Sayfa 279/668 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon
Arama sonucu : 5344 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.gib.gov.tr/sites/default...in_Rehberi.pdf

Baslamis, gecen senenin bilgileri bu sene paylasilacak..

Syg,
    İşte TD Ameritrade'den hesap açmamı engelleyen bir konu.
    Türkiye'ye kazandığın parayı çekmesen bile ekranlarına düşecek yıllık bildirimleri.
    --
    gurbetçiler için de aynı şey söz konusu. Özetle ikamet edilen ülke, vergi bildirimi açısından bir örümcek ağı kuruyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İşte TD Ameritrade'den hesap açmamı engelleyen bir konu.
    Türkiye'ye kazandığın parayı çekmesen bile ekranlarına düşecek yıllık bildirimleri.
    --
    gurbetçiler için de aynı şey söz konusu. Özetle ikamet edilen ülke, vergi bildirimi açısından bir örümcek ağı kuruyor.
    Naçizane görüşüm :

Temettü vermeyen bir fon sorunların çoğunu çözüyor. İyi seçmek gerekir fon kapanırsa parayı hesaba yatırırlar.

Yurtdışına o kadar çok para çıktı ki, ekonomi normale döndüğünde varlık barışı zorunluluk olabilir.

Daha önce de yazdığım gibi Türkiyede vergiye tabi olmayan yatırımlar da yapılabilir.

Herkesin durumu farklıdır ama iş o noktaya gelirse yabancı ülkede oturumu düşünürüm.

En önemlisi yurtdışındaki paraya servet vergisi konamaz. Daha doğrusu koyarsınız ama tahsilatını yapamazsınız.

Kripto borsalarının gelişimine bağlı olarak ülkeler vatandaşlarına daha adil kurallar sunabilir.

Sonuç olarak bu konuda farklı kişiler için farklı doğrular olabilir.
    Son düzenleme : Epicurist; 04-09-2020 saat: 00:03.
    Saygılar.

3. Şant'ın bugünkü videosundan ilhamla...

BBVA(inv)(turuncu) vs USDTRY(mavi) :

Saygılar.

4. Buralar dutluk diye bu başlıkta paylaşıyorum :

Saygılar.

5. Vix S&p'de satışın bittiğinden emin olmayın diyor sanki.

S&P (mavi) , Vix (barlar) :

Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    bangkok/köln/antalya
    Gönderi
    234
    şimdi sayfayı okudum bi soruda ben sorayım.Bir örnek vererek anlatayım.
    ben kendi halinde bir adamım.200k birikimim var sağdan soldan borç bulup bunu 500k yaptım ardından turk btc sitelerinden btc alıp yurdışında hisse aldım diyelim.benim şansım bu konuda çok kötü ama diyelim ki parayı 5000K yaptım.tekrar türk btc şirketlerine btc olarak gönderdim.bunu bankadan çekmek isteyince anladığım ladarıyla vergiye tabi oluyor.nasıl bi yöntem denemeli vergi oranı nedir.tamamen bilgisiz ve hayatında hiç böyle bir şeyi denememiş birisi olarak riskli midir paramı tamamen kaybedebilirmiyim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    şimdi sayfayı okudum bi soruda ben sorayım.Bir örnek vererek anlatayım.
    ben kendi halinde bir adamım.200k birikimim var sağdan soldan borç bulup bunu 500k yaptım ardından turk btc sitelerinden btc alıp yurdışında hisse aldım diyelim.
    bitcoin ile hisse senedi alımı yasa dışı olduğu için öyle bir uygulama yok. şimdilik..
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    bangkok/köln/antalya
    Gönderi
    234
    öncelikle cevap için teşekkürler.sorumu dahada basitleştirip değiştireceğim.

bankadaki tüm birikimi eft yaptım> turk btc sitesinden 5 btc aldım diyelim>bunu yurtdışına aktardım>yatırdığım btc yi diğer X kripto para birimine çevirdim>x kriptosu çok güzel değerlendi ve elimdeki miktar 50 btc değerine yükseldi>tekrar bunu turk btc sitesine aktardım>son olarak banka hesabımdan bunu çektim.mali bir sorumluluğu var mıdır.Bu kadar parayı nasıl kazandın diye bir soruya maruz kalırmıyım?
    I LOVETHAILAND

Sayfa 279/668 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •