı olacak, hisse ve etf içeren bir sepet.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by laplace Yazıyı Oku

düşündüm, uyguladım, vergiyi görünce kaçtım (temettü odaklı yatırımda)
    gelecekte tekrar yatırım yapacak olursam "piyasanın dip yaptığı zamanlarda alıp 1 yıllık vadede satma" şeklinde yaparım.
    syg.

https://www.youtube.com/channel/UC4i...NhMalV0yaEefGw
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    düşündüm, uyguladım, vergiyi görünce kaçtım (temettü odaklı yatırımda)
    gelecekte tekrar yatırım yapacak olursam "piyasanın dip yaptığı zamanlarda alıp 1 yıllık vadede satma" şeklinde yaparım.
    syg.

https://www.youtube.com/channel/UC4i...NhMalV0yaEefGw
    Teşekkürler video lar çok faydalı oldu. interactive brokers üzerinden hesap açmaya çalışıyorum. Çalışıyorum diyorum çünkü beni interactivebrokers.co.uk olan ingiltere sunucularına yönlendirdi ve burası inanılmaz yavaş, sonraki adıma geçme ekranlarında dakikalarca bekletiyor, bi süre sonra log out ediyor. Tekrar login in olmak bile 5 dakika kadar sürüyor vs Ayrıca kaç kere denersem deneyeyim sms onay kodu alamadım, sms gelmiyor.

Sayfa 267/666 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •