Sayfa 293/666 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    saxocapital altyapısı kullanan tüm TR yerleşik kurumlarda öyle şuan (qnbfinans'tan teyit etmiştim)
    Gedik yatırım da saxo capital kullanıyor. ETF alım ve satımı ile ilgili kısıtlayıcı bir durum yok. Nadir düşük hacimli etf ler haricinde alım satım yapılabiliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by mr.investor Yazıyı Oku
    Gedik yatırım da saxo capital kullanıyor. ETF alım ve satımı ile ilgili kısıtlayıcı bir durum yok. Nadir düşük hacimli etf ler haricinde alım satım yapılabiliyor.
    gedik IBKR kullanmiyor mu?
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    saxocapital altyapısı kullanan tüm TR yerleşik kurumlarda öyle şuan (qnbfinans'tan teyit etmiştim)
    Yeni bilgi:
    İşyatırım ETF alımının son 1 aydır düzeldiğini söyledi.
    Diğer kurumlarda düzeltir sanırım.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Yeni bilgi:
    bi sorayim MTye tesekkurler
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Yeni bilgi:
    isyatirimda ETFlerde tek alimda min $25k'lik emirlerle alim yapilabiliyormus. Benim icin piyasa zamanlamasi yapmayi gerekli kilacak bir montan bu.
    ---------------

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by mr.investor Yazıyı Oku
    Gedik yatırım IBKR'den Saxocapital'a geçmiş duyduğum kadarıyla. Kullananlar teyit edebilir mi?
    Ona göre tablomu güncelleyeceğim.
    Syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Gedik yatırım IBKR'den Saxocapital'a geçmiş duyduğum kadarıyla. Kullananlar teyit edebilir mi?
    Ona göre tablomu güncelleyeceğim.
    Syg.
    Tam bir teyit olmaz ama sayfalarına saxo'yu eklemişler :

https://www.gedik.com/yatirimci-iliskileri

Aynı sayfanın nisan 2020'deki versiyonunda saxo ismi yok.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    "Sadece" temettü odaklı yatırım için bu ara Londra borsası'nı inceliyorum.
    İşlem örneklerini ekledim.
    Önemli bilgi : Londra Borsasında hisse fiyatları 100 lot fiyatı olarak belirtilir. Pahalı görünmesinin nedeni buymuş.

QNB finans bazı ETF'leri alıma açmış. Eskisi gibi "Arama" kısmından da bulunamıyor. Explorer kısmında var.
    Çoğunda alış/satış kotasyonu kapalı.
    Vanguard ve iShares'e ait her ETF yok mesela. MT ile görüşmek gerekebilir sanırım onlar için.
    İngiliz menşeili ETF'ler yok gibi. HSBC'nin endeks fonları var sadece bilindik. Temettü verimi %4'lerde.
    Xtrackers'tan emin olamadım. Alman menşeili olabilir.

GBP cinsinden işlem gören ETF'lerin bir kısmı (Londra Borsası)
    ABD menşeili ETF'lerde var. Tabi vergi sıkıntısı var o tarafta. Londra'da işlem görse dahi %30 temettü stopajını keserler.
    Son düzenleme : Trade Shark; 14-11-2020 saat: 18:21.

Sayfa 293/666 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •